Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanácsot szeretnék kérni?

Tanácsot szeretnék kérni?

Figyelt kérdés
Van egy 14 hónapos babánk,aki nagyon okos értelmes és (ebben az estebe hála isten még nem tud beszélni, na de vajon mi lesz a késöbbiekben) Sajnos a férjem olyan apro dolgokon kibukik otthon és ordit vagdalkozik hogy nem tudom a babát hogy ezektöl megovni. Speciel most azon bukott ki hogy anni egy 27 forintos leporellot elszakitott a baba. Mit csinaljak, elszakitotta leszakitotta nem felbecsülhetetlen értékröl van szo. ha annyira fontos tudok neki venni ujat. de most komolyan ezen kibukni leüvölteni engem a baba előtt.. Nem szégyeli magát? Mit tanácsoltok hogyan lépjek ellene fel.?? Mi lesz majd ha firkál és véletlenül a falat tolazza össze vagy egy értékesebb könyvet ha ezen így kibukik mi lesz a késöbbiekben.?
2011. nov. 16. 08:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Sajnos ha nem ülsz le vele, és nem beszéled ezt át, akkor semmit nem tudsz.Ahogy írod a párod elég hirtelen haragú, ami nála természetes.Ezzel a gyereket jobban fogja bántani, mint ha megverné.Hidd el nekem, mert apám ugyan ilyen volt mikor kicsi voltam,szabályosan lelki terrorban tartott minket, és néha inkább azt kívántam, hogy keverjen le pár pofont, mert annyira nem bírtam, hogy ordibál.Mai napig ha valaki hangosabban beszél velem már síró görcsöt kapok!!!(23 éves vagyok)

Mi párommal elég rossz családból származunk, ahol állandó elem volt az alkohol, és a veszekedés!!!Pont ezért beszéltük még meg a gyerek születése előtt, hogy gyerek előtt soha nem veszekszünk!!!Mondjuk lányom még csak 10 hónapos, de eddig is törekedtünk arra, hogy ne érezze rajtunk ha feszültség van.Mindig este beszélünk meg mindent, ha már a pici alszik.

Próbálj meg férjeddel beszélni, hát ha meg jön az esze.Ha nem, akkor meg sajnálom szegény babádat.De ami nem öl meg az erősít!!!!

2011. nov. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy tudsz-e változtatni rajta, valószínűleg ilyen a természete. Neki kéne belátnia, hogy ez ijesztő lehet a gyerek szemében, és nem kéne így viselkednie, plusz tisztelni téged, és nem beszélni így veled. Fog még nagyobb "károkat" is okozni a gyereketek, ebben biztos vagyok.

Egyébként azt az érdekességet olvastam, hogy a gyerek a szülőtől veszi a mintát, de hogy ez a stresszkezelésre is érvényes, szóval emiatt is jó lenne, ha tudna változtatni.


(Nálunk is több könyvet szakított el a 14 hós kislányom, amit lehet megragasztok, ami végképp leamortizálódik, ahelyett majd veszek másikat. Nem csinálunk nagy ügyet ebből. Egyébként van, hogy a könyv sem olyan jó minőségű, így még a babát is igazságtalan lenne hibáztatni miatta. És itt egyébként sem arról van szó, hogy 6-7 éves gyerek direkt, rosszaságból tépkedi a könyveket. Bár annak is valószínűleg van valami a hátterében.)

2011. nov. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha a férjed jobb hangulatában van, akkor ülj le vele és beszéljétek meg. Azokat a dolgokat, amiket annyira félt, azokat el kell rakni olyan helyre, ahol a baba nem tud hozzáférni (pl. polc tetejére, vagy kulcsos szekrénybe). Gondolom, hogy a férjed is valami más miatt van így kibukva, feszült és ilyenkor a legapróbb szikra is elég, hogy robbanjon. Sajna az én férjem is ilyen. :( Biztos, hogy fog még egy csomó olyan dolgot csinálni a gyerek, amikor a te hajad is égnek fog állni, mivel idő kell nekik, hogy megtanulják mit szabad és mit nem. Sőt, eljön az az idő is, amikor már teljesen tudja, hogy mit nem szabad és csak azért is csinálja! Talán mondd el a férjednek, hogy lassan a gyereknek már maradandó emlékei is lesznek, de a tudatalatti biztos, hogy tárolja ezeket az "élményeket" és valószínűleg ő sem úgy akar majd a gyerek emlékezetébe vésődni, hogy apa egy idegbeteg állat, aki folyton üvölt mindenért... Ha látod, hogy a férjed ingerültebb a kelleténél, akkor próbáld a gyereket távol tartani tőle, én ezt csinálom, bár így is vannak összetűzések. Arra tudok csak igazán figyelni, hogy a gyerek előtt nem kezdek el vele ordítozni, hogy milyen bunkó, megvárom, hogy a kicsi elaludjon, vagy legalább a közelből elmenjen. De nyilván a feszültséget nagyon megérzi így is.
2011. nov. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

köszönöm, elsirtam magam...... köszönöm nemkéne ilyeneken kibuknia, és én is fééek attol hogy ezt a bab elraktározza és félni is fog majd az apjátol. Én kértem nem egyzser nem kétszer hogy tiszteljen és a ygermek elött ne emelje fel a hangját s ne dobálodzon ruggdosson meg bármit is. Egyzser felhuzta magát azon hogy odattam volna a babát mert a konyhába kelett kimennem valamiért ezért kaptam egy pofont hogy hagyjam öt játszani, ez még egyszer előfordult hogy megütött, (elsö esetben baba volt a kezemben) szoval nem tom mit csinaljak szeretem a párom tudom hogy a munkahelyén mióta menedzsernek oktatják sokkal ingerültebb s ezt nme tom hova tenni. van olyan dolog amiről egy órán át kioktatást tart (erre szoktam mondani jár a kacsa piXXja mert egy valamiröl beszél és beszél ugy mintha hülye lenne a párja.

mit csinaljak álljak jobban ki önmagamért ? vagy hogy lehet ilyen embert kezelni? imádom és szeretem és szeretném visszakapni a régi práomat mert nem ilyen ember volt. nem iszik nem dohányzik nem csajozik viszont ordít, és vagdalkozik itthon néha...

Ja és fogjam be ne sirjam mert ö ezt nem tudja elviselni, nem látja hogy ez néha lelkileg teljesen összetör.

Nekem az apám volt ilyen 4 éve ezelött kattant be(nevelöapám) tudom milyen rettegeésben élni félni attol lehet a másnapot nem éred meg. Ekkortájt talakoztam a párommal mostanra férjemmel mendedéket szeretett talatam és tudtam vele boldog lehetek.és azért szültem egy gyönyörű babát és szeretnék is de amig ilyen és nem zökken vissza addig nem tom hogy lesz. Eljárhat szorakozni tekézni, ping pongozni melos bulikba de eszébe nem jutna nekem egy száll rózsát venni vagy virágot vagy bármit. vagy csak kettesbe lenni egy fél napig.babára addig a nagyi vigyazna,

2011. nov. 16. 09:11
 5/14 anonim ***** válasza:
Átérzem nagyon a problémádat..:-( Irtad, hogy nagyon szereted a férjedet. Kérdésem, hogy ő is nagyon szeret Téged? Mert ha igen, akkor szerintem a pofonok után simán válaszút elé tehetnéd- 1 jó nagy beszélgetés után, miután elmondtad, hogy mennyire rossz, hogy igy megváltozott az utóbbi időben, és Te nem ilyen agressziv emberhez mentél hozzá feleségül..Szerintem az, hogy gyerekkel a kezedben felpofoz, annyira, de annyira durva, hogy ezek után ennél sokkal elvetemültebbdolgokra is képes lesz még, és a gyerek, meg Te is sokat fogsz szivni. Szóval én megmondanám, hogy lehet ideges, de azt nem engedheti meg magának, hogy felpofozzon, és a gyerek előtt lejárasson, vagy megváltozik, vagy....(kivül tágasabb..)Bocs, hogy ilyen kategórikusan irtam, de úgy fel vagyok háborodva egyes apukákon, mit megengednek maguknak!! Te pedig ügyes legyél! ;)
2011. nov. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

MEGÜTÖTT?????

Hát ne haragudj, de ez nagyon durva!Nem tudja kezelni a haragját, illetve bocsánat, inkább így vezeti le????

Mi lesz a következő?Jól lekever a gyereknek is?Ezekből vannak a családon belüli erőszakok, illetve ez már az is!

Ahogy tudnék mennék az ilyentől.

Az én pasim iszik, de legalább nem ver, és imádja a gyerekét.Ilyenkor mindig rájövök, hogy még mindig a jobbik rossz jutott nekem.

Hidd el az ilyen nem normális.Kis dolgokért felpofoz, és ha nagyobb lesz, akkor össze ver?

Ne bújj a mögé, hogy szereted, gondold végig, és rá jössz, hogy ez így nem mehet.Nagyon sokan itt rontják el, mert a régi párjukat szeretik, és bíznak benne, hogy a jelenlegi szörny majd vissza változik herceggé!

Amúgy első voltam.Én írtam, hogy apám lelki terrorista.Ez igaz is, de soha egy ujjal nem nyúlt hozzám, bármennyire is ideges volt!!!Ja és anyámhoz sem!!!

2011. nov. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ez szerintem is családon belüli erőszak, és tudod nagyon durva, hogy a baba is látja, mert ez azt jelenti, hogy a párodban ez a gát sincs meg. Ne haragudj, hogy ezt mondom, de én nem maradnék benne ebben a kapcsolatban. Egy ilyen emberre nem lehet építeni. Itt nem lehet a stresszre vagy más körülményekre fogni, az ember NEM üti meg a férjét, feleségét, gyerekét. Gyerek előtt megütni a másik szülőt???

A férjemnek van olyan emléke, hogy anyukájával éjjel mentek a nagyszülőkhöz, mert apukája verte anyukáját mikor be volt rúgva. Ott is volt a magyarázkodás, hogy mert rossz társaságba került, mára már megváltozott stb. De az a helyzet, hogy apósom mai napig (61 éves) sokszor iszik, szólni nem lehet érte, mert föl van háborodva miatta. Ő sem látja be, hogy problémája van, és ez a legveszélyesebb. Emiatt mi pl inkább áthívjuk hozzánk, mert akkor kocsiba kell ülnie és nem tud inni. De az az alap, hogy a gyerekünket nem bíznám rá, hogy vigyázzon rá vagy legyen vele.

Tudod én abban az egyben biztos vagyok, hogy bármilyen probléma adódna az életünkben, bármekkora stressz, a férjem SOHA nem ütne meg sem engem, sem a gyerekünket.

2011. nov. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha megütne,abban a pillanatban elmennék a gyerekkel,a második pofont meg sem vártam volna...a másik meg,milyen apa/férj az ilyen,hogy úgy üt meg(egyáltalán megüt egy nőt..),hogy a gyerek a kezedben van??Felelőtlen,és nem férfi az ilyen...én igy nőttem fel sajnos,hogy állandók voltak a veszekedések/verekedések,alkohol,nem egyszer én álltam anyumék közé,és nálam is igy van(25éves vagyok) ahogy az egyik válaszoló irta,hogy ha valaki felemeli a hangját,már sirok,görcsbe van az egész gyomrom,sajnos ez mind a gyerekkoromnak tudható be...tisztán emlékszem dolgokra amikor nekiment anyumnak apám,vagy az élettársa...sajnos az én párom ugyanolyan mint a tied,de ő még nem ütött meg,de nem egyszer mondtam neki hogy addig él ha megteszi..de csak röhög rajta..de állandóan ordit,hiába magyaráztam el neki,hogy legyen szives ne a gyerek előtt,mert nem szeretném ha úgy nőne fel mint én,de hiába mondom neki,annál jobban...mondom ne miattam ne ordits,hanem a fiad miatt....de rájöttem hiába magyarázom olyannak,aki nem igy nőtt fel,soha nem tudja meg milyen is ez...sajnos a fiam már most is sir ha az apja felemeli a hangját,pl pár napja mondtam neki nyomkodja már meg a hátam,mert rettenetesen fájt,és kicsit fel jajgattam,nem hangosan,mert nagyon fájt,ott volt a fiam is,és úgy elkezdett sirni,alig tudtam megnyugtatni...azt hitte bánt engem az apja....tehát ezekre a kis csöppségekre annyira oda kell figyelni mit mondd/tesz az ember,olyan kis törékenyek,a kis lelkük nagyon sérülhet egy ilyen szitu miatt,ami nekünk talán semmiség,de neki egy életen át megmarad,és nyoma is lesz sajnos,ami kitudja miben fog megynilvánulni,akár ő is felnőttkorában elsirhatja egyből magát ha valaki hangosabban beszél vele,vagy körülötte,bármi...az én áromnak hiába magyarázom milyen életem volt,nem érti meg,nem is próbálkozok már vele....mindig azt mondja minek sirok,már megint sirsz?...azt hiszed ezzel megoldod?...stb...sajnos nem tudom visszatartani,ez ellen mr nincs mit tenni,a múltat ne tudom megváltoztatni,de szeretném a gyermekemet úgy felnevelni,hogy ne olyan élete legyen mint nekem volt,soha ne kelljen azokat átélnie mint nekem.Próbáld meg megbeszélni vele a dolgokat,főleg azt hogy milyen jogon üt meg egy nőt?Pláne azért mert az Ő gyerekét meg kellett volna fognia pár percre?Én abban a pillanatban otthagytam volna,akármennyire is szeretném,ne haragudj!Nem bántani akarlak,csak "elmagyarázni"kicsit hogy állj a sarkadra,nehogy mér azt higyje ő xarta a spanyol viaszt....igenis állj ki magadért és a gyerekedért,ha nem tetszik neki,vagy nem változik,akkor add ki az útját...ne félj,majd rájön akkor.....
2011. nov. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az én apám is egy alkoholista vadállat volt,,ennek az lett a végeredménye hogy 35 éves koromra idegi roncs vagyok. 12 éve le vagyok % -olva mert, a gyerekkori traumákat most dolgozom fel. Nekem is van 2 gyerekem aki már felnőttek.

Szerencsére az én férjem nem volt vad ember és sok-sok jót kaptunk tőle,,és mégis ki jött az apám csinálta terror rajtam.

Jobb lett volna ,ha anyám elválik tőle,mert mindig jobb egyedül ,mint egy ilyen vad emberrel együtt lenni.

Gondolom ,te nem szeretnéd ,ha a te gyermeked is delnőt korára idegileg kikészüljön,mert ennek sajnos ez lesz a vége.

Az én apám is pont így viselkedett,, először csak anyám kapta a pofonokat aztán már én is utána jött a vessző nadrág szíj.. stb.

POKOL VOLT MINDEN PERC!

2011. nov. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
10:39-es vagyok,a fiam 15hónapos,az lemaradt,szóval hiába ilyen kicsi,már most érzékeli ha baj van,vagy ha anyával hangosabban beszél apa,mert sir...
2011. nov. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!