Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kicsit bűntudatom van. Rosszul...

Kicsit bűntudatom van. Rosszul csinálom?

Figyelt kérdés
5 hónapos múlt a fiam. Anyatejes. Mindig fontosnak tartottam, hogy a 6. hónapig csak anyatejes legyen, hiszen ez a legjobb neki. kb 10 napja csak kíváncsiságból megkóstoltattam vele az alma levét, majd 4 napig adtam neki, de nagyon nem szerette. Hagytam egy pár napig, most barackot adok neki, de ez sem az igazi. Úgy döntöttem, hogy elkezdem most a kóstoltatást/hozzátáplálást, mert nem akarom, hogy ha majd 6 hónapos legyen, és itt álljunk, hogy a tejtől éhes marad, de mást meg nem hajlandó megenni. Nem csinálom rosszul? Vagy hagyjam a 6. hónapig, és majd alakul utána? Tanácstalan vagyok.
2011. nov. 16. 11:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Én már nem várnék. Azért a tempó maradjon lassú, de attól semmi baja nem lesz, ha most 6 hónapos koráig megismer pár gyümölcsöt egy-két falat erejéig.

Nagyon szerencsés vagy, az én fiam az elején mindent kiköpött. Egy rémálom volt. Ezért ha működik, ezt a szintet tartanám. Nem baj az ha szokja a kanalat és a másfajta ízeket. (az alma pedig egyáltalán nem tartozik az allergizálók közé, ezért veszélytelen is)

2011. nov. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom pont az ellentéte!


Nálunk az, hogy kóstoltatok nem működött... ugyanis adtam 3-4 kanállal neki, hogy kóstolja meg - bármelyik gyümölcsöt - tartotta a száját a többi kanálért. Volt, hogy a 10. alma-sütőtök kanálnál mondanom kellett neki, hogy ez csak 'bemelegítő' volt, együnk tejecskét..

Nagy nehezen mindig elfogadta utána a tejet, de mi pl. 3 hét alatt kiváltottuk az uzsonnát..

2011. nov. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát szerencsére nem köpi ki, de nehezen fogadja el. Nem adagot akarok neki adni, csak 1-2 kanállal, amit lehet gyümit, hogy szokja a "helyzetet". Szopit semmiféleképpen nem akarok kiváltani még.
2011. nov. 16. 12:14
 4/7 krisztivan ***** válasza:
Nem ismerem a babádat,de lehet Ő is inkább a zöldségeket részesítené előnyben mint a fiam.Nálunk a sütőtök vált be elsőnek.Az alma nagyon hasfogós lehet és elég savas is.Kisfiam a mai napig nem eszi a picit savanyú főzelékeket sem,doki szerint tudja még hogy mi kell a szervezetének és valószínűleg sok a sava.Paradicsomért oda van és a savanyú káposztát is két pofira tömi.Mind a kettő ugye lúgosító étel.Persze Ő már 14 hós,de lehet mással kellene próbálkoznotok.
2011. nov. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lányom meg tök rossz evő vagyis szopizó volt, így alig vártam, hogy adhassak neki mást is. Mi 5 hónaposan kezdtük és imádta a gyümölcsöket, meg még a zöldségeket is. Tök jó volt nézni, ahogy tátja már előre a kis száját és jóízűen eszik.

Úgyhogy jó a szoptatás, de az is nagyon jó, amikor már eszik ezt-azt és mindezt jóízűen teszi.

Amúgy meg emellett a cicizésről sem szokott le.

2011. nov. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nagyon jól csinálod!
2011. nov. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is jól csinálod.
2011. nov. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!