Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vízzel vagy feles tejjel is...

Vízzel vagy feles tejjel is készíthető dr. Oetker pudingpor? Vagy várjam meg, míg teljesen bevezetjük a tehéntejet?

Figyelt kérdés
Mert geyébként szopik, szóval lehet, nem mostanában lesz az.

2011. nov. 16. 13:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nagyon nem értem a kérdésed, vagyis értem, csak azt nem értem, hogy pudingot miért akarsz neki adni.


Pár dolgot még írsz nekem: Mennyi idős a baba? Miért pont puding? Étkezésként, utána, vagy mikor adnád neki?

2011. nov. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a baba,hogy pudingot akarsz adni neki?Egyébként biztos úgy is el lehet készíteni a pudingot de nem nagyon értem ezt én se az első válaszolóval együtt.
2011. nov. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

én már csak annyival egészíteném ki, hogy mi az a feles tej? mert köztudott, hogy régesrég nem ajánlják a tej vizezését!!!!

vegyél neki babapudingot ha feltétlenül az kell a babádnak...

2011. nov. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mi még mandulatejjel is készítettük, mert tejérzékeny a babánk. A mandulatej pedig vízbe áztatott mandula megdarálva és harisnyában leszűrve. Így szerintem vízzel is készíthető. de ne várd, hogy olyan íze lesz pontosa, mint a tejesnek, sokkal hígabb lett először és olyan keményítő ízű. Aztán rájöttem, hogy kevesebb mandulatej kell, mint a tejből, így most pont jó. A Mi 1,5 évesünk imádja, mindenféle sütiket csinálunk belőle.
2011. nov. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Bár az én 15 hónapos kisfiam már kapott tehéntejet, ilyen pudingot még nem adnék neki egy jó darabig.
2011. nov. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Egy éves lett pár hete a "baba". :-)


Uzsonnaként kapná gyümölccsel vagy keksszel vagy ilyesmivel.


Nem tudok már mit kitalálni, mert nem eszik darabosat, minden kis darabkától öklendezik, fuldoklik, már volt, h hányt is.


én meg csak próbálnám változatossá tenni az étkezéseket :-(


mit adhatnék még neki uzsonnára? reggelitippeket is várok.


A pudingpor meg egyébként vaníliás dr. oetker Natural lenne.

2011. nov. 16. 16:33
 7/11 anonim ***** válasza:

jah hogy 1 éves, akkor akár bevezetheted rendes tejjel, de inkább joghurt, túrókrém... :)

reggelire meg tápi/cici+ kenyér, felvágott, ilyesmi.

mennyire nem eszik darabosat? rafináltak ám, próbáld ki, hogy eléteszel egy kiflit, általában az egy évesek simán megeszik akkor is ha válogatnak ;)

2011. nov. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én puha darabos ételekkel próbálkoznék: banánkarikák, befőtt, párolt répa és egyéb zöldségek, grízgaluska, nokedli, rántotta (ha már bevezetted a tojássárgáját). Ezeket kicsire kell vágni, és eheti kézzel is, önállóan.
2011. nov. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Rántotta csak sárgájából? ez jó ötlet, ahogy a befőtt is annak hangzik...


Ha van kedve, eszi a darabosat, de többnyire isnkább nekiáll fuldokolni. reggelizni fél 9 körül szoktunk, ekkor megeszik kb. 4-5 falat kenyeret valamivel (májkrrmben vagy sajtkrémben "áztatva"), utána joghurt vagy ilyesmi jön és reggel előtte 6 körül szopik.


a puhára főzött kézbe fogható darabokat kézbe se veszi. ha mégis, kidobálja a földre a székről vagy szétnyomkodja és szétkeni, szóval játszik vele. a szája felé közelíteni sem lehet vele.

banánt is csak úgy hajlandó enni, ha az én kezemben van és max. 4-5 falat az is, amit harap.

kiflit, kekszet, babapiskótát két harapdéálás után elhajítja és után anem érdekli.


6 foga van, kettő alul négy fölül.


a pici darabokat hagyok a pépben volt a legrosszabb megoldás, szabályosan életet kellett utána menteni...


szóval ennyir eszik darabosat. semennyire

2011. nov. 17. 13:24
 10/11 anonim ***** válasza:
Van még néhány ötletem reggelire, uzsonnára: túrókrém házilag (banánnal, reszelt almával, egyéb puhább gyümölcsökkel vagy befőttel összetörve - az én picim nagyon szereti), kefírbe vagy natúr joghurtba áztatott kiflidarabok. Vagy bevezetném a tehéntejet, vagy vennék 1 éves kortól ajánlott (esetleg ízesített) tejitalt, lehet belőle készíteni tejbegrízt, jól szétáztatott kukoricapelyhet, kásákat.
2011. nov. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!