Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Feles tejet kóstoltattam (60...

Feles tejet kóstoltattam (60 ml) másfél éves gyerekemmel, mostmár adhatok neki higítás nélkül is?

Figyelt kérdés
Tervezem, hogy reggel már tejet adnék(nem pont holnaptól), este pedig még jó ideig tápszert, mert az laktatóbb. Dél körül kóstoltattam, nem jött ki rajta semmi, se pötty, se hasmenés nem volt.
2010. aug. 31. 22:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy éves kortól lehet tejet adni.
2010. aug. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem kell már felestej, egy éves kortól lehet adni neki rendesen a tejet, ha nem allergiás rá. Nekünk 13 hónapos korában fogyott el a tápszer, és hirtelen ötlettől vezérlve már nem vettem, hanem tejet adtam neki (két nappal a táp elfogyása előtt, hogy biztos ami biztos), higítatlanul, és fel sem forraltam. De csak egy dl-t. Semmi baja sem lett tőle, azóta már csak tejet iszik. Két éves lesz.


Ma akadtam ki a Babavilágon reggel a TV2-őn. Egyik doki azt mondta, lehetőleg 3 éves korig is tápszert adjunk a gyereknek, mert az a jó, és a tehéntej nem jó (mert nagy a fehérje tartalma és 1 éves kor alatt károsíthatja a veséket). Alig pénzelte le valamelyik tápszergyártó nem? :)

2010. aug. 31. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

:))

Köszi a válaszokat!

Kicsit paráztam a tejtől, mert még 8 hónapos kora környékén kóstoltattam vele tejterméket és kijött rajta néhány pötty. Akkor vártam kb. 2 hónapot és utána minden rendben volt. Szóval reggelente akkor tejet fog kapni, már csak azért is, hogy közelítsen az 1. étkezés (tej) a szilárd reggelihez, végül pedig egyszerre kapja majd. Estére még hagyom a tápszert, mert nagyon igényli, és az laktatóbb. A vacsora - áttéréssel még várok.

Ill. azt sem tudom, hogy zajlik pontosan a reggeli/esti tápszer vagy tej elhagyása, de ez másik kérdés lesz :)

2010. aug. 31. 23:59
 4/4 anonim ***** válasza:
A reggeli tejet/tápszert (nagyobb gyereknél már a tejet) nem is kell elhagyni. A reggeli egészséges része. :) Én 6 éves koromig tejet ittam a reggelihez, később már inkább teát. (második újra)
2010. szept. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!