Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túrú, joghurt, sajt igen...

Túrú, joghurt, sajt igen (tejtermékek), de tej nem adható a babának. Miért? Nincs ez a tejmizéria túllihegve egy kicsit? Miért jobb a mű tápszer, mint a feles tej? Ad valaki feles tejet a babájának 9 hónapos korában?

Figyelt kérdés
2010. aug. 2. 16:37
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

De túl van... az az igazság hogy mindenki azt csinál a gyerekével amit jónak lát. Egész más a szokás vidéken meg más pesten.


Nem adtam feles tejet csak anyatejet kizárólag 5 hós koráig

aztán hozzátápláltam és tejhiány miatt talán ha 4-5x kapott tápszert - később a főzelékekhez használtam-

2010. aug. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

Millió kérdést találsz a témával kapcsolatban. A tejtermékek, amiket felsoroltál, finomított, módosított formában tartalmazzák a tejfehérjét.

A tápszerben minden vitamin és ásványi anyag benne van, amire a babának szüksége van.

A tejben túl sok a fehérje, túl sok a nátrium, viszont nincs benne vas és egyéb vitamin, amire a babák fejlődő szervezetének szüksége van, ráadásul a feles tej közel nincs annyira tápláló, mint a tápszer.

2010. aug. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
Mert azok erjesztett tejtermékek és emiatt adhatók.A lányom 13 hónapig szopizott, így nem is kellett nagyon addig aggódnom, de 1 éves kor körül kóstolásra adtam neki másfeles tejet. Ismerőseim között van, aki már adott 9 hónaposan másfeles tejet és nem lett baja a babának, de én akkor sem adnám.
2010. aug. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy anno én is feles tejet kaptam, de az orvostudomány rengeteget fejlődött, és már bizonyított tény, hogy több kárt, mint hasznot csinál a túl korán adott tehéntej. Én is kikezelhetetlen vashiányos vagyok, ráadásul a tehéntej nem azonnal, hanem évekkel később okozhat főleg allergiát.
2010. aug. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
89%
Kár ebből folyton vitát generálni,pláne úgy,h nincsenek valós fogalmaid a dologról.(Előttem leírták,gondolom neked is elmondta a védőnő,gyerekorvos,vagy olvashattad ,h ezek savanyított tejtermékek.)Mindenki azt ad a gyerekének amit akar,ha szerinted túl van lihegve,nyugodtan adj neki tejet,és szívből kívánom,h sose legyen ebből rossz tapasztalatod.
2010. aug. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!