Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idő telt el a babátok...

Mennyi idő telt el a babátok első felállása és az első önálló lépések között? Több kérdés lent:

Figyelt kérdés
Mennyi idősen állt fel? Mikor kezdett a bútorok mentén lépegetni? Hagytátok, hogy kézen fogva sétáljon, vagy megvártátok, amíg magától elindult? Az mikor következett be?
2011. nov. 17. 09:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

1. majdnem 8 hónaposan állt fel, 11 hónaposan indult el magától

2. 6 hónapos 1 hetesen állt fel, szintén 11 hónaposan indult el magától

2011. nov. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Felállás: 8 hó

Egyedül járás: 15 hó

2011. nov. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kisfiam 9,5 hónapos volt kb mikor felállt, utána 1-2 héttel elkezdett bútorok mellett menni.Aztán 10 hónaposan elkezdett mászni, na azt annyira élvezte, hogy hanyagolta kicsit az álldogálást:)

Vezetgettük kézen is.Ezt annyira nem akartam, igazából mikor nagyiéknál volt, akkor kapott rá erre, mert én nem sétáltattam,nekik viszont elég volt 1 alkalom ahhoz, hogy hozzászokjon.Utána már követelte:)

Most 13 hónapos,már kb 1 hónapja szépen megy úgy, ha csak az egyik kezét fogom, az elmúlt napokban meg már megtett pár métert magától.Stabilan még nem megy magától, de azt hiszem írhatom, hogy már elindult, mert ha valamit elérhető távolságban lát, ahhoz odamegy, nem odamászik.Ahogy látom már már nem kell sok hogy rohangáljon:)))

2011. nov. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Lányomnak kb 7 hónaposan volt az első felállása.Hamar rájött, hogy bútorok mellett lehet lépegetni.Kb 1 vagy 2 hét.9 és fél hónaposan vettük észre, hogy próbálkozik, a bútorok elengedésével.Kb 1 métereket sétált.Most múlt 10 hónapos 12-én és rohangál a lakásban.Még elég bizonytalan, néha elesik, de akkor mászik tovább.Már 2 szoba közti távolság nem akadály! :)

Ja sosem erőltettem.Minden csinált akkor amikor akart.Csak most amikor elengedte a bútorokat, akkor fogom néha a kicsi kezét.De gyakran ellenkezik, úgy, hogy hagyom neki, hogy csináljon amit akar.

2011. nov. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Fiam 7,5 hónaposan állt fel, 8 hónaposan már a bútorokba, járókába kapaszkodva lépegetett, 10 hónaposan pedig önállóan elindult. Soha nem vezetgettük kézenfogva, hagytuk, hogy mindent a maga ütemében csináljon.
2011. nov. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kisfiam 7,5 honaposwan allt fel eloszor a kanapeba kapaszkodva.

8,5 honaposan lepegetett a butorok menten.

10 honaposan allt fel magatol barhol kapaszkodas nelkul. 13 honaposan indult el.

En soha nem setaltattam kezen fogva, nem szerette. Inkabb elmaszott maga oda ahova el akart erni. :)

2011. nov. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

az enyém 6 hónapos és 2 hetes volt amikor felállt,

7 hónaposan bútorokba kapaszkodva elindult,

9,5 hónaposan egyedül ment 5-6 lépést,23.-án lesz 11 hónapos!

2011. nov. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
12 hónaposan állt fel és 15 hónaposan indult el magától. ála istennek nem kellett kézen vezetgetni.
2011. nov. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

7 hónap 1 naposan állt fel

8 hónap 4 naposan indult el bútorokba kapaszkodva (sosem vezetgettük, addig fel le gugolt, gyakorolt)

10 hónap 3 naposan indult el önállóan méghozzá úgy, hogy az 5 méteres szobát végigsétálta a játékáért. Mi meg csak néztünk, hogy most akkor mi van :)


Nagy futkozás után egyszer nagyon csúnyán elesett, addig nem esett-kelt ahogy sokaknál hallom, akkor kihagyott egy kis időt és 11 hónap 10 napos kora óta meg sem áll :)

2011. nov. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kisfiam 7 hónaposan állt fel, 8 hónaposan mászott (lépcsőt is)és bútorokba kapaszkodva ment, és 10 és fél hósan kezdett járni egyedül.
2011. nov. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!