Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudtátok, hogy kicsi...

Honnan tudtátok, hogy kicsi már a rácsos ágy?

Figyelt kérdés
2011. nov. 17. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:
off!ez engem is érdekel
2011. nov. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ha hason fekve végigér :D

enyém 2 éves, még bőőőven jó. máskérdés a biztonság, mert ha már ki tud mászni akkor le kell cserélni, ez olyan 1,5-2,5 éves kor körül szokott lenni

(enyém 20 hónapos korától tud kimászni de annyira szereti a kiságyát, hogy inkább bent marad csak abba aludhasson :/)

2011. nov. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet számít a gyerkőc mérete is, de szerintem (legalábbis) nálunk az a fő szempont, hogy mikortól "érett" arra egy gyerek, hogy nagyobb ágyat kapjon.

- ha már önállóan is le tud mászni az ágyról (vagy a kanpéról, székről, bármiről)

- ha éjjel nem mozog olyan rettentő sokat (megfigyelés alapján, illetve hogy reggel miként találod őt az ágyban...)

- szóval valamelyest "elevenség-függő" is a dolog

- ha már a gyerek ki akar és majdnem hogy ki is tud mászni a rácsos ágyból, akkor feltétlen váltani kell

- mindez korán 14-15 hónaposan is eljöhet, de egyes gyerekek még 2-2,5 évesen is simán elalszanak a rácsos kiságyban


Ha úgy érzed, hogy már nem szereti a kiságyat, akkor lehet venni neki alacsony ágyat (akár csak egy vastag matracot), vagy leesésgátlós ágyat.

2011. nov. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én nem érzem úgy, meg szerintem nem is kellene, mert nagyon eleven éjszak és ha felkel éjszaka, akkor áll. Viszont azért jutott eszembe, mert az utóbbi időben hajnal tájt átkéredzkedik hozzánk. 1.5 éves Mindenre le és felmászik, még nem mászik ki az ágyból.
2011. nov. 17. 16:26
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha átkéredzkedik hozzátok az nem azért van, mert kicsi neki az ágy. Szerintem csak vágyik a közelségetekre.
2011. nov. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!