Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi + ba kerül kb eltartani...

Mennyi + ba kerül kb eltartani egy csöppséget havonta?

Figyelt kérdés
És nektek mennyibe voltak az alap kellékek? kiságy,babakocsi,pelenkázóasztal meg ilyenek
2011. nov. 17. 17:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Attól függ!Hol laktok, hol vásároltok, milyen márkát, hisz pelenka és pelenka közt is van különbség árban (is).

Aztán függ attól is, hogy mennyire beteges a pici, hogy melyik orvos mit ír fel a baba születése előtt és sok sok mindentől.

Babakocsit vehetsz fél millióért újonnan, vagy vehetsz szintén újan akár 60 ezerért, vagy még olcsóbban.Aztán vehetsz használtan is, a legtöbb dolgot használtan is be tudod szerezni, amik nagyon jó minőségűek!


Mi pl örököltük a kiságyat, a babakocsikat, sok ruhát és játékot is, tehát nem kerültek nekünk semmibe.

2011. nov. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi a nulláról indultunk és kb. 300 ezer forintunkba került a gyereknek ágyat, utazóágyat, hordozót, babakocsit, cumikat, cumisüvegeket, rágókákat, csörgőket és ruhákat venni. Bár a ruhákat megvettem az első kb. 6 hónapra. Aztán mivel tápszeres volt az elejétől, havonta a tápszer 15 ezer, a pelenka is kb. 12 ezer volt, plusz amik még kellettek, akár gyógyszer is. Ahogy visszagondolok simán elköltöttem rá havi 40 ezer forintot. Most 17 hónapos és azért már kevesebből megvan.
2011. nov. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én egyszer már válaszoltam egy kérdésre itt a gyakorin, hogy mennyibe volt az indulás...180000 ft jött össze, pedig a babakocsit és a kiságyat harmadáron vettük, ruha nemigen volt új és minden hónapban vettünk/vettem valamit, hogy ne legyen sok egyszerre.Kb a 30hétre minden megvolt, pedig sokan mondták, hogy ráérünk még, de ha a végefelé veszünk mindent, nem lett volna karácsomyfánk se (jan.1-én szültem).Így is elég sok volt a kiadás, mikor megszületett a lányom az egyszeri anyasági (azthiszem 65000 ft) úgy elment mint a sicc.

Azóta úgy van, hogy a gyed és a családi 85%-a a gyerekre megy el.A többi a rezsi meg a kaja, aztán ha elfogy a pénzem akkor a párom fizet nagy puffogva míg megint nem kapok gyedet.56000 a gyedem egyébként és ugye 12200 a családi.

Ma elmentünk a rossmannba kaját venni a lányunknak és uyge mivel nekem kb 10-e óta nincs egy kanyim se (5-én kaptam gyedet, de 100000 is kevés lenne...)neki kellett fizetni.Csak zöld címkés cuccokjat vettünk (közeli lejáratú, kifutó ilyesmi fél és harmadáron)és fizetett 1600 ft-ot.Hőbörgött is mire közöltem, hogy mi ezt a lánnyal heti 2-3szor eljátsszuk és van, hogy többet hagyok ott, sőt, így ne csodálkozzon, hogy elmegy a pénz...

Na szóval vita az van mindig a pénzből és bizony nem könnyű, de éhen nem halunk és a villanyt sem kapcsolják ki, a gyereknek pedig mindene megvan.Bár én magamnak egy rendes ruhát nem vettem emberemlékezet óta, de ez már az én gondom :)

Én úgy gondolom, hogy amíg pici egy baba, addig csak pelenka kell meg popsitörlő (mert jóesetben szopik és nem kell tápszer, az is havi 6-8 ezer ft, én nem voltam ilyen szerencsés), aztán ahogy nő úgy kell neki egyre több dolog, a nagyobb ruháktól a játékokon át a lábának megfelelő cipőig, ami szintén nem olcsó.Később bölcsi, ovi menza meg ez-az ami kell még drágább lesz, de addigra ugye már dolgozik az ember (jóesetben) így változnak az arányok.

Bocs a panaszkodásért, remélem segítettem azért valamit:)

10,5 hós kiscsaj anyuja

2011. nov. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát az attól függ milyenek az igények.Mi babakocsit ujjat vettünk(ebből nem engedtem)a netről rendeltük 36000Ft-ért.Kiságyat+babahordozót használtan vettünk.Pelenkázót olyat vettünk amit a kiságyra lehetett tenni,az kb.4000Ft volt.Ruhákat kaptunk elég sokat,de vettem is.Az én kislányom elejétől tápszeres volt.Az elején a tápszer,pelenka,stb.havi szinten 30000-be is belejött.
2011. nov. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is kb. 260 ezer körül jött ki a kezdet, igyekeztünk mindenből jó minőségűt, de megfizethetőt venni.

Mivel itthon voltam sokat, így volt időm körülnézni a neten, a legtöbb bababoltnak van honlapja is. Kinéztük, hogy hol, milyet szeretnénk és azt vettük meg.

Sok mindenben előre gondolkodunk, pl. a szoba berendezését felnőtt korig használni lehet. A pelenkázót át lehet alakítani komóddá...

A születése óta kb. havi 25-35 ezer között van a gyerkőc, mert tápszeres. Most már kevesebb tápszert kell venni, de helyette gyümölcs, csirkemell, babajoghurt, babapuding, néhány üveg bébiétel, tejpép. A pelus nagyjából állandó.

Ha az elején hasfájós, akkor az is sok pénz, mert sokszor ki kell kísérletezni, mi segít a babán. Később a fogzásra szerek, esetleges betegség esetén a gyógyszer.

A nem kötelező oltásokat is meg kell venni, pl. a rota elleni elég drága, 18 ezer/db, de persze ez egyéni döntés, hogy szeretnétek-e adatni, vagy sem.

Télre több ruha kell, pulóverek, harisnyák, overall, ami nem olcsó. A cipők ára pedig pimaszul magas.

2011. nov. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bár még csak most fogok szülni, nekünk eddig a 400 ezer körül van.

Havonta pedig min. 30 ezerrel kalkulálunk majd!

2011. nov. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

kiságy 20 ezer,kókuszmatrac 6000,babakocsi (3az egyben)67ezer,ágynemű(baldachinnal,mindennel)12ezer,pelenkázó 4000,kiskád+állvány kb 9000,elektromos mellszívó használtan 18.000,elektromos sterilizáló 13.000,utazóágy 16ezer,

cumisüveget 2-t vettünk,2000,cumit kapta,de nem használjuk.

tejserkentő ez+az kb 5000 összesen(görögszénamag,teák)

Ruhák,textilpelenkák 20-30ezer körül szerintem.

Mivel sikerült végül szoptatnom fél éves koráig,így nekünk csak a popsitörlőre,pelusra kellett havonta költeni,ez kb. 12-13 ezer havonta.Piperecuccok kéthavonta kb. egy ezre.

Ezen felül meg a nem kötelező oltások,meg játékok,meg mindenféle,igényekhez igazodva:D

2011. nov. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az első babámnál/10éve/mindent újonnan vettünk .A másodiknál már volt tapasztalatom minden téren milyen legyen a babakocsi etetőszék.A Babakocsit 15000ft ért használtan vettem.Mi vidéken lakunk és terepre valo kocsit kellet vennem amivel tudok menni a kislányomért az isiba.Retrus babakocsi nem a legszebb de a legjobb kocsi,széles fekvőfelület jó rugozás átforditható kormány.Etetőszéket 20000ft új liftes.Kiságy pelenkázó megvolt.FP phenőszék 19000ft új.Hordozó 10000ft új.Fűlhőmérő 9000ft.Légzésfigyelőt kaptunk és sok ruhát is persze nekem is kellet vennem.És még a többi aproságok.pelenka,textil pelenka stb.Hát durván az indulás így 150000ft ba került.Utánna havonta fél éves korától mert nem ette meg a házi fősztőt kb35000ft ba volt pelenkával krémek meg egyebek.
2011. nov. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az indulás kb. 300.000.- Mindent újonnan kellett megvennünk, és a középár kategóriából válogattunk. Havi szinten...ha figyelembe veszem, hogy nem akarta meginni a tápszert és a 300.-Ft-ostól kezdve a 10.000.-Ft-osig mindent kipróbáltunk + az elején csak üveges kaját volt hajlandó enni + magándoki + gyógyszerek + ruha + játékok + tisztálkodó szerek + pelenka, popsitörlő +++++

Persze ezek között van eseti kiadás is. Kb. havi 50.000.-

2011. nov. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!