Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hos fiam nem akar ejjel...

14 hos fiam nem akar ejjel aludni? Ez megy mar 2 honapja teljesen taccson vagyok, mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
2 honapos kora ota sosem volt problemank az ejszakai alvassal, de az utobbi 2 honap mar maga a pokol.Enni eszik rendesen, naponta 2*megyunk levegöre, 1* alszik delutan 2 orat.Egyebkent nagyon mozgekony gyerek, erdeklödö, tehet gondolom estere kellökeppen el is farad.De amikor felebred 90%-ig lehetetlen a következö 1 oraban visszaaltatni.A lefektetem, rögtön felpattan es csak üvölt amig ki nem veszem.Utana az ölemben megnyugszik es csak nagy kinkodas aran alszik el..Van valaki hasonlo cipöben?Mit tanacsoltok?Az orvos szerint ez normalis ebben a korban...de szerintem nem.
2011. nov. 14. 13:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem az vált be, hogy sötétben altattam éjjel, és nem beszélgettem vele, csak nagyon halkan egy kis megnyugtató sutyorgást. Valamint 1 órával később fektettem le, mint előtte. kb. 1 hét múlva volt hatás.
2011. nov. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Olvasd el az éjszakai gondoskodás című könyvet.
2011. nov. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem irtad le hogy délután,mikor alszik,mert az is számit hogy milyen későn alszik.Én mindig délben fektettem a gyerekeimet,aludtak egy-két órát,és estére tutira elfáradtak,viszont ha délután véletlenül bármelyik elszúnyokált,ha csak 10 percig is,akkor aztán volt éjszakai lárma.


Másik dolog:tudod a gyerekek fifikásak,mégha úgy is gondolod áh ő még kicsike ehhez.3 gyermekem van,mindegyiknek megvan a magához való esze,rettenetesen ravaszak.

Valószinüleg az első és a második alkalommal úgy reagáltad le az éjszakai műsorát,hogy atyala-patyala,magadhoz vetted,csititgattad,szeretgetted.Nah ezt nem szabadott volna,ő ezt úgy vette,jahh lehet igy csinálni,és akkor jön anya,és majd elaltat,a karjában.

Az én fiam is igy volt,bár nála egy megfázásos betegség hozta ki.Éjjelente nehezen aludt mert bevolt dugulva az orra,és mindig elkezdett sirni,én felmentem a szobájába,kivettem,magamhoz vettem,és a fotelben ülve elaludt rajtam,annyira megnyugodott hogy még a cumija sme hiányzott neki.Ezt csináltuk pár napig,hiszen mint mondtam a férjemnek is,beteg,nem szabad hagyni,hogy még pluszba kinlodjon.Aztán meggyógyult a drágám,eljött az este,nem volt orrdugulás,nem volt torokfájás,de a esti lefekvés után pont egy órával,kezdődött a sirás,egy pár napig még kivettem,pátyolgattam,aztán egy hét után,elegem lett.Alig aludtam már nagyon fáradt voltam.Este a szokásos napirend szerint,vacsi,fürdés,ivás,kis mese,jóéjt puszi,alvás,és amikor eltelt az egy óra,kezdődött a hiszti roham.Én meg szépen felálltam,becsuktam a nappali ajtaját,kicsit felhangositottam a tv-t,és vártam....első éjjel sokáig sirt,majdhogynem két órán keresztül,még itatni is muszály volt egyszer-kétszer mert már a hangja is elment,persze amikor felvittem az innivalóját mégjobban rázenditett,de nem tutujgattam,hozzá sem szóltam,csak inni adtam,és lejöttem,és vártam tovább.Aztán kimerült,elaludt.Másnap már csak egy órát sirt,és pár nap alatt teljesen abbahagyta.Azóta semmi gond.Lemerem fogadni hogy nálatok is valami ilyen van.

Remélem kicsit segitettem.

2011. dec. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!