Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Natúr rizspéppel sűríthetem a...

Natúr rizspéppel sűríthetem a gyümölcsöt?

Figyelt kérdés

Öt és fél hónapos a babám, a hozzátáplálás elején vagyunk. Szereti az almát és az őszibarackot, az ízével nincs baja, az állag nem tetszik neki. Üvegreszelőn lereszelve ezek vegyítve is túl hígak, így az összes levet kipréseli akaratlanul a szájából, csak a sűrűje marad bent.

Tegnap raktam hozzá két kávéskanálnyi tejpépet, az megkötötte a levet és jobban ízlett így neki, de az meg már ugye egy harmadik íz (vaníliás volt).

Ezért jutott eszembe, hogy talán sűríthetném négy hónapos kortól adható rizspéppel, aminek íze ugye nincs, de a levet ugyanúgy megköti. Szerintetek?


2009. máj. 11. 07:07
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem nyugottan süritheted.én is igy keverem még most is .5 honapos kora ota,most 8 hos lesz
2009. máj. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

natúr riszpehellyel is sürítheted; és akkor nincs tejes beütése. Csak azt meg turmixolni kell!

szia!

2009. máj. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nem gond, hogy lepontoztál...az előző vagyok...csak, ha mindent tejes cuccal sűrítgetsz, akkor soha nem szokja meg, hogy vannak tej nélküli dolgok...már pedig a rizspépben is van tejpor-babatej-tápszer, ki ahogy hívja.

Ezért írtam a natúr rizspelyhet; és az sem utolsó szempont, hogy olcsóbb is. legalább is nekem nem utolsó.

2009. máj. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de nem én pontoztalak le. Én mindkét választ hasznosnak ítéltem, egy valaki pontozott le téged, így jött ki az adott százalékod: egy hasznos, egy nem hasznos, ennek a súlyozott átlaga. Asszem.

Egyébként megfogadtam a tanácsodat, a tegnap esti bevásárlásnál kerestem pelyhet, de sajnos nem találtam, ma megyek majd drogériába, szét nézek ott is. Külföldön élünk és fogalmam sincs, hogy itt könnyen beszerezhető-e, vagy milyen belőle a kínálat. Egyenlőre semmit sem vettem.

Ha nem találok pelyhet, akkor marad a natúr rizspép. Egyébként ez az, amit könnyen beszerezhetek:

[link]

Szerinted ebben is van alapvetően tápszer, vagy tejes adalék? Mert azt írják, hogy nem vízzel, hanem a baba elkészített tápszerével kell elkeverni, ha önálló fogyasztásra szánjuk, ebből gondolom, hogy tejmentes, különben a víz is elég lenne hozzá, mint a tejpépeknél.

Illetve most látom, hogy elvileg ajánlják gyümölcs és zöldségpürék sűrítéséhez.

Anyagilag nem lenne ez sem megterhelő, mert úgy láttam, hogy átszámítva kb 300 forintba kerül egy dobozzal, a reszelt gyümi pedig tejpépből 2-3 kávéskanálnyit vett fel, tehát ilyen csekély mennyiséget használva jó sokáig elég lenne egy egy dobozzal.

2009. máj. 12. 08:15
 5/5 anonim ***** válasza:

szia!

okés, mindegy, tényleg nem gond! De köszönöm.

Ja hogy te nem Mo-n laksz?

Nálunk a rizspépben is van tejes cucc.

Megnéztem, amit küldtél; ebben valóban lehet, h nincs.

Persze sűrítheted ezzel is!

Mo-n ezek vannak:

[link]


és van bennük babatej/ tápszer; ez látszik is, ha hozzákevered a gyümihez, fehéres lesz. A natúr rizspehelytől nincs színelváltozás! Próbáld ki, és ha úgy látod nem tejes, használd bátran, de ha úgy látod tejes cucc, akkor szerintem inkább csak ritkán!

üdv.

2009. máj. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!