Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves baba hányszor kaphat...

1 éves baba hányszor kaphat hetente sajtot, túrót, joghurtot, tojást, májat?

Figyelt kérdés

És nem tudom hogy baj-e?De reggel 8-kor fél kilenckor kel.Akkor reggelizik tejpépet általában,11-től alszik,kb 1-másfél ótár,akkor ebédel-mindíg főzeléket,más-mást naponta.Délután cicizik,esetleg megeszik egy joghuroto előtte de anyatejet kap,mindíg azon alszik el,olyan 4-5 kötül,este pedig még gyümölcsöt kap,bele zabpelyhet,akácmézet,vagy túrót...

És este megint csak cici-anyatej.Elég lehet ez neki?Mert kínálgatom is és nem kér többször.Olyan van hogy nasi alma,eszegeti,mandarint,vagy kicsit a miénkből,de nem kell neki igazán...:))De darabosat nem nagyon eszik,kiköpi :S

Ti hogy és hányszor adtok a kisdednek?:)

Jó így,vagy változtassak?A súlya jó:)És vidám,virgonc:))



2011. nov. 19. 17:36
 1/2 anonim ***** válasza:
szerintem tejtermékkel naponta kínálhatod, nekik még nagyon kell a kálcium. a tojást nem tudom. májat csak havi 1x ajánlanak a felnőtteknek is, mert igaz, hogy vitaminbomba, de a szervezet oda gyűjti a káros anyagokat is.
2011. nov. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

13 hónapos kisfiam tojást hetente 1-2x omlett vagy bundáskenyér formában.Mondjuk e mellett ha olyat csinálok, akkor megeszi a gríznokedlit a levesben, abban is van tojás, vagy ha sütök azt is megkóstolja, abban is van tojás.

Sajtot elég sűrűn kap, mondjuk heti 5-6x, trappistát, mozzarellát.A joghurtot, túrót nem igazán eszi meg...tejfölt is csak ételbe, ma pl krumplilevest kapott husival, abba tettem picit, mert az úgy finom:)

2011. nov. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!