Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jelenleg gyes-en vagyok...

Jelenleg gyes-en vagyok májustól, és júliustól veszem ki a szabadságomat, októberben megyek vissza dolgozni, de ha addig terhes leszek a tesóval, akkor milyen juttatást fogok kapni?

Figyelt kérdés
2011. májusig voltam gyed-en, azóta gyes-en vagyok. A szabadságomat majd július végétől kezdem meg, és október 1-től megyek vissza dolgozni. Ha addig sikerül a tesó, akkor megyek táppénzre. A tesóra milyen juttatást fogok kapni? Ugyanúgy jár majd a tgyás és gyed is? Kevesebb lesz mint az első gyerekkel?
2011. júl. 22. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:

A tesóra ugyanúgy tgyást, majd gyedet kapsz. Mindkettőt ugyanaz alapján a jövedelem alapján fogják kiszámolni, amiből a gyedet számolták az első babával.

Így a gyed nem lesz kevesebb, de a tgyás lehet, mert ha nincs 180 bérezett napod, akkor a tgyásnak is van maximuma, annyi, mint a gyednek.

2011. júl. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2011. júl. 22. 14:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Mivel a munkaviszonyod folyamatos, így igen, fogsz kapni tgyást és utána gyed-et is.

Sok sikert a babához, mi is kis korkülönbséget szeretnénk, a kislányunk most 13 hónapos :)

2011. júl. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mi már 1 éve próbálkozunk a kistesóval, nem így terveztük, de így alakult. Minden jót!!!
2011. júl. 22. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!