Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy néz ki az étkezési...

Hogy néz ki az étkezési szokásotok 1 éves kisgyermetekkel?

Figyelt kérdés
Szeretném ha leírnátok miket adtok enni a piciknek reggelire, tízóraira, ebédre, uzsira vacsira. Nekem 1 éves a kislányom változatosan próbálom etetni de néha úgy érzem mégis egyhangúan étkezik.Segítenétek a tapasztalatokkal? Köszönöm!
2009. máj. 11. 16:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

21-én leszünk egy évesek.

Reggel még tápi van 210 ml


tizórai valami gyümölcs, egyenlőre mást nem nagyon fogad el délelőtt, esetleg egy-két szelet sajtot.


Ebéd: na ezzel most én is hadilábon vagyok, merta kisasszony újabban azt a szokást vette fel, hogy ha mást lát a saját tányérján, mint ami az enyémen van akkor nem eszik. Igy próbálok olyanokat főzni amiket ő is ehet. Pl rakott dolgokat (brokkoli, karfiol, krumpli, tészta), vagy főziket. ma egész ügyesen elrágcsálta a rántott husit, panir nélkül. Szoktam halat sütni vajas krumplival,de evett már grill csirkecombot, persze neki külön volt sütve és külön zöldfűszer keverékt gyártottam neki. Ebédet nem főzök mindenn nap igy két nap ugyanazt eszi, eddig még nem kifogásolta.


Uzsi: mindig valamilyen tejtermék (naturjoghurt gyümölccsel, vagy általam készitett túrókrém)


Vacsi: Hideg (kenyér, kifli megkenve vajjal, lekvárral, padlizsánkrémmel, zöldfűszeres túrókrémel, ilyesmi) Én még nem adok neki felvágottakat, bár a virslit már a napokban megkóstolta, de ha nem muszáj akkor még nem kap.


Szundi előtt meg megint tápit kap.

2009. máj. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia, reggel 7-kor kel, szopizik, aztán 8.30 reggeli vajas kifli/reszelt sajttal/főtt tojással/reszelt alma, reszelt vagy egész répa/joghurt valami gyümivel ezeket variálom reggelire és uzsira, de mindig van alma és valami nyers zöldség. Ebéd ua. mint a fenti válaszolónál annyi eltéréssel, hogy én husit max.1-2 adok per hét, és még szopizik a du- lefekvés előtt. Uzsi ld. reggeli, de szoktam még valami rizses gyümis dolgot is csinálni, vagy gyümimártást. Vacsi 200 ml. tejpép, alvás előtt szopi. Felvágottakat én sem adok, de kölesgolyót, bulátát, rizsfelfujtat annál inkább. Én is sokszor érzem ám, hogy egyhangú, na meg azt, hogy nem-e kevés, hisz annyit megy, mint akit felhúztak :)13 hónapos kisfiú
2009. máj. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
jaj a túrót kihagytam: körözött zölfdűszerekkel, gyümölcsös túró, túró gombóc ezeket imádja. 2.
2009. máj. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2009. máj. 14. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!