Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van v. milyen kényszeres...

Van v. milyen kényszeres rossz szokásotok (pl. : körömrágás stb. )?

Figyelt kérdés
Én pl. a jobb hüvelykujjamon lévő körmömet "piszkálom" ha ideges vagyok vagy ha unatkozom, már nagyon ronda. Rengetegszer próbáltam már "abbahagyni", de mindig újra kezdem!
2011. júl. 25. 12:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Pikkelysömörös vagyok (vörös folt, rajta le nem hullott elhalt bőr rétegek). Azokat szoktam piszkálni, szedegetni, vakarni, ha kell, ha nem. :) :(
2011. júl. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én a hajamat piszkálom állandóan.
2011. júl. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
éna fejbőröm vakarom ,a szám szélét van h direkt kiharapom,a körömrágásról leszoktam már :)
2011. júl. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is egy tincset szoktam tekergetni, emellett az újjaimon a köröm mellett ha valahol találok egy kis megkeményedett, felvált bőrrészt, azt szoktam piszkálgatni, leszedni.

Ezen kívül egyfajta talán lehet, hogy kényszerbetegség alakult ki egy-két éve:

A tűzhely gombjait szoktam többször megnézni naponta, hogy el vannak-e zárva, de nem egyszerűen, hogy oda megyek és megnézem, hanem megfogom, és az elzárás irányába kezdem tekerni ( persze nem megy, mert már el van zárva ), és egy gombot háromszor-négyszer is mielőtt elengedem.

Plusz még a fürdőszoba villanykapcsolóját szoktam "többször lekapcsolni". Kijövök a fürdőből, lekapcsolom, majd fel és újra le. Van hogy kétszer is fel-le. Már ott tartok, hogy ha épp csak kezet mosni ugrok be, akkor inkább nyitva hagyom az ajtót, hogy fel se kelljen kapcsolnom a kapcsolót:)

2011. júl. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Van bizony. A számról harapdálom-csipkedem a bőrt. :( Hülye szokás, de nagyon zavar, amikor ott van. :(
2011. júl. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utolsó előttinek!

Nem vagyok egyedül...

Én is - ha elmegyek - v.hova megnézem a gáztűzhelyet pont mint te, meg a villanykapcsolókat, ablakokat, ajtókat. Ezért kell egy órával előbb felkelnem reggel munkába menet. Ez nagyon rosssssssssssssssz!!!!

2011. júl. 25. 13:31
 7/8 anonim ***** válasza:
Körömrágás, de az intenzíven. :P továbbá egyre gyakrabban ropogtatom az ujjaimat, de arra most nagyon figyelek. >.<
2011. júl. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én is hajbirizgálós vagyok. De ez még nem kényszeres, csak egyszerűen lefoglalom a kezem. Amiről Te írsz kérdező, ezzel már szakemberhez kell fordulni. Lehetőleg minél előbb, mielőtt még rosszabb lesz.
2011. júl. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!