Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 4 hónapos babának honnan...

Egy 4 hónapos babának honnan vesznek vért?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy újszülöttnek a sarkából.
2011. nov. 21. 12:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lányomnak pont 4 hónaposan vettek vért, a kézfejéből.
2011. nov. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Fél évesen nézi drnénink a vasat a kicsiknél. Ujjából vesznek vért.
2011. nov. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Van olyan vizsgálat, amihez elég a kapilláris vérvétel, ez olyan, mint amikor a felnőttnek cukorvizsgálathoz megszúrják az ujját, csak a babáknál a sarkukat bökik. Ha vénás vérre van szükség, azt kézfejből veszik általában.
2011. nov. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia!

A fiamnak a kézfejéből vettek és addig bosszantották, amíg el nem kezdett ordítani. Le is csesztem a csajt, hogy örültem, hogy nem sír szegény erre tessék! És azt mondta muszáj, mert csak akkor dagad az ere, ha ordít, egyébként nem tudja megszúrni:(

2011. nov. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel a kérdést, mert sajnos ma voltunk vérvételen, és a vénájából vettek vért, mint egy rendes felnőtt embernél. Borzasztó volt az egész :((( Ráadásul nem is jött elég vér ahhoz, hogy a vasat is meg tudják nézni. Miért nem máshonnan vettek neki?
2011. nov. 21. 13:06
 6/12 anonim ***** válasza:
Szegénykém:( Szerintem ez emberfüggő, a kisfiamtól sokszor vettek 4 hós korától, mert tojásallergiája volt. A kórházban mindig a kézfejéből vették, itthon a rendelőben vénából.
2011. nov. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

13:03 vagyok.

Nagyon sajnállak benneteket. Elég nehéz ilyen pici babától vért venni. Nálunk egyetlen hölgy csinálja az összes babás vérvételt, van, hogy 5-6 percig is tapogatja, masszírozza a babát, hogy megtalálja az alkalmas helyet. 30 éve csinálja, és tényleg profi. A fiamtól 1 hónaposan vett vért elhúzódó sárgaság miatt, még csak nem is sírt a kicsi.

2011. nov. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ő már attól sírt, hogy lefogták, de szerintem már hazafelé elfelejtette az egészet. Én meg még mindig nem tettem túl magamat ezen :(

Abból a pici karból, olyan nagy tűvel...

De legalább másnak is vettek már vénából, így tudom, hogy nem vagyunk egyedül.

2011. nov. 21. 13:18
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Igaz mi idősebbek vagyunk 18 hónaposak, de nekünk múlt héten vettek vért. Nekem kellett lefogni. Először a bal kezéből próbálta, de ott nem sikerült megszúrni, csak forgatta abban a kicsi kézben a tűt. Utána meg a jobba úgy belebökte, hogy szörnyű. Benedek meg csak nézett hátra rám, hogy:"Anya ez fáj, mért fogsz le?"

2011. nov. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
:((((
2011. nov. 21. 13:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!