Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 8 hónapos babának mit...

Egy 8 hónapos babának mit lehet otthon megfőzni?

Figyelt kérdés
A lányom tápszeres, 3 fogacskája van, és eddig inkább csak üvegest kapott.Ami az üvegen fel van tüntetve az én is keverhetem?pl.:tököt almával, vagy gyümölcsöt hússal....ugyan az van az üvegben amit akár én is megfőzhetek nei?
2011. nov. 17. 00:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem minden esetben! Bizonyos alapanyagokat gyárilag úgy dolgoznak fel, hogy az allergén dolgok nem maradnak benne, de otthon azt nem nagyon lehet megcsinálni (pl. láttam 8 hónaposoknak bogyós gyümölcsös bébiételt pedig azt elvileg 2 éves korig nem nagyon ehetnének gyerekek). A védőnő azt mondta, inkább kövessem a tápanyag-táblázatot, vagy kérdezzem meg őt, mikből főzhetek.


De nagy általánosságban "leutánozhatod" az üvegeseket, én is azt csinálom. Azért a biztonság kedvéért van tápanyagtáblázatom is + védőnőt is bevetem.

2011. nov. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez igaz amit elsö írt, de azért nagyrészt lehet zat fözni.


èn tisztában voltam mit nem szabad, és mi az alergén, így ilyet babakajá ban sem vettem, amúgy én is sokszor azt az összeállítást csináltam ami az üvegen volt.

2011. nov. 17. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Millió táblázat van a neten, ahol le van írva, hogy ebben a korban milyen ételeket lehet adni . Nézegesd meg, és igen, főzd meg, és a babád igényei szerint tirmixold, vagy aprítsd villával.
2011. nov. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amit példának hoztál, azt már lehet. Nézegess meg táblázatokat (ne túl sokat, mert bele lehet hülyülni, annyiféle van), és azok alapján dönts.

8 hónaposan már ehet: alma, banán, körte, szilva, meggy, barack, sárgabarack, sőt, nekünk már a hámozott, magozott szőlőt is ajánlotta a dokinéni.

Zöldségből eheti: krumpli, répa, fehérrépa, tök, cukkini, padlizsán, spenót, sóska, brokkoli, paradicsom és lassan lehet kóstoltatni a k-betűsöket is.

Lehet adni grízt, rizst, zabpelyhet, kiflicsücsköt.

Lassan kaphatja a tojássárgáját, natúr joghurtot, túrót, sajtot.

Ehet csirke, pulykahusit, májat, és nem sokára a disznóhúst is eheti.

2011. nov. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

amit már életkor szerint ehet, azokat nyugodtan főzd te neki, keverd egymással, hogy egyre finomabb ízeket találj.

sokkal több vitamin marad így benne (mert nem áll annyit az üvegben).

2011. nov. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!