Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Későn ébredő babánál hogy...

Későn ébredő babánál hogy oldjátok meg a kakaót és reggelit? Mikor már lassan közeleg az ebéd is?

Figyelt kérdés
1 éves Lánykám mostanában 9 előtt ébred egy kicsivel,megiszik kb 2 dl tejet vagy kakaót. Reggelizni egy óra múlva tud. De délben már álmos, és még nem éhes, általában ebéd nélkül alszik el. így az ebéd 3 fél4 körül van. Kb egy hete van ez. Majd tolódik és egyre többet tud fenn lenni?
2011. nov. 21. 14:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor úgy szoktam, hogy megissza a tejet, de nem adok rá reggelit, így ebédel rendesen, aztán mehet vissza alvóba. Utána jön az uzsonna stb.
2011. nov. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lányom 14 hónapos és reggel fél 10-ig húzza (este 8kor már alszik).

Ő nem fogad el semmi tejitalt/tejet/tápszert, így 10 körül reggelizik egyet, majd délben alszik és 2-3 között ebédel.

Egy ideig nem tudom, hogy jó-e ez így, főleg hogy egy anyuka mondta, hogy nem szabad ebéd nélkül lefektetni a gyereket...hát igen, aztán kiderül neki 7-kor kel reggel a gyerkőc, így van ideje megetetni.

Na, ekkor rájöttem, hogy tök jó ez így, mert a lányomnak ez így megfelel, így éhes, így eszik és jó az étvágya.

Gondolom, ha majd 1 óra körül fog aludni, és reggel netán korábban kel, akkor éhes lesz délben, de most még nem így van.

Mindegy, az ő igényeit figyelem, és gondolom ez majd úgyis változni fog idővel.

Addig pedig a lényeg, hogy jó az étvágya és eszik (amikor eszik, mindegy mikor).

2011. nov. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2 évesem f9kor kel, kap kakaót, reggelit nem, egy könnyű 10órait kap és bőséges ebédet
2011. nov. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, én sem adnék tartós reggelt, max. gyümölcs, aztán alvás előtt ebéd. de lehet azért sem akar enni, mert már álmos, és frissen jobb neki enni. ha neki így jó, hagyd, de próbáld meg hogy kevesebb tízórai.
2011. nov. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Volt időszak, amikor az enyémek is így csinálták. Én nem stresszeltem rajta, akkor kaptak ebédet, amikor fölébredtek. Aztán ahogy egyre hosszabb időt bírtak ébren, helyére került az ebéd is.
2011. nov. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Idővel szerintem be fog állni a rend, ne aggódj.

Sokan mondják, hogy márpedig délben ebédelnie kell a gyereknek, és ne adj neki reggel sokat stb., de ha más a gyerek igénye, másképp kel és másképp alszik, akkor egyelőre hozzá kell igazodni.

Lányomnál volt egy időszak, hogy nagyon későn kelt, csak reggelizett és tízórai nem volt, de délben nem akart egy kanállal sem enni. Viszont miután kialudta magát, már nagyon jókat evett.

Így én őt figyeltem, és vártam türelmesen. nekem nem az volt fontos, hogy mi van a nagykönyvben és mikor eszik másik gyerek.

Idővel többet volt fent, később aludt el nappal, és akkor már simán, gond nélkül belefért egy déli ebéd.

2011. nov. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!