Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldjátok meg a fűtést,...

Hogy oldjátok meg a fűtést, akinél vegyes fűtés van?

Figyelt kérdés
Nálunk a nappaliban kandalló működik, de az nem fűti be a hátul lévő babszobát, csak 18-19 fokosra. Tavaly, mikor nagyon picur volt a babánk mindig ment a villany ventilátor, így volt 21-22 fok. De most, hogy egy éves már nem hiszem, hogy szükség lenne alváshoz 22 fokra, csak úgy 20 fokra gondoltam. De sajna ezek a ventilátorok, ha beállítom 20 fokra csak 22-nél kapcsolnak le, ha meg 19-re állítom, túl hidegre (akár 18-ra is) hűl a szoba, mire bekapcsol. Szóval passz... Gondoltam olajradiátorra is, de arról még nincs tapasztalatom, hogy milyenek. Tudna valaki segíteni. Bármilyen ötletet szívesen fogadok!
2011. nov. 15. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:

nálunk 5 féle fűtés van :DDD

a nappaliban kandalló de csak este gyújtunk be mert a 2 évesem nem tudom lebeszélni, hogy ne fogdossa. így megy a split klíma, olyan 20 fokra fűti a nappalit. a gyerekszobában olajradiátor van. nagyon tudom ajánlani, kevesebbet fogyaszt mint a villany ventilátor, nem hangos, és lehet szabályozni. nem azt, hogy hány foknál kapcsoljon ki hanem az időt, pár nap alatt ki lehet tapasztalni. nappal felesen megy, éjjel már teljesen feltekerem így van 20-21 fok.

a fürdőben villany ventillátort használunk, csak este, míg mindhárman lefürdünk, pont tegnap este néztem mikor fogat mostam, hogy 15 fok volt a fürdőben :D de azért nagyon nem mindegy, hogy fél órát fűtjük vagy egész nap...


és ugye majd ha minusz lesz bekapcsoljuk a gázt, de azt csak hajnalban és este szoktuk :)

2011. nov. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk a nappaliban volt egy sima kandalló és a többi helyen gáz. Aztán vettünk egy vízteres kandallót és megcsináltattuk a fűtést. Most kandalló fűti az egész házat. Csak délután gyújtunk be, ha nagyon rakom akkor 25-28 fok van a nappaliban és 23-25 a szobákban, ha csak épphogy megpakolom, akkor a nappaliban van 25, a szobákban 22. És alig fogy a fa.

Egy próbát megér: egy ventilátort állíts be úgy, hogy a meleget befújja a gyerekszobába.

2011. nov. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Az elsőtől kérdezném, hogy milyen típusú az olajradiátorotok, mert a neten vagy ezer típusból lehet választani, ezerféle tudással...nem tudom melyiket érné megvenni.
2011. nov. 16. 13:50
 4/5 anonim ***** válasza:

na ezt nem jótól kérdezed :) tavaly mikor tönkrement az előző akkor berohantunk az osanba zárás előtt 10 perccel és a legolcsóbbat megvettük :D nem a legkisebbet, azt hiszem 8 fokú és 10.000.- volt talán.

de ha felébred a fiam majd megnézem a "márkáját" :)

2011. nov. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! :)
2011. nov. 16. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!