Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pár hónapos babák dohányzó...

Pár hónapos babák dohányzó anyukái! Hogyan oldjátok meg ezt a dolgot? Mikor mentek ki cigizni? Hogyan hagyjátok ott a babát?

Figyelt kérdés

Nemdohányzók kíméljenek!!!!!!!!!!Én sem dohányoztam sem a terhesség alatt, és nem is kívántam, még a szoptatás során sem. De amióta (3 hónapos korától) nem lehet szoptatnom, irtózatosan rá akartam gyújtani, és meg is tettem. Azóta ismét dohányzom.

Nekem amikor alszik a pici, vagy amikor elvan a pihiszékben, esetleg a földön játszik. (még nem kúszik, nem mászik). De mi lesz később? Így is kb. fél percenként benézek rá. (nem abban a szobában van, ahol az erkély)


2011. nov. 18. 09:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én nem dohányzom, de addig vidd oda, ahol látod, az erkélyes szobába. Vagy egy bébiőrt kiviszel magaddal.
2011. nov. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%
8 hónapos a babám. A járókában elvan. A lényeg, hogy biztonságban tudd. 5 percre nyugodtan magára hagyhatod. Nem kell minden nyikkanására ugrani. Meg fogja tanulni, hogy most nem ő van soron. És nem csak a dohányzással van ez így. Takarítással, mosással, vasalással ugyanez a helyzet. Szépen megtanulják, hogy most anya mással foglalkozik. Csak lazán!
2011. nov. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor cigizek, amikor alszik.
2011. nov. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%

Pontosan: tedd biztonságos helyre. Egyébként sem lehetsz vele 24 órán keresztül folyamatosan, néha kell egyedül is hagyni. :)

Megértelek, nekem csak a 3. gyerek után sikerült végleg abbahagynom (legalábbis remélem, hogy végleg...) de hiányzik :(

2011. nov. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%
Én is így voltam. Terhesség és szoptatás alatt simán megálltam. Sajnos csak 6 hetes koráig tudtam rendesen szoptatni, utána fokozatosan csökkent a tejem, kb. 3 hós korára teljesen elapadt. Utána meg szépen lassan visszaszoktam sajnos, pedig nem akartam. Csak mindenki dohányzik a családban, a férjem, anyukám, anyósom, sógorom, akárhol vagyok, otthon, vagy rokonságnál, azt látom, hogy mennek dohányozni. Persze nem a lakásban, de akkor is látom, és így én is visszaestem. Eleinte könnyű volt, mert ott maradt ahova tettem, szépen eljátszott, de aztán egyre nehezebb lett. Én is gondolkoztam akkor, hogy mi lesz később, de mivel a változások fokozatosak, így hozzászoksz az új módszerekhez. Mikor már mászott, járt, akkor járókába tettem, vagy ha itthon van anyukám, vagy a férjem, akkor van kire bízni.
2011. nov. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát, és külön köszönöm, hogy nem támadtatok le!:))

Végülis igazatok van, mert amikor mosok, teregetek, porszívózok......akkor is marad magára néhány percet, úgy hogy nincs rajta a szemem egyfolytában.

Csak olyan bűntudatom volt emiatt.:(

2011. nov. 18. 10:00
 7/13 anonim ***** válasza:
51%
Hát ez van nem tudsz mit csinálni. Fogd fel úgy, mintha wc-re mennél. Akkor is egyedül hagyod! Nem te vagy az egyedüli dohányzó anyuka! Sajna! Én nem kövezlek meg!
2011. nov. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%

A terhesség előtt cigiztem és azt hittem, ha már "lehet" újra fogok. Nem így lett. Ha így lenne, akkor azt az 5 percet simán megoldanám úgy, ahogy a fentiek is írták. Bébiőr, járóka, stb... :)

Barátnőm pl beköti a babakocsiba, odatolja az erkélyajtó elé a gyerkőcét, és üvegen keresztül szórakoztatja. A baba bent nézi anyát, anya meg látja a babát. A szomszédok meg röhögnek, hogy anya mit lebohóckodik az erkélyen. :)

2011. nov. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ugyanigy voltam mint te. Akkor szoktam le amikor probalkoztunk, amig tudtam szoptatni eszembe sem jutott. Aztan jott a kisordog es ragyujtottam. Akkor szoktam amikor alszik, utana fogat mosok, meg van egy pulcsim amiben kimegyek, azt csak dohanyzasra hasznalom. Nem szeretnem ha erezne rajtam a szagot. De ha pl a varosban vagyunk vagy setalunk akkor nem is viszek magammal, mert azt utalom ha valaki a babakocsi mellett szivja. Attol hogy en "hulye" vagyok es dohanyzom, a babam ne szivja a fustot.
2011. nov. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia.En is olyankor megyek ki nagyreszt mikor alszik.De ha nem akkor berakom a jarokaba vagy ha alvas ido van akkor kisagyba es mire visszajovok alszik is.

Ha setalunk es nem en tolom a babakocsit akkor setalok a hatuk mogott es cigizek.Ha csak ketten megyunk akkor nem is viszek cigit.

2011. nov. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!