Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan viselkedik 14 ho...

Hogyan viselkedik 14 ho körüli gyermeked, miket csinal, miket jatszik szivesen? (többi lent)

Figyelt kérdés
A fiam nemsokara 15 honapos lesz, gyakorlatilag egyedül nem jatszik 2-3 percnek tovabb, igy egyesz nap együtt jatszunk.De ez is ugy nez ki, hogy inkabb en jatszok...egyszerüen hihetetlen szamomra, de semmi nem köti le, pl. kivalasz egy jatelot odahozz, hogy kapcsoljam be es mar tovabb is megy, kepeskönyvnezegetes is hasonlo, leülünk 2 olgal utan lelep.Nagyon mozgekony gyerek, nem kepes egyhelyben maradni, naponta 2* jarunk setalni.Arra lennek kivancsi, akinek hasono temperamentumu gyereke van hogyan köti le?Neha ugy erzem nem tudom lekötni szegenykemet, es persze ha unatkozik akkor jön a nyüglödes....es csak ölbe akar lenni.Gyerekorvost is kerdeztem normalis-e ez(gondolvan a hiperaktivitasra), szerinte csak mozgekony.Az eves is egy kesz cirkusz...szo szerint szorakoztatni kell közben különben nem eszik.Normalis ez?
2011. nov. 21. 14:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Hogy normális e azt nem tudom,hogy nálunk szó szerint ugyanez megy 2 hónapja az biztos.Most 17 hónapos a lányom és nagyon félek,hogy mi lesz velünk a télen,mert egész nap megfagyunk kint.
2011. nov. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
es ha bent vagytok mivel tudod lekötni a legjobban?
2011. nov. 21. 14:34
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam még csak 13 hós, de elhatároztam, hogy játékot azt nem veszek neki többet egy darabig... Jobb móka anya mellett csücsülni a konyhapulton és a fűszereket rámolászni, egybepakolni a mikrósdobozokat, az összegombócolt zoknikat ki-berakni a fiókból... Szóval játék az egész lakás. :) Emellett mi is sokat sétálunk a szabad levegőn. Evésnél egy dolgot határoztam el - ott nincs játék, ez úgy tűnik bevált - ehelyett mondjuk énekelek... :) Esetleg próbáld meg lekötni valami "hétköznapi" dologgal, hátha jobban beválik.
2011. nov. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, normális, ne aggódj. Az én kisfiam még csak 12 hónapos múlt ugyan, de ugyanez a helyzet. És a nagyobbik fiam lassan 3.5 éves, amikor kb. 12-15 hónapos volt, ugyanilyen volt. Ma pedig egy órákon át mesét hallgatni képes (Anna, Peti és Gergő könyveket az első laptól az utolsóig végigüli), sokáig egyedül eljátszó, kreatív, ám egyben nagyon mozgékony gyerek. Szó sincs hiperaktivitásról, egyszerűen gyerekek, akiket minden érdekel. Persze, ez nekünk erőt próbáló feladat, de most, a másodiknál már nyugodtabban kezelem a helyzetet, mert tudom, hogy ha most az etetés pl. úgy is zajlik, hogy közben 5 dologgal játszik egyszerre, pár hónap múlva már önállóan eszik majd, ami lefoglalja, és ahogy nő, egyre több dolog köti majd le őt is, ahogy a bátyját.

Kitartás és jó babázást!

2011. nov. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
az teny, hogy ö is szivesebben jatszik hetköznapi dolgokkal, de igazan tenyleg semmi nem köti le.Teljesen szabad volt szamara mindig az egesz lakas, persze vannak "tiltott zonak".Ha kilepunk az ajton szinte teljesen megvaltozik, imad a kavicsokkal, falevelekkel babralni, de megsem lehetünk kint egesz nap.
2011. nov. 21. 14:50
 6/8 anonim ***** válasza:
A fiam 14 hónapos. Az evés... hát ne is mondd. Ha nincs játék a kezében össze szorított szájjal ül és vonyít. Remélem ez változni fog. Nálunk kb. 2 hete van az, hogy eljátszik fél órákat egyedül. Persze úgy, hogy közben jön-megy, pakol, húzogat, tologat stb. Én a szobába kipakolok neki többféle játékot és azok közül válogat. Naponta cserélem, így mindig van újdonság a kupacban. Van egy FP krokodilja, azt imádja. Próbáld meg, hogy bizonyos játékokat elpakolsz előle, majd pár nap múlva odaadod neki. Újdonságként fog hatni és szerintem jobban leköti.
2011. nov. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Autók a lejtőn (fakopáncs.hu) játék nincs meg neki? Nekünk a 15 hós lányunk nagyon jól elszórakozik vele. Nekünk egy angol megfelelője van, csúsztatjuk le a lego duplo cicát, bocit is rajta, nagyon jó móka. :-)

Amit szeret még, hogy ősszel gyűjtött gesztenyét, diót dobálni be a homokozós öntözőkannájába. Utána kiszórni és újra bedobálni. De kb. mindennel így van, amit bepakolok egy dobozba és odateszek elé. :-)

2011. nov. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
fakopancs.hu (ékezet nélkül)
2011. nov. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!