Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20 hónapos fiam csak úgy...

20 hónapos fiam csak úgy hajlandó enni, ha közben szórakoztatom. Csináljam tovább vagy mindenképp le kell szoknia erről?

Figyelt kérdés
Ha nincs valami a keze ügyében, akkor nem eszik, inkább menne játszani. Mindegy, milyen éhes, akkor sem. Emellett még mindig pürésíteni kell neki az ebédet, egyébként nem eszi meg. Ez fog változni?
2011. nov. 21. 15:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálunk is detto ugyanez van, szintén 20 hónapos kisfiú. Bár már jó ideje csináljuk így, kb. 1 éves kora körül kezdődött, hogy már nem evett úgy, csak ha hülyéskedtem neki. Pl. a zenét nagyon szereti, úgyhogy gépről játszottam neki, és akkor úgy ment. Aztán volt, hogy még úgy sem...Pl. nyáron volt egy hét, hogy csak tápszeren élt, lehet, hogy a meleg miatt, de egész nyáron rossz evő volt, úgy kellett már könyörögni neki. Már az sem volt jó, ha bohóckodtam, az sem, ha mondókáztam, az sem ha zenét játszottam, de közben meg tudtam, hogy éhes, mert pl. a krémtúró, meg ilyen nyalánkságokkal nem volt gond. Úgyhogy én akkor bemondtam az unalmast, és úgy tettem, ahogy ő akart. Ha nem kért, nem erőlködtem egyáltalán, vettem ki a székből, és ennyi. Beletelt így egy hétbe, mikor egyszercsak már nem művelte ezt, mindent megevett az utolsó kanálig anélkül, hogy ehhez mármi "segítséget" igénybe kellett volna vennünk, és kifejezetten jó evő lett. Ez augusztus végén volt. Egy darabig ment így, de megint rosszabbodott, mert most attól függ, épp milyen kedve van. Van, hogy megint szórakoztatni kell, de van, hogy eszik szépen. Én is gondoltam erre, hogy le kéne szoktatni, de egyszerűen nem vagyok arra képes, hogy akkor most ne egyen jóformán semmit egész nap, attól csak rosszul érezném magam. Ezt egyszer megcsináltam, de akkor már tényleg katasztrófa volt, mert akkor már csinálhattam bármit, csakazért sem evett, pusztán brahiból, úgyhogy akkor már nem láttam más kiutat, és végül is jót is tett. De most nem olyan vészes a helyzet, úgyhogy egyenlőre így csináljuk.

Amúgy én is pürésítek még, mert akkor megeszi a kellő mennyiséget. Ha nagyon darabos, akkor is eszi, de mivel az lassabban megy, hamar megunja, szóval a darabosnál a mennyiség rovására megyünk. És sajnos még nincs rágófoga sem, csak alul felül 4-4 fog. Mindenhol megvan már dagadva az ínye, de mégsem jöttek még ki. Úgyhogy remélem ha lesznek rágófogai, akkor már tényleg leszokhatunk a püréről.

2011. nov. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én lányom evés közben általában könyvet nézeget.

Nem izgatom magam, majd leszokik róla.

2011. nov. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!