Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jó a hozzátáplálási tervem?

Jó a hozzátáplálási tervem?

Figyelt kérdés

Még csak 3.5hós de már adhatok neki almalevet.

A tervem: 4hósan kap tízóraira almapürét+teát

4hó+1hétnél megkóstoltatom vele a sárgarépát

4hós+2hétnél a sütőtök

4hós+3hétnél pedig az őszibarackot

és néha 5.hónapig tejpépet is adnék neki (Milupa vaníliás)

Olyat szabad, ha már eszik 3-4félét, hogy egyik nap ezt a másik nap azt eszik, mikor majdnem 5hós lesz? Vagy egyik nap almát pl 2 napig aztán 2 napig répát?

Után amikor 5hós, akkor pedig uzsira is kóstoltatnék vele, amiket lehet vele.


2011. nov. 21. 21:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem tökéletes!

Én 4 hósan kezdtem ugyan így,de 2-3 hét elteltével már úgy csináltam,hogy 1 nap 1 új íz,és tejpép helyett pépet kapott (Sinlac)

A 6.hónapra ki volt váltva 3 étkezés.

(Tápszeres)

2011. nov. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem hasonlóképp kezdeném én is, ha újra indíthatnám a hozzátáplálást. Mégpedig azért, mert a gyümölcsöket könnyebben elfogadta a kisfiam. A zöldségekkel megszenvedtünk, de mostanra már megeszi azokat is. A sárgarépát, sütőtököt kifejezetten szereti. Az almát viszont csak valamivel keverve eszi csak meg. Lényeg, hogy a babádat ne sürgesd, mert ami az egyik nap nem ízlik neki, egy-két nap múlva már tetszik neki. Kitartást kívánok mindkettőtöknek.
2011. nov. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem nem. Én kivárnám legalább a 6 hónapot (sőt ki is vártam).

Az egy tévhit, hogy tápszeres babánál jó korábban kezdeni a hozzátáplálást, ugyanis az ő gyomruk sem elég fejlett ahhoz, hogy mást megemésszen a tápszeren kívül.

De a folyamat szerintem jó, csak 6 hónapos korra kitolva...

2011. nov. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
Az utolsó válaszolónak írnám, hogy a kóstoltatás nem egyenlő azzal, hogy innentől már nem kap csak szilárd ételt a baba.....
2011. nov. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is jo, en is hasonloan csinaltam, csak teat nem adtam neki, inkabb vizet. 4 honaposan kezdtuk, pedig anyatejes volt. Most 14 honapos, mindent eszik, nagyon jo etvagya van, soha nem volt gond a pocakjaval, egeszseges kis vasgyuro.
2011. nov. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez egy átgondolt stratégia. Van ideje a babának megismerni az új ízeket, Anyának pedig elkészíteni, kiatálni, kombinálni az ételeket. Hajrá!!
2011. nov. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%

21:43-asnak: a kóstoltatáskor a baba kap mást az anyatejen/tápszeren kívül, amit az ő gyomra még nem tud megemészteni. Tehát ha csak kóstoltatás, akkor is várni kéne vele...

Úgyhogy én még mindig azt mondom, hogy a terv jó, csak nem 4 hónaposan.

2011. nov. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

jó lesz ez így, bár úgy is a babád át fogja alakítani ;)

viszont délután nem kóstoltatunk! csak egyszer egy nap, délelőtt! azért ha allergiás tudd, hogy mire és ne éjjel dagadjon be/jöjjenek ki a pöttyök, viszkessen, fájjon a pocakja...

2011. nov. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Vizet a babám nem iszik, nem szereti (apja sem)

Még egy kérdésem lenne? Az ízeket mikor lehet keverni?

Pl. alma sütőtökkel, alma répával, ...?

2011. nov. 22. 09:34
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk kb 2-3 hét alatt ki lett váltva 3 étkezés. Egyik nap almát adtam neki, nem kellett. Másik nap tejpépet, na az bejött neki. Aztán az almát megfőztem, úgy ette. Pár nap múlva almát krumplival főztem, utána tettem hozzá répát is. Most jött a babán, őszibarack. Ezeket is lehet kombinálni. Alma barackkal, alma babánnal.
2011. nov. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!