Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Takarítónőt, bejárónőt igénybe...

Takarítónőt, bejárónőt igénybe vevő anyukák? Hogyan működik nálatok? Miket bíztok rá, mennyit fizettek?

Figyelt kérdés
A mindennapi teendőket végzi el, vagy nagytakarításkor segít be? Konkrét példákat szeretnék, hogy miket bíztok rá. Mennyi időt tölt nálatok? Az általad vásárolt tisztítószereket használja, vagy van, ahol viszi magával?
2011. nov. 23. 09:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezt neked kell eldontened, hogy mennyit es miert fizetsz egy bejarononek pl.

TEhat ez toled fugg, hogy milyen feladatokkal akarod megbizni, es mennyit vagy hajlando kifizetni?

En alkalmaztam, de mindig igy, hogy megegyezes alapjan, de nalam fontos volt, hogy az en tisztito szereimet hasznalja, mivel egy bejarono a legolcsobbat fogja megvenni, aminek nincs minosege pl. A fizetesben szinten igy tudsz megallapodni, tehat egy kivulallo ebben segiteni nem tud, mivel te tudodd, hogy mennyit bizol ra, s mennyi idot tolt nalad, es az szerint fogsz fizetest adni. Nekem volt egy "mindenes", tehat a napi teendoket is elvegezte, ez havi 40 ezerbe kerult, viszont egy nagy haznak a takaritasa, vasalas, fozes is benne volt, tehat szinte naponta felnapi m.ido volt. Vagy ora/dij vagy havi osszegben egyeztek meg, igy tudod eldonteni, hogy valojaban mennyit fizetsz.

2011. nov. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Tehát nálad az ablakpucolástól függönymosásig minden benne van/volt?

2011. nov. 23. 10:11
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm Angliában él, családoknál takarít. Nála teljesen változó, hogy ő visz tisztítószert, vagy azzal takarít, amit ott talál, attól függ, hogy a megbízója mit akar. Van akinek csak annyi kikötése van, hogy nem akar tisztítószer-szagot érezni. Nem napi szinten jár a családokhoz, hanem heti 1x. Csak a takarítás tartozik hozzá, nem mos pl.

Nálunk unokatesómékhoz járt takarítónő, de még bő tizenévvel ezelőtt, emlékszem mindig mondta nekik az anyjuk, hogy rakjanak rendet a szobájukban, mert jön a takarítónő. :-)))

2011. nov. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm, sok hasznos infót mondtál. :)
2011. nov. 23. 10:22
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nálam egy néni szokott besegíteni az ablakpucolásba mivel rengeteg ablakunk van és ezt utálom a legjobban csinálni. Kb. 3 havonta hívom. Ilyenkor én leszedem a függönyöket, kimosom, a többi az ő dolga, az én tisztítószereimet használja. Órabérben dolgozik, 1000 Ft/óra, kb.5-6 órát tölt ilyenkor nálunk, de ezalatt az összes ajtót is lemossa. Ugyanez a néni jár a szomszédba heti rendszerességgel takarítani, kb.4 óra/hét. Szerintem ő nem dolgozik drágán, de ez egy kis község.
2011. nov. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Disi ***** válasza:
100%
Én most hívtam, holnap jön másodjára. 600.-ft-ot kér óránként. Nálunk a portörlés a fontos, egyszerűen borzalmasan porosodik a lakás. Holnap a fürdőszoba vár rá (pedig azt tudom, hogy ő sem szereti) és a konyha (bútor kitörlése és bútorápolás). A végén mindig porszívózás és feltörlés. 3 szobás lakásunk van és a babám maximálisan leköt örülök ha heti egyszer neki tudok futni egy maratoni vasalásnak. Az én tisztitószereimet használja. Az ebédet hordom, vasalni pedig szeretek, így ezekkel nem kell foglalkoznia. 2 hetente fogom hívni, kb 4-5 órát tölt nálunk.
2011. nov. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Hozzánk hetente háromszor, hétfőn, szerdán és pénteken jön egy bejárónő, kitakarítja a házat, ha időszerű akkor ablakot mos, meg mindent, amire megkérem, bár már régóta dolgozik nekünk, így tudja, mikor mi aktuális. Mosni én szoktam, de ha látja, hogy pont kimosott a gép, kitereget. Ezen kívül vasalni is ő szokott. A tisztítószereket én adom neki.


Átlagban napi 6 órát van itt, 70 ezer forintot kap havonta.

2011. nov. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is! :)
2011. nov. 23. 11:09
 9/18 anonim ***** válasza:

kedved kaptam takarító nőt hívni, nekem elég ha az ablakot megpucolja és a függönyt leszedi és felrakja.

Csak nem tudom, hogy mondjam a páromnak.


ha óránként ajánlok 600Ft-ot az elég lesz?

2011. nov. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Merrefelé laktok? :D
2011. nov. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!