Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen baba sampont használjak?

Milyen baba sampont használjak?

Figyelt kérdés
Két hónapos kisfiam elég nagy hajjal született (kb. 5-6 cm haja van). Minden este fürdésnél gabi samponnal mosom a haját. Muszály minden este megmosni mert elég izzadékony. Kb. 2-3 hete vettem észre, hogy nagyon kellemetlen szagú a haja. A kutacsánál a haja alatt hámlik a bőre, de csak ott. Csak arra tudok gondolni, hogy nem jó sampont használok. Tudnátok ajánlani olyan sampont ami nem szárítja a fejbőrét?
2011. nov. 23. 12:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia!Talán picit koszmós....a kutacsnál picit nekünk is ilyen volt, ott nem mertük annyira dörzsölni. Nem hiszem hogy a sampon teszi, de mi Johnsonst használunk. Próbáld meg, hogy fürdés előtt bekened babaolajjal, hagyod hogy fellazítsa a bőrét és utána a fésűjével masszírozod,dörzsölöd. aztán fürdés :) ha meg nagyon csúnyán olyan, akkor kérd ki a doki véleményét!
2011. nov. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sok babának szárad ki a fejbőre születése után nem sokkal. Ez nem biztos, hogy a sampontól van, főleg, hogy azt írtad nem is mindenhol olyan!

Mi is Johnsonst használunk, de lányomnak is volt egy időszak, hogy picit száraz volt a fejbőre, mi is olajoztuk és fésülgettük, majd megmostuk és nem sokára szépen elmúlt.

2011. nov. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom hatalmas hajjal született, szinte semmi sem hullott ki neki, ezért én is nagyon odafigyelek rá. Nem mosom neki minden fürdésnél, én feleslegesnek tartom, hetente 2 alkalommal elég. Én Babé sampit vettem neki, nem a koszmó ellenit, mert nem volt és még most sem az a fejbőre. Kicsit drágább, de sokáig elég és nagyon meg vagyok vele elégedve. 4 hónapos
2011. nov. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem is az jutott eszembe, hogy koszmós a haja. Kend be fürdés előtt babaolajjal, aztán fürdéskor most meg neki samponnal. Nem hiszem, hogy a samponnal lenne a gond.

Egyébként mi is Gabit használunk.

2011. nov. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi is a Gabit használtuk és használjuk ma is. Szerintem ha vmi rendelleneset észlelsz, akkor inkább kérdezd meg a védőnőt, az a legbiztosabb.
2011. nov. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ilyen idős korban mi gyógyszertári fürdetővel mostuk a haját is, azt hiszem.

Egyik gyerekemnek sok haja volt, másiknak szinte semmi. A "sokhajú" koszmós is lett.


Talán fél éves kora felé váltottunk a Dm-es Babylove samponra (és fürdetőre).

Azóta is azt használjuk. (Most 4,5 a kisasszony, és sajna megint picit koszmós)


Egyébként a koszmóval nekünk az a tapasztalatunk, hogy el lehet mulasztani különösebb "szupertermékek" nélkül is. (Egyébként sem kóros dolog,csak megáll az elhalt hámréteg a fejbőrön)

Az olajozást kipróbáltuk: egyszer. Az olajat 3 napig nem tudtuk kimosni a hajából, ami tragikusan nézett ki.

Fürdetés elején bevizeztük a haját és besamponoztuk, 5-10 perc múlva jól átdörzsöltük, majd kiöblítettük. Ennek ismételgetésével hamarosan elmúlt a koszmó.


Lehet kapni méregdrága samponokat erre a célra, de amellett, hogy az árát túlzásnak tartottuk, az ismerősi körben, akik használták, vegyes tapasztalatokról számoltak be, nem volt elsöprően pozitív vélemény, így azt kihagytuk.

2011. nov. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jövő héten megyünk a védőnőhöz majd megmutatom neki. A koszmó nekem is eszembe jutott, bár nem láttam még milyen is az, az én babámnak a kutacsánál szép világos a fejbőre és olyan a hámlás mintha korpás lenne. Próbáltam a paraffin olajat, igaz, hogy én fürdés után kentem vele és nem fésültem bele neki. De ma megpróbálom úgy. Köszönöm a válaszokat!
2011. nov. 23. 13:12
 8/9 anonim ***** válasza:
Babaolaj minden mosás lőtt, majd babakefe utána. A sampon szerintem mindegy, nekünk most épp Nivea van. Az én fiam is hajasan született, majd lehámlott szinte az egész bőre a fején.
2011. nov. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi Babét használtunk a kis fejére és mai napig azt használjuk.
2011. nov. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!