Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babám nappal csak úgy...

A babám nappal csak úgy alszik el, hogyha bekapcsolom a hajszárítót, van még más is aki hasonló képen altatja/ta a babáját?

Figyelt kérdés
Este simán elalszik, már mindent kipróbáltam, de nem jártam sikerrel. Ha van, aki így altatta és sikerült leszoktatni, az leírná, hogy csinálta? 5 hónapos.
2009. máj. 12. 09:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos én jó tanáccsal nem tudok szolgálni. Nálunk ugyanez a helyzet, csak annyiban más, hogy nekünk nem hajszárítóra alszik, hanem porszívóra. Én is kipróbáltam már mindent (lefekvési szertartás kialakítása, forgóka felhúzása, altatást segítő készülék vásárlása stb.), néha be is jött, de ha nagyon nekikeseredik, és már üvölt, akkor csak a porszívó segít. Valójában én is örülnék neki, ha valaki írna egy tuti leszoktató receptet... 11 hós kisfiú anyukája
2009. máj. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem nálunk van hasonló, hanem egy barátnőméknél.

Az ő gyerekük a porszívóra tudott elaludni. És nem csak nappal, hanem este is zúgnia kellett a szomszédok legnagyobb örömére. Szóval ti még szerencsések is vagytok! :-)

Sok mindennel próbálkoztak, de a kislány két éves volt, mire sikerül leszoktatni erről.

2009. máj. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

szió! a barátnőm kislánya csak porszívóra volt hajlandó elaludni :)

szép lassan magától szokott le a dologról.

ahogy egyre többet mozognak, aktívkodnak a babád, annál könnyebben lehet őket a "sima" alvásra rábírni.

2009. máj. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A második válaszoló vagyok és a lényeget nem írtam le!

A probléma náluk úgy oldódott meg, hogy anyukának vissza kellett mennie részmunkaidőben dolgozni és napi öt órában bébiszitter vigyázott a kislányra. Épp a déli alvás időszakában volt ő vele. És annyit tett, hogy nemes egyszerűséggel nem volt hajlandó bekapcsolni a porszívót. Tudomást sem vett arról, hogy kellene. Az első két napban így nem volt nappali alvás, a figyelme el lett valamivel terelve, de estére már olyan fáradt volt, hogy elaludt porszívó nélkül is. Következő héten már napközben is sikerült elaltatni meseolvasással.

2009. máj. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért megnyugtató, hogy nemvagyok ezzel egyedül:D Sírni nem zeretném hagyni, de érdekes lesz, ha pl. nyaralni megyek vele:)
2009. máj. 12. 09:32
 6/6 anonim ***** válasza:
az enyém is sokáig így aludt nappal (hajszárító, páraelszívó, porszívó), egy darabig, folyamatosan mennie kellett, aztán már csak az elalváshoz kellett, de már jó ideje nem kell egyáltalán (most 7 hós)
2009. máj. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!