Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes babát 4 hónapos...

Anyatejes babát 4 hónapos korától szeretném hozzátápálni, mivel lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Hozzázáplálás után többet híznak a babák?
2009. máj. 12. 09:25
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
81%

alma, barack, burgonya, sárgarépa.

nem feltétlen híznak többet.

lehet tejpépet is adni majd, mert az is van négyhónapos kórtól.

2009. máj. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
71%
Első vagyok, de ha van anyatejed akkor az azért jobb mint a kaja.
2009. máj. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
40%
6 hónapig csak anyatejet! Nincs szüksége másra, nem is fog jobban hízni tőle, mert az emésztőrendszere még éretlen hozzá. Miért akarod hozzátáplálni?
2009. máj. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
65%
Ha van elég tejed, szerintem se táplálj még hozzá. Az anyatej messze a legmegfelelőbb összetétel egy baba számára (étel-ital egyben). Amúgy nem gyarapodnak többet, legalábbis az enyém nem hízott jobban, miután elkezdtem 5,5 hósan (kevés volt már a tejem :( a hozzátáplálást. Én ezt a táblázatot használom: [link] Egy 10 hós kisfiú anyukája
2009. máj. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
75%
Nem azt kérdezte, hogy hozzátápláljon-e, vagy sem, hanem azt, hogy mivel lehet kezdeni.
2009. máj. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
53%

Feltétlen adj neki pótlást,mert csak akkor fejlődik ki a rágóizma,a gyomor és bélrendszere.Emellett,ha szoptatsz is,külön szerencsés vagy.

Javaslom,hogy az interneten nézz meg olyen fórumokat,amik a csecsemő táplálásról szólnak.

Divat ugyan minél később adni neki pótlást,de nyugaton már rájöttek,hogy ártanak vele a gyereknek.

Kérdezz meg idősebbeket,hogy etették a babaákat,amikor nem volt tápszer,bébiétel.És csak mellékesen jegyzem meg,hogy ezelőtt 50-60-évvel nem hallott senki tej meg lisztallergiáról,pedig abban az időben házitejet vízzelhigítva főzték a tejbegrízt,akár már a megszületésekor.Igaz,hogy ettől jócskán meghízott a baba,

de beteg sem lett. (Azért a grízt nem javaslom.)

2009. máj. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
88%
Kezd először almával, szokták még az őszibarackot is mondani, de még sajnos nincs szezonja. Mehet a reszelt sárgarépa, a sütőtök, krumpli. Ügyelj a fokozatosságra. Egyszerre csak egy félét adj neki, naponta emelheted az adagot, ha szereti. Kb 3 naponta válthatsz, addigra megszokja az új ízt.
2009. máj. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Kevés a tejem, estére nincs, éjjel kelek fejni, hogy este tudjak neki mit adni, mert másképp el sem aludna.

Napközben is óránként cicizne mert egyszerre csak 50-60 van 2 mellből, s így sehová sem tudok vele elmenni, s itthon sem tudom hagyni 1 órára sem.

3 hónapos korára híztt két kilót, s pár centit nőtt csak.

Köszönöm a válaszokat.

2009. máj. 12. 09:45
 9/26 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


Én 6 hónapos koráig szoptattam, utána csökkent a tej mennyisége, elmentem orvoshoz, kaptam sok tippet a tejtermelésre, ki is próbáltam mindent, nehezen ment de sikerült még kihúznom egy darabig. Kaptunk kiegészítésre tápszert és 7 (!) hónaposan kezdtük el a hozzátáplálást. Nem maradtunk le semmiről, minden evő a baba, nem válogat, egészséges és szépen gyarapszik. Mi gyümölccsel kezdtük, kipróbáltam egy-két napig az almát, barackot, gyümölcslevek, utána jött a többi a korához megfelelően. Ha beütöd a keresőbe találsz sok tippet amit az anyukák leírnak, esetleg védőnőtől gyerekorvostól is kérhetsz tanácsokat, minden baba más.


Sok egészséget kívánok!

2009. máj. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
32%

9.37-es: jó nagy butaságot írtál! Elavult, megdőlt nézetet hangoztatsz. A mai felnőtt lakosság jó részének vannak emésztőrendszeri problémái, ami sajnos a túl korai és nem megfelelő hozzátáplálásra vezethetők vissza.

A babának az anyatej a legjobb, ennek hiányában a korának megfelelő tápszer.


Kedves kérdező, ne táplálj hozzá, ne adj pótlást sem, szoptass igény szerint - most ennek van az ideje, ráérsz még a baba nélkül menni bárhozá, most ő a fontos! - és hívd a la leche ligát (neten megtalálod), ők adnak tanácsot, hogyan növeld a tej mennyiségét. Egyébként miné többet van mellen a baba, annál több tej termelődik.

Nekem elmúlt 9 hós a lányom, még mindig elsősorban szopis, bár már mindenfélét eszik, de csak kis mennyiséget. Sose méregettem, 6 hónapig csak szopit kapott, kiegyensúlyozott, boldog, jól fejlett baba.

Én mindig mindenhová magammal vittem, bárhol megszoptatom gond nélkül a mai napig. A kicsi is megszokta, nincs vele baj. Otthon sose akartam hagyni, együtt sokkal jobb! Ha hozzászoktatod, bárhová el lehet velük menni és hidd el, sokkal kényelmesebb ha csak cicizik, mint ha azon kell gondolkodnod, ha elmentek otthonról, hogy ne maradjon otthon a cumisüveg, vagy hol fogod megmelegíteni a tápszerét, főzelékét... Addig vagy a legszabadabb, amíg szoptatsz, tapasztalatból mondom!

2009. máj. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!