Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptatós anyuka vagyok, és...

Szoptatós anyuka vagyok, és az eggyik mellemen egy piros kerek folt jött ki 2 napja. Fáj is. Nem a bőr, hanem belül fáj. Ha szoptatok is fáj, és ha már hozzáérek akkor is. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
2009. máj. 12. 10:13
 1/9 Manió ***** válasza:
51%
Nekem is volt ilyen, és nekem akkor történt, amikor a kicsi lányom véletlen nem a bimbót kezdte el szívni, hanem mellette. Pár másodperc volt az egész, de napokig fájt, és ottmaradt a folt.
2009. máj. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Begyulladt a melled.Maszírozás, borogatás, fejés.Mielőtt súlyosabb lesz.Tudom, hogy fáj, de muszáj a pangó tejet eltávolítani.
2009. máj. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem kemény a mellem. Szoptatok is vele,ugyanugy mint eddig,de nagyon fáj.Azt hiszem az első válaszolónak a válaszában lehet az igazság.Igy ha most bele gondolok. Szabályos kör alakú a folt.Valamelyik éjszaka óta fáj,és lehet, mellé fogott a kislányom,mert álmos voltam.
2009. máj. 12. 10:20
 4/9 anonim ***** válasza:
Ott pangás alakult ki, begyulladt, be is tokozódhat, akkor viszont sebész nyitja fel. Nagyon erőteljesen masszirozd ki a csomót, ki kell szedned a pangó tejcit. Ha nem megy, kérj védőnői segitséget!
2009. máj. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát ez mellgyulladás. Eldugult a pangó tejtől a tejcsatorna. A sorrend: Meleg vizes borogatás, határozott, de nem durva masszírozás a bimbó felé, fejés (nekem az elektromos Nuk jött be), szoptatás, hideg (állott) vizes borogatás. Azért kell előbb fejni és utána szoptatni, mert egy gép sem tudja olyan jól kiszívni a tejet, mint a babád! Ha nem lakott jól, akkor add neki a lefejt tejet. valszeg még napokig fájni fog, de szép lassan helyrejön. Ha belázasodsz, akkor menj dokihoz, de ugyanúgy szoptass!!!!!!
2009. máj. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha belül fáj, akkor nem a baba szívta rosszul.Hidd el, ez mellgyulladás.
2009. máj. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget.Azt hiszem hozzá is látok.
2009. máj. 12. 10:33
 8/9 A kérdező kommentje:

Csak ott fáj belül ahol piros is. A másik oldala az nem

.

2009. máj. 12. 12:14
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én úgy csináltam, hogy meleg borogatás szoptatás előtt a mellre. Néhány perc múlva szopizott a kisfiam és olyan pozíciót válassz, hogy a babád álla oda essen, ahol a piros folt van. Így gyorsan ki tudja szívni a pangó tejet. Utána még fejed is le. Addig szoptass ebbe a pozícióba, amíg el nem múlik. Amíg nem áll be a kereslet-kínálat addig gyakran kell pozíciót váltani. Jó babázást!
2009. máj. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!