Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fitymaszűkület esetén mi a...

Fitymaszűkület esetén mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Kisfiam 10 hónapos. Mindig is nagyon szűk volt a fütyijén a bőr, nem lehetett mozdítani, a lyuk is gombostűfejnyi rajta. A védőnő azt mondta, nem gond, amíg íves sugárban pisil. Eddig ez így is volt. De tegnap este fürdéskor azt vettem észre, hogy pisil, és a fityma zsákszerűen felfújódott. Pénteken visszük az orvoshoz, majd ő megmondja, hogyan tovább. Aki volt hasonló helyzetben, mi lett a megoldás? Műtét? Vagy van valami más megoldás?
2011. nov. 23. 22:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Az nem jó ha zsákszerűen felfújódik.Mi voltunk 1,5 évesen gyerek sebésznél mert szintén ugyan iulyen szűk volt.De ott azt mondták hogy ha azt veszem észre hogy pisi előtt felfújodna másnap azonnal vigyem orvoshoz mert szétdurranhat a hugycsöve.Én nem várnék péntekig az tuti....jobbulsát nekünk most kell vissza mennünk majd januárba de szerintem műteni kell a fiamatŰ:((majd írj mi volt
2011. nov. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak is fitymaszűkülete van, ő 13 és fél hónapos. Voltunk vele urológusnál, aki azt mondta, hogy 2 éves korig nem csinál semmit a gyerekkel, ha sugárban tud pisilni és más gond sincs, ugyanis 2 éves korig magától megoldódhat a probléma. Egyébként nem mindig a műtét a végső, van hogy leválasztással elintézik a dolgot. De ha nálatok van probléma, akkor valószínűleg azonnal megszüntetik a szűkületet.
2011. nov. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ma elvittük a doktornőhöz. Jövő héten hétfőn kell visszavinni, addig kenni kell, de valószínűleg műteni kell, úgyhogy ad beutalót sebészetre.
2011. nov. 25. 19:12
 4/8 anonim ***** válasza:
első vagyok.Nagyon sajnálom jobbulást kívánunk:)
2011. nov. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi diprosalic krémet kaptunk az urulógustól, nagyon durva fitymaszűkülete volt, a háziorvos keményen próbálta lefelé húzni, nem olyan anyukásan, de még a hegyét sem sikerült előbukkantania:) a krém kb 6 hét alatt teljesen megoldotta a problémát, teljesen hátra lehet húzni azóta is.
2011. nov. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó! Hát, ez egy kis reményt adott. Remélem, mégsem kerül sor műtétre, de ez csak ezen a héten derül ki...
2011. nov. 28. 15:54
 7/8 anonim ***** válasza:
uccsó vagyok: mondd hogy nem akarod a műtétet, nem lehetne-e megpróbálni a kenőcsös módszert, ha az nem válik be még mindig meg lehet műteni... de szinte biztos hogy 10 hónaposan nem fogja megműteni, majd csak valamikor 2-3 éve kora körül.
2011. nov. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Mi lett a kisfiaddal? Nagyon érdekel, hasonló gondunk van....
2014. szept. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!