Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet a probléma, és mi a...

Mi lehet a probléma, és mi a megoldás?

Figyelt kérdés
11 hetes anyatejes babám szerintem keveset eszik (a súlyához és a korához képest)és a súlya is lassan gyarapodik. Naponta 7x szopizik, de szerintem keveset. Az egy napi átlag úgy 650-700 g között van, van amikor alig eszik 20-30-40-50 et, máskor 180-at (ezt nagyon ritkán)-gondolom mikor mennyire éhes-a lényeg az, hogy nap végén összeszámolva az előbb említett 650-max.700 g jön ki. Az elmúlt 1 héten csak 4 dkg-ot hízott, az előtt is csak 6-ot. Nem tudom mi lehet a baj. Amúgy jó kedvű, izgő-mozgó kisbaba, mindig hagyom hogy annyit egyen amennyit akar (van bőven tejem)...szóval rá bízom teljesen, hogy mikor mennyit és meddig eszik...csupán a 3 órákat próbálom tartani, hogy legyen valami rendszer a nappaljainkan, éjszaka meg akkor eszik, amikor ébred 4-6 óra között. Szerintetek ez normális? (Amúgy nagy súllyal született 3950g volt, most 11 hetesen 5290).
2011. nov. 9. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen normális. 3 hónapos kor körül különben is lelassul a súlynövekedés. 6 hónapos koráig kell megdupláznia a súlyát és ő már elég közel van hozzá, úgyhogy én nem aggódnék a helyedben, teljesen rendben van.
2011. nov. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Védőnöm mondta, hogy az anyatejes babák heti kb. 150 g-ot híznak, havi 600 g-ot. Nekem mindig úgy számolgatta, hogy mennyit kéne ennie, hogy 1 kg-150 ml. Így a te babádnak 5,3x150ml.
2011. nov. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz a számokkal! Ha a babád kiegyensúlyozott, vidám, izgő-mozgó, akkor nincs gond. Hidd el, csak magadat idegesíted az állandó méregetéssel. Tudom miről beszélek, nálunk is így volt. Aztán elraktuk a mérleget és onnantól nem volt semmi gond, a babám igényeit figyeltem és kész. Olyan nincs, hogy mennyit KELL ennie és híznia egy babának. Mi felnőttek sem eszünk egyformán. Annyit írnak a könyvek, hogy ha megvan a min. 400gramm hízás egy hónap alatt, akkor az teljesen normális. És olyan sincsen, hogy fél éves korára meg KELL duplázni a súlyát. Gondolj bele, akkor félévesen lenne egy 8 kilós babád! Szóval ne aggódj, ügyesen csináljátok. Figyeld a babád igényeit, ő nem hazudik! A mérleget meg rakd el és hetente 1* használjátok, mindig azonos időpontban. Ne stresszeld magad feleslegesen!
2011. nov. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!