Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt Anyukák! Újszülött...

Tapasztalt Anyukák! Újszülött babámnak milyen orrszívót vegyek? A kézi pumpás a legszimpatikusabb nekem, a porszívóstól tartok. Milyen lázmérőt?

Figyelt kérdés

A fülbedugósról azt halottam a legkisebbek esetében nem alkalmazható, a csuklóra feltevős meg nem pontos. Az etetőcumiknál a "tejes lyukméret" újszülötteknél használható? Vagy a lyukméretek számozva vannak?Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Első babás 36 hetes km


2009. máj. 12. 12:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A kézi pumpással semmit se fogsz érni, az annyira gyenge hogy ha esetleg tényleg ki kell szivni váladékot az orrocskájából, sokkal jobban jársz a porszivóssal!! Nem lesz tőle baja, hidd el, csak riasztónak tűnik, de jobb lesz neki, ha kijön minden váladék hiszen nem lesz arcüreg meg egyéb gyulladása a pangó váladék miatt!

Nekünk sima digitális puha hajlitható végű popsiba dugós van...a többihez nem értek:)

A cumiról meg ha megfogadsz egy tanácsot (amennyiben szoptatni akarsz és sokáig) hogy ha adsz is neki cumisüveget, csak az Avent újszülött TEÁS cumiját add neki, azon olyan kicsi a lyuk hogy nagyon kell szivni h jöjjön vmi.

A tejes meg 1es jelzésűeken ált. nagyobb a lyuk és nagyon hamar megtanulja a baba hogy azért nem kell úgy megküzdeni mint a ciciből jövő tejért és leszokik a szopiról:(

Lehet h vannak kivételek akik cumi mellett is vígan szopiznak de inkább sztem nem éri meg kockáztatni:)

2009. máj. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

a kézi pumpás semmit nem ér. Amivel ki is lehet szívni a nóziból a cuccot, az a porszívós orrszívó. Ilyet vegyél, de reméljük jó sokára fogjátok használni :)


A cumis üvegekre való számozva van, egy újszülöttnek az 1-et kell venni, az a legkisebb.


Könnyű szülést, jó babázást.


egy 3 éves kisfiú anyukája és 7 hetes km

2009. máj. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
a digitálist a hőmérőre írtam természetesen:)) iyg kicsit vicces lett amit irtam:))
2009. máj. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én porszivos orrszivot használtam mindkét babámnál,kiméletes,mégis erösebb mint a kézi(az is van,nekünk nem vált be).

Digitáli höméröt használok,de ha nem vagyok biztos az eredményben akkor nem csak popoban hanem honaljban is megmérem(eddig én tévedtem).

Cumival a tejest használtuk elejétöl kezdve.Számozva nem a lyukméretre van hanem maga a cumi(6hosak vagyunk és még az 1est használjuk)

2009. máj. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

2. vagyok...teljesen igaza van az elsőnek, hogy ha szopizik a baba, nem adj neki cumisüvegből, max avent.

Nekem nem szopizott az istennek sem, ezért írtam automatikusna az 1-es cumit

2009. máj. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia,én ugyan még nem vagyok tapasztalt,én is kézi pumpásat vettem,a többi valahogy nem volt szimpi.De a barátnőm lánya pl.a kézit abszolút nem birja,kész tortúra minden orrszivás.Viszomt két másik anyukától meg hallottam hogy az ő gyerekűk imádja a porszivosat,csak meghallják a porszivó hangját és vigyorognak.Ha az enyém sem fogja birni a kézit biztos kipróbálom a porszivósat.Ez nagyon gyerek függő,mindegyiknek más jön be.A lyukméretek számozva vannak,egyes az újszülött.Babánál lázmérőt ugytudom a popsibadugósat kell használni.39hetes
2009. máj. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia! Orrszívóból mindenképpen a porszívósat ajánlanám. Nekem van mindkettő, de ég és föld a különbség. A kézivel sokkal jobban megkínzod a babát, hidd el. 6 hetes koráig azt használtam, hát volt nagy ordítás. A porszívóst sem szereti, de sokkal gyorsabb és hatékonyabb. Lázat babáknál a popsiban szokták mérni. Orvosi eszköz boltban lehet kapni rugalmas végű 3 vagy 10 másodperces lázmérőt. Nekünk ilyen van, bár a védőnőnk a hagyományos, higanyosra esküszik. Arra figyelj, hogy a popsiban mért hőből 5 tizedet le kell vonni. Etetőcumi ügyben nem nagyon tudok tanácsot adni, mivel összesen 2 cumisüvegünk van és azt sem használjuk, de az biztos, hogy számozva vannak, valamint létezik tejes és teás cumi is. A teást jobban kell szívni.

Könnyű szülést és sok tejcsit kívánok! 4 hónapos kisfiú anyukája

2009. máj. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%

Ne tarts a porszívóstól, teljesen jó, én 15 éve is azt vettem és üvegfúvósnál, ott mindig lehet pipettát kapni hozzá, sokat eltörtem... egy 2 éves gyerek meg fogja már magának és érzi, mennyire jó is az neki...

A másik, hogy szerintem teljesen mindegy a cumisüveg márka, én egy 400 ft-os cumisüveget vettem, 1-es cumival, az a fontos, hogy szoptass és ha mellette csak baba vizet adsz a gyereknek, nem szokik le a ciciről. Azok a babák szoknak le, ahol beparázik anya, hogy kevés a tej és elkezdi utántáplálni, na az a baj. Szoptass, egyél sokat, jókat, nyugodt legyél és hallgass az ösztöneidre, felejtsd el a löttyöket, cukros teákat. Víz, anyatej 6 hónapig semmi más nem kell a babának, ha ügyes vagy, az orrszívóra sem lesz szükséged, míg nem megy közösségbe a gyerek. Mindkét fiam közel egy évig szopott, gagyi cumiból vizet ivott. A nagy fiam 16 kiló volt egy évesen, a kicsi 12 és sima digitális lázmérőnk volt, amit nem használtunk, mert egészséges volt.

Most már elmúlt egy éves a fiam, se lázmérő, se tápszer, se orrszívó nincs, egészség, jó levegő, nyugodt anya van...

2009. máj. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nekunk elektromos van, igaz, nem az olcsóbb fajta, de teljesen meg vagyunk vle elégedve. a porszivostol egyreszt feltem, masreszt tul erosen szivja, roncsol, masreszt mindenhol azt hallottam, hogy az elektromos nem elég jo. szerencsere a mienk az, szereti a baba, a ferjemmel nagyon jo bohockodas az orrszivas.
2009. máj. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ja, cumibol az egyes lyukut. (van olyan, hogy nem a lyuk meretet, hanem a darabszamot jeloli a szam)


es eloszor sokat fog szorcsogni a baba, ne ijedj meg, termeszetes, még a magzatviz lesz, aztan a tejet is felszivjak neha (azt lehetetlen kiszivni olyan melyen van, nalunk "feher fika" formajaban tavozik (kethetente egy kis golyó), meg kitusszogi, amiatt ne aggodj)


amig szoptatsz, addig ne cumisuvegbol potolj, amig csak 40-60 miliket potolsz, ha kell, mehet kanallal, vagy poharral (istvan korhazban poharral itatjak a piciket), nagyon szepen isznak.


a lazmerore a dookim a hagyomanyos fenekest hasznalja, a szomszed anyukanak nagyon jo fules lazmeroje van, amit mi vettunk majd 10ezerert az semmit se er, szoval jo minosegu fules vagy hagyomanyos. illetve van, ami cumiban van.

2009. máj. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!