Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos babának már kellene...

10 hónapos babának már kellene egyre inkább darabosat ennie, ha 4 foga van?

Figyelt kérdés
Baj ha még elég gyakran turmixolok,vagy villával töröm össze,de nagyon darabosan nem adom még?
2009. máj. 12. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

dEHOGY BAJ. Engem ezzel kergettek az őrületbe...az én fiamnak 8 foga volt már 10-11 hósan és nem ette a darabosat egyáltalán, a dokinő a védőnő a más kismamák, anyósom már mindenki azzal nyúzott hogy húúúú ilyen nagy fiú ilyen sok foga van és nem rág? Nem eszik darabosat?? Vigyázzak mert még 3 évesen is pépezhetek neki.

Küzdöttünk és közben minden kaja öklendezésbe fordult amikor darabosabbat adtam volna neki.

Aztán szerencsére összeakadtam egy idősebb gyerekorvos hapsival aki elmondta hogy régen még 2-3 éves korban "kellett" csak darabosat egyenek a gyerekek, mivel az első 8 foggal nem lehet rágni (próbálja csak meg egy felnőtt hogy az első fogaival próbál darabokra rágni vmit). és hogy amíg nincsenek örlő fogak addig nagyon is okos az én fiam hogy nem akarja egyben darabokban lenyelni a kaját mert az csak megterhelné a gyomrát.

Szóval innentől nem érdekelt, nyomkodtam neki és most is villéval áttöröm még, és érdekes mód ahogy nem erőltetem, egyre inkább elfogadja a darabosat.

18 hónapos.Már 14 foga van. Mostanra ha kezébe adom megeszegeti a túrórudit, a bulátát, a kekszet. De darabos főzeléket darabos húst még mindig nem hajlandó elfogadni.

Bocs h ilyen hosszú lettem, de ez egy nagy butaság így erőltetni.

2009. máj. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,nagyon megnyugtattál.
2009. máj. 12. 12:57
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam is 10 hós és én még turmixolok neki. Egyébként én is feltettem egy ilyesmi kérdést, azt írták, hogy már kéne darabosat ennie, mert nem fog megtanulni rágni... én ennyire azért nem akarom erőltetni, annyit nem ér az egész, hogy emiatt esetleg megutálja az evést és alig lehessen beletuszkolni valamit... majd lassacskán csak eljutunk a darabosig.

Egyik ismerősöm 1 éves kisfia szintén nem akarja még elfogadni a darabosat, öklendezik tőle, ők is ezzel küzdenek.

2009. máj. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nekem is azt mondta a doktornőnk, hogy amig nincsenek örlőfogai addig ne adjak neki darabosat. Hiába van már 8 foga (4 fent, 4 lent) azokkal nem lehet rágni, s simán félrenyelhet, amitől akár meg is fulladhat a baba. Viszont azt tanácsolta, hogy adjak neki kenyérhéjjat rágcsálni, vagy olyasmit, ami szétomlik a szájában.. én adok neki babapiskótát, kiflivéget, meg reszelt sajtot, ilyesmit.. szóval ráérsz még, a babád okos, tudja ő, mi neki a jó.. na meg ha körbenézünk, minden felnött megtanult valahogy rágni, még az is, akivel nem törődtek semmit.. :-)
2009. máj. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek.
2009. máj. 13. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!