Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig pépesítettétek az...

Meddig pépesítettétek az ételt a babának? Mikor körültől fogadja el a darabosat?

Figyelt kérdés
9 hós és 3 hetes a kicsim, 2 foga van, és még mindent pépesítek neki, a darabostól egyből öklendezik. A bulátát, kenyérhéját szépen elszopogatja, de ha kicsit nagyobb darab kerül a szájába, egyből öklendezik. Másnál is van így, mert eléggé kétségbe vagyok e miatt esve.
2010. jún. 12. 10:44
 1/8 anonim ***** válasza:
A szakvélemény szerint akkor kell darabos ételt adni a babáknak,amikor már megtudják a kezükkel fogni. Ez kb.6 hós koruk táján van. Az enyém egyéves,de már mindent eszik gond nélkül. A tiednél az lehet a baj,hogy nem tanult meg időben rágni. Ne pépesítsd neki az ételt,de ne is legyenek nagy darabok. Türelem és megtanul ő is rágni.
2010. jún. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Lányom szépen 8 hósan már ette a darabosat, igaz több, mint 2 foga volt...

Babája válogatja, van aki még egy évesen is pépeset eszik csak.

(amúgy a 8 hós bébikaják már darabosak)

Szoktasd csak, majd megszokja.

2010. jún. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Fiam már jóval elmúlt egy éves mikor már nem pépesítettem. Igaz neki 1éves kora után jött ki az első foga.
2010. jún. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
13 hónapos a lányom, most tört át az első 2 foga, 10 hónaposan már nem volt hajlandó pépeset enni, az almát is darabolnom kellett neki, mert nagylányos a rágás:)
2010. jún. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kislányomnak 6 hónapos kora körül kezdtem babapiskótát adni a kis kezébe, azzal tanultunk rágni. Az első fogak 8 hónaposan jöttek ki.

Most 1 éves és gond nélkül eszik bármit, jelenleg 8 foga van.

Türelem, tanítgasd és menni fog a rágás!

2010. jún. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért, mit jelent, hogy "nem pépesítitek", "darabosat eszik"? : csak villával összenyomjátok, vagy még azt sem? Nem kell attól félni, hogy megakad a torkán? (Kisfiam 8 hós, 6 foga van, de még mindig turmixolom az ételt.)
2010. jún. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem 1 éves a kisfiam és kenyeret, meg banánt, meg kekszet elrágcsál, de rágófoga még nincs így az ebédet puhábbra készítem és csak kisebb darabkákat hagyok benne neki. Az öklendezéssel nincs gond szerintem csak szoknia kell a darabosat. Az én fiam is szokott öklendezni néha ha túl nagy darab kerül a szájába.

2010. jún. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam 7 hónapos kora körül odamászott hozzám, kikapott a kezemből egy darab kenyeret, és elkezdte csócsálni. Na innentől kezdve adtam neki kenyeret is, és csak villával törtem össze a kajáját, illetve ami olyan volt, nem turmixoltam teljesen pépesre. Most lassan 8,5 hónapos, és csak most bújnak az első fogacskái.
2010. jún. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!