Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik olyan, hogy dévényes...

Létezik olyan, hogy dévényes szakember azt mondta egy babára az állapotfelmérésen, hogy minden rendben van vele?

Figyelt kérdés
Nagyon szkeptikus vagyok a témával kapcsolatban, baráti körben beszélgettünk erről környékbeli anyukákkal, és elég egybehangzóan arra jutottunk, hogy aki dévényeshez elviszi a babát, ott tutti találni fognak valamit. Jó lenne, ha valaki meg tudna cáfolni... :)
2011. nov. 24. 16:55
 1/8 anonim ***** válasza:

:) Nem tudom megcáfolni, nem is voltunk dévényesnél. Én nem vagyok szkeptikus, nagyon jó módszer és sokat segít, de nálunk nincs, ezért gyógytornászhoz vittem, aki azt mondta, hogy nagyon kevés az olyan baba, akinek az égvilágon semmilyen izomproblémája nincs. Csakhogy a legtöbb babánál laikusnak észrevehetetlen, és forgolódással kimozogja. De ez logikus is szerintem, hisz hónapokig nem tudja használni rendesen az izmait.

Gondolom, ezt is észreveszik a dévényesek (hisz ez a szakmájuk).

Egyébként én itthoni tornáztatással mozgattam ki a kisfiamnak, amire a gyógytornász tanított.

2011. nov. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem az első kisfiamnál azt mondta,hogy minden rendben!!,viszont kengyelt kapott és miután levették,hordanom kellett,mert letapadtak az izmai.11 hónaposan stabilan önállóan járt.Sajnos a második kisfiamnál nem tudta ezt mondani,mert szülés közbeni minimális oxigén hiány miatt teljesen befeszültek az izmai.Az elején heti kétszer jártunk,miután 6 hósan beindult,már csak heti egy alkalommal járunk,most 7 hós,kezd mászni,és a felülést gyakorolja,szépen behozott mindent!!De mondjuk embere válogatja,hallottam már panasz Dévényesre is.Én maximálisan megvagyok elégedve a munkájával és hálás vagyok neki!!
2011. nov. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azért megnyugtató, hogy valakinek tényleg mondta. :)
2011. nov. 24. 18:04
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is olvastam olyan történetet, ahol két anyuka kisfia nem mászott, hanem a fenekén ülve csúsztatta magát. Elmentek Dévényeshez és egyikre azt mondta, rendben minden, csak így közlekedik a gyerek,másikra pedig azt, hogy baj van.


Mondjuk én szkeptikus vagyok teljes mértékben, mert maga Dévény Anna írta, hogy hipotónia csakis az ő tornájával gyógyítható és mindenképpen kell Dévény torna, mert hipotón gyerek anélkül...Ezzel szemben az én fiam hipotón volt, oxigénhiány miatt, és Katona féle felültetést csináltuk pár hétig és tökéletesen rendbe jött. Persze Katona féle ültetéstől meg aztán és a konduktorok a Pető intézetben meg maguk az ördögök, aki sarlatánként még sosem gyógyítottak meg senkit. Csak ő.

Úgyhogy már a főnök is hajlamos erős túlzásokba esni, így beosztottjairól is el tudom képzelni.

2011. nov. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia,

Nekem gyerekorvos tanácsolta, hogy vigyem el mert kicsit ferde volt a kislányom születése óta... elég sokára kaptunk időpontot, előtte telefonon beszéltem a gyógytornásszal és elmondta hogyan tornáztassam, így mire mentünk hozzá már rendben volt a lánykám, azt mondta kinőtte, így többet nem is kellett vinni, csak még folytatni kellett otthon a 'tornáztatást'.

2011. nov. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves 3/5! Pont így gondolkodom én is, ahogy Te. Egyáltalán nem tetszik ez a hatalmas önajnározás. Kicsit úgy érzem, hogy "divat" lett dévényeshez járni. Az öndicséret meg mindig büdös...szerintem...
2011. nov. 25. 05:41
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,úgy látom,megvan már a véleményed erről az egészről,nem hiszem,hogy itt bárki megfogja ezt változtatni benned.De ne is legyen szükség arra,hogy Dévényeshez hord a babád,az a legjobb,de sajnos a mai életvitelből,meg sok egyéb tényező miatt sajnos egyre nagyobb szükség lesz az ilyen segítségre!Nem hiszem,hogy a többi torna hatástalan lenne,de az tény,hogy a súlyosabban sérült babáknál ők érnek el a legtöbbet,és csak ez a fontos,hogy ők minél teljesebb életet tudjanak élni!!!!

Az biztos,hogy Dévény Annának van egy fajta stílusa,biztosra veszem,ha kicsit másként fogalmazná meg a mondandóját nem lenne ennyi kétkedő és jobban elfogadnák hatékonyságát tornájának.Sajnos én is találkoztam már olyan anyukával,akinek nagyon kora babája volt,de egyébként egészséges volt,csak az izmai voltak befeszülve,mindenki küldte tornára(doki,védőnő,neurológus),de ő úgy döntött,hogy majd helyre jön az is hiszen egyébként semmi baja.De mivel a feszes izomzat miatt magától nem tudott beindulni a mozgása,az agy pedig a mozgástól fejlődik sajnos szerzett fogyatékos lett a kislány a saját anyja miatt,én láttam egy évesen 4 hónapos szinten van! Most már kapálódzik ,okol mindenkit,hordja mindenhová,de sajnos elkésett!!Az orvosok nyíltan a szemébe mondták az igazságot,biztos javítanak sokat a helyzeten,de teljesen épp már nem lesz,pedig élhetett volna normál életet!

Szerintem mindenki saját meggyőződése szerint vigye a gyermekét oda ahova szerinte jó,a lényeg azon van,hogy vhova vigye,ha kell és ne várja a csodát ,hogy magától megtörténjen!!Mindegyik torna mellett vannak pozitív és negatív vélemények,de sajnos a mai világ ilyen,mind segített már babákon,ha csak egyen is,már akkor is hasznos volt !!!! A két kisfiú anyukája.

2011. nov. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ilyet én is tudok, kb 25 évvel ezelőtt, mégcsak Pető intézet volt és az unokatestvérem osztálytársa kerekesszékes volt, és felajánlották neki az intézeti gondozást-illetve az életre való felkészítést vagy pontosan nem is tudom mit, de ezt csak bent lakással lehetett volna-anyuka élből nemet mondott. Akkor volt tornász, de a kislány sírt, amikor nyújtó gyakorlatot kellett végeznie bordásfalnál-bordásfal repült a lakásból.

kapott vascsizmát, amibe talpra lehetett volna állítnai, de azt egy hónap alatt kinőtte és egyébként is kényelmetlen volt neki-úgyhogy a kezelés összes módját elutasították.


Épp most láttam az újságban, iszonyú módon el van hízva, szerintem már beszorult a kerekes székébe és az újságban koldultak valamit. Anyukám mutatta, szegény lány, micsoda élet.És mondtam neki, nem emlékszel 25 éve, mikor 6 éves volt a Pető intézetben talpra állították volna és teljes életet élhetne, de a lustaság nagyobb úr volt az anyja SZÁMÁRA. bár a lányt sajnálom, mert az idióta anyja miatt mára esélye sincs, hiszen borzalmasan kövér, gondolom elsorvadtak az izmai stb stb...


Úgyhogy idióták régen is voltak függetlenül minek hívjuk a segítséget és a szervezetet.


Egyébként az öntömjénezés még nem is lenne baj, ha nem mások sárba tiprásával történne. Jó bornak nem kell cégér, ahogy mondani szokás.

2011. nov. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!