Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kihez fordulhatok (szakember)...

Kihez fordulhatok (szakember) ezzel a problémámmal? Aggódós anya vagyok.

Figyelt kérdés

21 hónapos a kisfiam;már a születésétől kezdve aggódós voltam,de azt hittem "kinövöm".Nem így lett,próbálkozok,de egyre rosszabb!


Csak úgy tudom leírni,hogy:betegesen féltem a gyerekem.Nem jó ez nekem se és a gyerkőcnek sem.Már attól rosszul vagyok,ha a mamával elmennek sétálni és túlmennek az utcasarkon.Kérlek ne nevessetek ki,de ez nagyon borzasztó dolog;küzdök ellene,próbálom erősíteni magam,de nem megy;idegileg már a padlón vagyok!Hova forduljak?


2011. márc. 24. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Pszihológushoz kéne menned. Talán tud segiteni.
2011. márc. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem a szülés utáni depreszió ez?

[link]

[link]

Ezen az oldalakon olvashatsz utána, remélem sikerül tanácsot kapnod!

2011. márc. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tényleg érdemes lenne szakemberrel beszélgetned. Az én anyukám is ilyen volt, és idővel ez csak rosszabbodott. Most már nagymama, és gyakorlatilag nem lehet vele egyedül hagyni a gyereket, mert ha megijed, nem tud logikusan cselekedni. Egy alkalommal azt hitte, hogy a 1,5 éves lányom gyöngyöt dugott az orrába. Nem telefonált utánam, pedig két utcányira voltam, hanem bevágta a gyereket a bicikliülésbe, és rohant vele az orvoshoz. A szépséghiba csak annyi volt, hogy a 3 évesemet meg az udvaron hagyta, a kapun kívülre állította a szomszéd nénit, csak éppen bezárta a kaput. Másik eset. Pici lányom a kocsi gyerekülésében cumisüvegből teát ivott, és kicsit köhögni kezdett. annyira megijedt, hogy ülésestől rázni kezdte, amitől tényleg cigányútra ment a korty.

Érted, mire gondolok? És anyuból ezeket a dolgokat a felfokozott aggodalom váltja ki.

2011. márc. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kisnita ***** válasza:

Én ugyanígy vagyok mint te és biztos, hogy nem vagyok depressziós. Számomra az a természetes, hogy nem engedem senkivel el a gyereket se sétálni se sehova. Én sem veszem ki a kocsiból csak akkor ha körbekerített helyen vagyunk és nem tud kiszaladni az útra.

Ismerem a fiamat tudom, hogy az első adandó alkalommal az autó elé szaladna (már volt rá példa, azt hittem ott kapok szívrohamot!!!) nekem ennyi bőven elég volt. Majd ha lesz olyan okos és ügyes, hogy tud úgy jönni velem az úton, hogy fogja a kezem és nem szalad el meg nem vergődik a földön akkor kijöhet a babakocsiból meg akkor elengedem majd sétálni az apjával vagy valakivel, de addig nem. Van triciklije, hiába van benne biztonsági ülés kiugrik belőle úgyhogy abba is bele kell kötni.

Én is túlféltem a gyereket, de szerintem ő olyan fajta gyerek akit kell is ennyire félteni mert nagyon veszélyes mutatványai vannak... Soha nem jutott még az eszembe, hogy e miatt orvoshoz menjek. Tudtam, hogy ez lesz mert én is meg az apja is ilyenek voltunk.

2011. márc. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!