Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányszor szopizik 14 hós babátok?

Hányszor szopizik 14 hós babátok?

Figyelt kérdés
Az én kisfiamnak még mindig az anyatej a fő tápláléka.Rendes ételből csak pár falatot eszik.Más is van így ezzel?Éjjel nem szopizik,mert átalussza az éjszakát.
2011. nov. 25. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:
És szépen fejlődik???Egyébként nekem az a véleményem,hogy ez nagy részben rajtad is áll,hogy mennyit szopik.De mivel tudja,hogy úgyis kap cicit,minek strapálja magát rágással...
2011. nov. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk kislány van, most volt 15 hós, és most már kezd megjönni az étvágya. Annyi különbséggel, hogy ő éjszaka is felébred szopizni. Mivel mellettünk van az ágya, nem gond, szinte rögtön alszik is tovább. Most hogy jönnek az újabb fogak, napközben is többet szopizik, de őszintén szólva nem bánom, mert múlt héten kapta a 15 hós oltást. Most 2-3 nappali és 1-2 éjszakai szopizás van nálunk, egyébként van hogy nappal nem is, vagy csak 1x szopizik.
2011. nov. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, ez Tőled függ.

Mi 13 hónaposak vagyunk és reggel és este szopik. Ezeket még hagyom egy ideig, majd meglátom, hogy meddig lesz így.

Amúgy akármit mondanak, ilyenkor már szüksége van rendes ételre is. A változatosság is, meg azért annyi minden már nincs a tejciben, még ha nagyon odafigyelsz arra, hogy Te mit eszel, akkor sem.

Így kimaradt a sok nyári gyümiből is?

Az enyém már mindent eszik, legyen az bableves, vagy krumlifőzelék. És mégis megvan a szopi is.

2011. nov. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
1szer. De mire 15 hónapos lett kislányom, azt is elhagytuk.
2011. nov. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én próbálom naponta 5xmegetetni,és csak reggel és este szoptatni,de volt olyan,hogy akkor azzal az 5x-ri pár falattal volt el egész nap.:(11kgegyébként,de 8 hónap alatt kb.0,5 kg hízhatott.Pontosan nem tudom,mert ritkán mérjük.
2011. nov. 25. 14:08
 6/8 A kérdező kommentje:
Ti hányszor esztek és mit?Nem maradt ki semmiből ő sem,mert mindent meg kóstól,csak nem eszik eleget.Kisebb korában jobb étvágya volt.
2011. nov. 25. 14:10
 7/8 xStefix ***** válasza:

Napi 4x szopott, éjjel már nem. 3x evett szilárdat.


Kérdező, a gyarapodása már nem mérvadó; a fejlődését, hangulatát nézd inkább! Jól érzi magát, kiegyensúlyozottnak tűnik? Vizelete, széklete megfelelő gyakoriságú és minőségű? Ha igen, akkor valószínűleg ő ilyen típus, de ez még alapból nem gond. Vannak, akik csak későn kezdenek el enni, de ettől még simán egészségesek.

Kínálgasd őt szorgosan, főzz változatosan, ízre, illatra, színre és állagra is (ne csak pépest, darabosat is), hogy minél jobban felkeltse az érdeklődését. Legyen gusztusos, amit a tányéron lát és legyen élvezetes az evészet (nyugodt körülmények). Bátorítsd és dicsérd meg, ha eszik, de ne told le, ha nem kér. Idővel biztosan elkezdi érdekelni a dolog. - Egyet ne tegyél: ne erőltesd őt, főleg ne indulatosan! Ezzel simán megutáltathatod vele az evést.

2011. nov. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt nem kell azonnal sok szopit elvenned.

Másrészt az én babám is olyan, hogy vigyáznom kell a tízórai mennyiségével és, hogy mikor adom oda, mert ha rosszul számolom ki, már kevesebbet is eszik.

Először a délelőtti szopit hagytam el, hogy tuti ebédeljen valami rendes kajcsit is. Te főzöl neki? Mert ha nem, lehet, hogy a bébiétellel van baja. Nem minden baba szereti.

Az enyém sem evett sose. Ha kell ne adj neki semmit délelőtt. Akkor fog ebédelni. Volt, hogy nekem is így kellett cselezni. Utána délután még szopiztathatsz, nem baj ha estig tele eszi magát. :)

Aztán ha egyenesbe jöttetek, elhagyod a délutáni szopit is. Én nem szeretem a tápokat, így uzsira sütőtököt, tejbegrízt, vagy tejberizst, vagy gyümit kap.

A vacsis szopi előtt én adok neki egy kis vajas, vagy philadelphiás kenyeret, hogy tuti jól lakjon, mert 2 héttel ezelőttig nekem is szopiztatnom kellett éjjel. Biztos akartam benne lenni, hogy csak megszokás és nem éhség.

2011. nov. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!