Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is gondolkodik így?...

Más is gondolkodik így? Esetleg később megváltozik? Tapasztalatok? Vélemények?

Figyelt kérdés
Eredetileg egy gyerek fér bele a keretbe(anyagi)és miután toxémia, császár, koraszülés történt a sok negatív élmény miatt biztosan marad az egy, férjem is így gondolja mert nem akar szenvedni látni még egyszer akkor is ha ezeknek a dolgoknak a még egyszeri előfordulási esélye nem olyan nagy.Az a gondolatom hogy neki megadni mindent és ez tökéletesen ki fog elégíteni.Sokan szívják a véremet emiatt hogy milyen szép a kislány miért nem akarok még egyet és úgyis megváltozik a véleményem és az anyagiakra is van válaszuk hogy ha őt fel tudjuk nevelni akkor még egyet is.Anyukám:Tegyem el a ruhákat, majd ő megőrzi hátha meggondolom magam.Nem akarom egykeként elkényeztetni, őnző embernek nevelni, de ez elég volt egyszer.
2009. máj. 12. 16:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Én megértelek !Nekem még igencsak pici a gyerekem, de már most bizton állítom, hogy egyke marad. Hacsak nem nyerünk a lottón:)

Szörnyű, hogy az anyagiak ennyire központi szerepet játszanak !

Egyébként meg apósomék mondogatták még a gyerekvállalás előtt, hogy bátran vágjunk bele, mert olyan úgysem lesz, hogy minden feltétel adott legyen. Tulajdonképpen igaza van, de amikor ők jártak ebben a cipőben, akkor még más világ volt.

2009. máj. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem erre nem lehet általánosságba válaszolni.

Én soha nem akartam csak 1 gyereket, lett is 3.

Van olyan ismerősöm aki megesküdött, hogy nem lesz még egy, de mára már nála is 3 van és gondolkodnak a negyediken. És van olyan is aki nem akart többet és nem is lett.

(Magánvéleményem, hogy jobb a több gyerek)

2009. máj. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Én 5-tel majd 3-mal indultam de a negatív élmények nagyon meghatározóak, jobban mint az anyagiak
2009. máj. 12. 16:23
 4/17 A kérdező kommentje:
ja nagyon szeretem a gyerekeket tanító néni vagyok
2009. máj. 12. 16:23
 5/17 anonim ***** válasza:
92%

Szia!

Most nálunk is ez van!

Én is császáros voltam, jól megszenvedtem mindennel, a második baba is császáros lenne, ezt már most tudjuk. szeretnénk másodikat is, de mi is félünk az anyagiaktól, már most a lakás hitelünk az egekben van, meg mindentől amin keresztül mentünk. így lehet nem lesz kistesó, most 5 hónapos a kisfiam és minden megszeretnénk adni neki amit lehet!

2009. máj. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Sokáig gondoltam úgy, hogy csak 1 gyerekem lesz, aztán mikor megszületett az első, szinte rögtön akartam a másodikat. Nekem nagyon nagy élmény volt a szülés, a babázás.

Másrészt vannak testvéreim, akiket nagyon szeretek, s nem akartam ezt a dolgot elvenni a gyerekemtől.

De, amennyiben rossz emlékű a terhesség, a szülés, s teljesnek érzed a boldogságod 1 gyerekkel, mások unszolására semmiképp se vállalj másodikat!

Én teljesen ammondó vagyok, hogy egy nő maga döntse el, hogy akar-e gyereket, s ha igen, mennyit!!!

2009. máj. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%

nem akarok senki felett pálcát törni,sőt!! az általános véleményem írom le a dologról,lécci ne sértődj meg!


anyagi szempontból én is úgy gondolom,ahol jut egynek,jut kettőnek is. nehéz terhesség és szülés miatt nem vállalni mégegyszer a csodát..hát.. nekem a szülésem volt rendkívül nehéz,20hónappal utána mégis jön a tesó. barátnőmnek minden oké volt,szülés után mégis gond volt a picivel,fél éveig jártak dokihoz.. a két tesó között 2és fél év lesz.


mindenkinek magának kell éreznie,de én úgy gondolom, önző dolog ha az anyuka önmaga miatt nem vállal kistestvért,mert nem akar szenvedni. de sokan gondolják így,és persze tesó nélkül is lehet boldog egy gyerek.


de ettől függetlenül megértelek ,és talán később elhalványulnak a rossz emlékek,és mégis akarsz majd babát.. én eztb kívánom neked!!


meg lehet h a lánykád majd egy nap eléd áll és kéri a kistesót te meg nem tudsz neki ellenállni!! :)

2009. máj. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Az anyagiak miatt sajnos sokan ugy dontenek pl. hogy meg varnak a gyermekaldassal,de szerintem akkor soha nem lesz gyerek a dologbol mert mindig uj es uj problemak jelentkeznek az eletben,a szules nehezsege,esetleges komplikaciok idovel elhalvanyulnak,nalunk peldaul az a helyzet,hogy masodik hazassagunk mindkettonknek,ugy alakultak a dolgok hogy egy darabig alberletben laktunk,majd kolcsont vettunk fel a bankbol 27 evre(35 even felul vagyunk mindketten ket tizeneves gyerekkel,a ferjeme az anyjaval van,az enyem velunk)es ugy sikerult hogy most jon a kozos gyermek ket honap mulva.Semmi penzert nem vetettem volna el a picit.Ferjem lemond a cigirol,en abbahagytam mar amikor teherbe estem,arabol kijon a havi pelenka,szoval nem fogunk szaraz kenyeret enni azert de jobban fogunk vigyazni es akkor minden rendben lesz.Csak akarni kell...
2009. máj. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Soha nem mond,hogy soha!Én sem akartam csak 1 gyereket.10évig mindent megtettem azért,hogy ne is legyen.Aztán,hogy hogy nem "becsúszott" a második gyermekem.Annál nagyobb örömöt régen éreztem!!!Most még csak 4 hónapos,de tudom,hogy szeretnék még egyet.

Anyagilag mi sem vagyunk a toppon,de mindenre lehet megoldást találni.(főleg,ha már vannak ruhák,játékok.....)Kicsit lejjebb adtuk mi a párommal (nem megyünk szórakozni annyit .....)és hidd el a gyerkőcöknek is mindenük megvan (sőt).

A rossz élményeid meg majd elkopnak és megszépülnek.

Mindkét fiam harántfekvéses volt,az elsőt befordították,a második befordult,de a nyakára tekeredett a köldökzsinór,ezért sos császár volt.Nem volt egy leányálom,de akármikor végigcsinálnám megint!

2009. máj. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Van egy barátnőm, aki bár az átlagnál jobb anyagi körülmények között él, de nála is toxémia miatt császáros koraszülés volt, plusz volt a picinek egy fejlődési rendellenessége, ami miatt fél naposan műtötték (azóta teljesen rendbejött). Eredetileg ők 2 gyereket terveztek, és anyagilag is megengedhetnék, de azt mondja, hogy neki annyira borzalmas volt az egész szülés, előtte-utána idegeskedni a baba miatt, hogy marad egyke a lánya. És ez a véleménye már lassan 3 éve nem változik. A nagyszülők is támogatják, mivel ők meg azt élték át, hogy majdnem elveszítették az egyszem lányukat szülés alatt.
2009. máj. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!