Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyedül alvás 15 hónaposan?

Egyedül alvás 15 hónaposan?

Figyelt kérdés

Sziasztok van egy 15 hós lánykám sajat szobája van sajat ágyikójával. Augusztusba tettük át a babát ugy hogy "pár napig melette maradok" jeligével mig meg nem szokja. Párommal mindigg együtt voltunk esténként meg hétvégenként de ugy hogy a babóval aludtam a másik szobába. tegnap besokalt a párom és azt mondta nagyon jo lenne ha végre visszaköltöznék a hitvesi ágyba és ne a babával aludjak. Egy gond van csak ezzel a babát nem karom magára hagyni a másik közös szobánkba aludni nem jöhet át. Mit csinaljak rettegek az estétöl nem tudok ababám nélkül aludni van bébiör, nme szopcsizikmár ha nem fogzik csak akkor ébred fel ha kiesik a cumi. de olyan jo vele aludni hogy érezni a böre illatáét álölelni, és amikor reggel felébred rámmosolyog imádom. De mit csinaljak hogy lépjek tul ezen és tudjam nyugodt szivvel otthagyni a babót a másik szobába? soha nem aludtunk külön miota megszületett velem van.....

segitsetek.kérlek!!!!!!!


2011. nov. 26. 14:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%

Az lenne a normális, ha egyedül aludna. Ne neveld belé, hogy később se merjen majd egyedül lenni.

És szintén igaza van szerintem a férjednek abban, hogy menj vissza hozzá, és vele aludj, ne pedig a baba mellett.

A gyereknek nagyon is jó, ha külön szobája van.

2011. nov. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ezen hogy tudod magad túltenni, de muszáj lesz előbb-utóbb. Én sajnos kényszerhelyzetben kénytelen voltam távol lenni pár hetet, éjjel-nappal nem voltam itthon. Mikor hazajöttem végre, akkor a kisfiunk csak közöttünk volt hajlandó aludni, és engem is annyira megviselt az a néhány hét, hogy jó volt, hogy odabújhatok hozzá. Aztán egy idő után beláttam, hogy mindenkinek jobb a saját ágyában, nekünk együtt a férjemmel, neki pedig külön, a saját szobájában. Elhatároztam magam, és azóta újra külön alszunk. Eleinte kicsit nehéz volt, de megszoktam. Tudom, más eset a miénk, mert a kisfiam addigra már külön szobában aludt, mire el kellett mennem itthonról, de némileg mégis hasonló.

Én azok táborát erősítem amúgy is, akik azt mondják, hogy egy idő után igenis külön szobában, külön ágyban kell aludni. Ha felébred éjszaka, és a másik szobában vagy, tudni fogod, ha szüksége van Rád, hidd el.

2011. nov. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Az enyém 19 hónapos,és ugyanígy vagyunk.Segíteni sajnos nem tudok,de írok,hogy lásd,nem vagytok egyedül ilyen "gonddal".

Én most azt találtam ki,hogy a nappali alvásokkal kezdünk(egyedül a szobájában),aztán ha az megy -ugyanis a nappali alvás a nappaliban van,hogy én addig is "vele legyek" míg alszik,én meg ténykedek :)- szóval ha nappal oké(mindkettőnknek :),akkor este is megpróbáljuk,és ha megy,megy,ha nem akkor meg marad itt velünk.Ja nálunk a kiságy a mi ágyunk mellett van,így saját ágyba velünk alszik elejétől,és a mostani tervhez veszünk a szobájába egy leesésgátlós nagy ágyat...hátha... De ahogy írtam,éjszakára nem akarom egyedül hagyni,CSAK akkor,ha neki nem gond,mert én emlékszem mennyire féltem egyedül kiskoromban,és milyen sokat sírtam amiatt,mert egyedül kellett lennem a sötét szobámban.Szóval ezt neki nem hagyom,hogy így alakuljon,előbb utóbb szerintem magától oda fog menni.Ezt én itthon vázoltam is,mire az apukája közölte,hogy ő elejétől anya nélkül aludt.Na igen,csakhogy egy szobában a testvérével....kicsit más....szóval megbeszéltük,érveltem,és úgy lesz,ahogy már leírtam.Aztán,hogy én hogy fogom bírni????Nem tudom...Szerintem a babánknak meg se kottyant volna a külön szoba még az elején,de ahogy te is írtad,imádtam/imádom az illatát,a szuszogását,mocorgását és mikor megpróbáltunk külön aludni,ő nem volt fent többet,mint ált.(enni),én viszont fél óránként mentem megnézni :)))) Beteges!!!! :)

2011. nov. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat várok még tanacsot, ma biztos megprobálom hogy a párommal aludjak de....nagyon nem várom....és remelem minden rendbe lesz. tök jo hogy van külön ágy, szobája apicinek de mégis együtt voltunk 9 hónapig és utánna se nagyon akarom hogy máshol legyen. nekem nincs tesom én is tudom milyen egyedül lenni.. remelem jövöre lesz már kisteso talan akkor könyebb lesz talan ezért is kellene másik szobába tenni?
2011. nov. 26. 14:42
 5/15 anonim ***** válasza:
Vegyél olcsón egy kiságyat, olyan egyszerűbbet és még egy darabig legyen a ti szobátokban, így mégis együtt, de külön alszotok.
2011. nov. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
van sajat ágya és sajat rácsos ágya nem aludhat ott ahol mi.... nem én nem engedem a párom...... ettöl vagyok kiborulva
2011. nov. 26. 14:50
 7/15 anonim ***** válasza:
Ezt nem nagyon értem.Miért zavarja ha egy szobában,de külön ágyban van? Érdekes! Nem tud tőle pihenni,kel még éjszaka? Na jó semmi közöm hozzá,csak furi,mert nálunk ez tök jó kompromisszum volt,hogy egy szoba oké,de külön ágyban... Sajnállak és megértelek.
2011. nov. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Mert már nagybaba, nem kell vigyázzni álmát és felette örködni, pedig nem ágyba aludtunk a kicsivel volt mindig is külön ágya, de ha együtt lennénk egy szobába akkor nuku gépezés hajnal 2 ig ez zavarja ha a baba ott lenne.....
2011. nov. 26. 15:04
 9/15 anonim ***** válasza:
Tedd ki őt a géppel :)
2011. nov. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
ezt tettem csak nem én tettem ki a géppel hanem mi távoztunk a gép miatt is
2011. nov. 26. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!