Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adjak cumit a kisfiamnak?

Adjak cumit a kisfiamnak?

Figyelt kérdés
5 hetes a fiam és eddig nem cumizott, de most este adtam neki mert nagyon nyűgös volt, most úgy aludt el és ha kiesik a szájából felkel rá és sírdogál érte. Ez lesz egész éjszaka? Viszont ha megnyugtatja miért ne adnék neki? Nem lóghat a cicin egész nap! Nehéz lesz leszoktatni róla? Most mindent elrontottam vagy mi? Kérlek segítsetek? Még most vegyem el tőle míg nem késő vagy hagyjam?
2008. márc. 23. 21:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A nagyobbik fiam már a kórházban cumizott, ő komfort-cumis volt. Valóban sokszor visszasírta éjjel, de tartottunk tartalékot, hogy a sötétben ne kelljen keresgélni. Ha éhes volt, nem fogadta el, és akkor kapott cicit. Másfél évesen nehezen, de rászoktattam, hogy csak alváshoz használja. Februárban volt 3 éves, januárban leszokott a cumiról. Mondtam neki, hogy csúnyák lesznek a fogai, és nem fog tudni enni se túrórudit, se popcornt (ezek a kedvenc nasik). Elfogadta, és soha se hiszti, se éjszakai sírás nem volt azóta, és nem vetette vissza, mert utána 2-3 hétre rá nappalra szobatiszta lett. Semmilyen törést nem okozott az elvétele, főleg, hogy magától adta oda. A kicsi most 1,5 éves, és a kezdetektől úgy szoktattam, hogy csak alváshoz adtam oda. Ő is ragaszkodik hozzá, de nem olyan nagy cumis, mint a bátyja volt. Szerintem nem rontasz el ezzel semmit, okosan kell csinálni, ha már nagyobbacska (10-12 hós), nem kell minden kis sírásért a szájába dugni, semmi baja nem lesz egy kis pityergéstől.

Boldog babázást! :o)

2008. márc. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én cumi-párti vagyok. Ha megnyugtatja, miért ne cumizhatna. A kislányom most 17 hónapos, már csak elalváshoz használunk cumit, bár újabban már ahhoz sem mindig, pedig korábban napközben is szeretett cumizni, és mégsem hiányzik neki. Szerintem fokozatosan (bár van aki a drasztikusra esküszik) vagy valami jó történettel, trükkel, nem nehéz az "elválás". Szerintem hadd cumizzon nyugodtan. Bár ha meg 100x fel kell kelned éjszaka, hogy visszaadd neki, akkor úgyis Te döntöd el, hogy ez jó-e nektek. Én ennyi idősen és még jóval később is magunk mellé vettem a babámat, imádtunk így aludni, és szinte sohasem ébredt fel éjszaka. Ha meg mégis, egy kis cici és már aludtunk is tovább. De nem lógott a cicin éjszaka, tényleg csak a visszaaláváshoz kellett neki, ahhoz sem gyakran. Most már 17 hónapos, a saját ágyikójában alussza át az éjszakát. Nekünk ez jött be. Szóval ha a cumi megnyugtatja, de sokszor ki kell ugranod éjszaka, én ezt javaslom. Esküszöm, hogy nem rontod el vele, ez saját tapasztalat!
2008. márc. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a cumitól megnyugszik, akkor nyugadtan add neki. Nemhiába használják annyi babánál. Ne aggódj a leszoktatás miatt, van aki magától hagyja el a cumit, de amúgy is meg lehet értetni a gyerekekkel, hogy már nagyok és nem kell nekik a cumi.
2008. márc. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hadd cumizzon, hiszen ahogy te is mondod, nem lóghat a cicin egész nap. Ha csak cumizni akar, de nem éhes, és a cumijával elvan magában, az nem baj. Gondolom így is van rá alkalom, hogy összebújtok. Az én fiam 5 hónapos, cumival alszik, néha ő is felébred, ha kipottyan a szájából, de mondjuk 4 éjszaka alatt egyszer. Jobb arra a fél másodpercre felkelni, amíg visszaadod a cumit a szájába, minthogy órákig ringatni kelljen éjjel. Így megtanulja megnyugtatni magát. Én kb. egy hónapja rászoktattam a fiam, hogy csak az ágyban, ill. babakocsiban van cumi, és a babakocsiban is csak akkor, ha nyűgös, mert ha nem igényli, akkor nem nyomom a szájába.
2008. márc. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Amikor meg pici voltam, akkor sehogysem lehetett leszoktatni a cumirol, ha elvettek, egesznap a szamba volt a kezem...Aztan ugyanugy mint az elso hozzaszolo, elmagyaraztak nekem, hogy nem ehetek majd a kedvenc edessegekbol, es, hogy nem leszek szep kislany kiallo fogakkal. Akkor egy 'jaaa' kisereteben odaadtam a cumit...:D Ejszakara sokszor visszakaptam, de csabitobbak votlak a sutemnyek, szoval nem hisztiztem erte.
2008. márc. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

én is cumi párti vagyok mivel a cumit bármikor elveszem tőle,de ha az ujjára kap rá akkor azt nehezen veszem el. én csak az én anyámbol indulok ki akit 7 évesen vittek orvoshoz,mert szétszivta az ujját. ha rám hallgatsz az ujját

ne hagyd h szopizza.

a gyerek gyerek nem hülye,meglehet vele értetni,hogy nem szabad,nekem 2 hónapos a fiam és ha bekapja az ujját csak annyit mondok,hogy nem szabad,de nem nyulok hozzá,pontosan

tudja mire gondolok.szerintem nem rontod el,én rontottam el mert nem mindig fogadja el a cumit és akkor a mellet kéri,és azon cumizik.szerinted hogy néz ki a mellem?:D

2008. márc. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem is cumizott mindkét gyermekem, és kb 8 hónapos korára mindkettő elhagyta. Nálunk is volt cumivadászat, aztán egy idő után, mondtam, ha nem tudja hol van a cumi akkor nem is kell. És aztán egyszer csak már nem is volt rá szükségünk. Szerencsére! :)))))
2008. márc. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
37%

Ideális esetben tehát a baba szopizási igényét teljes mértékben a cicin elégíti ki. A cumi amellett, hogy cumizavarhoz, szopizási problémákhoz vezet (különösen az "anatómiailag formázottak"), mivel egészen másfajta ingert okoznak a szájban, egészen másképp kell a babának a szájában tartania, a tejtermelés visszaesését is okozhatják. Ugyanis ha a baba időnként cumit kap, ahelyett, hogy mellre kerülne, nem tudja elég tej termelésére késztetni a mellet. Ez különösen növekedési ugrások idején okozhat gondot.

A mell azonban sosem teljesen üres, tehát komfortszopizás idején is jön belőle némi tej. Egyes babák ezt nehezményezhetik, mivel már pukkadásig laktak, csak épp még szopiznának. Vannak babák, akik ezt úgy oldják meg, hogy ilyenkor a fölösleges tejet kifolyatják a szájukból. Más babák viszont kellemetlenül érzik magukat a folyó tejtől. Nekik segíthet, ha ilyenkor az "üresebbik" mellre tesszük rá őket. Ha ez sem válik be, akkor odaadhatjuk szopizni a tiszta, rövidre vágott körmű ujjunkat, ezen általában meg szoktak nyugodni. Az ujj sokkal jobban hasonlít a cicire, mint a cumi, így nem okoz cumizavart. Ezek a babák általában hamar fölfedezik az ujjukat, és utána azt szopizzák. Az ujjszopós babák azonban mindig jelentkeznek, amikor ténylegesen tejre van szükségük, tehát nekik nem lehet "betömni" a szájukat az ujjacskával.

Mindamellett tehát, hogy a hétköznapi életben nem javasolható a cumi használata, egyes terápiás esetekben beválhat, pl. olyan babáknál, akiknél gyenge a száj körüli izmok tónusa tornázásra, vagy huzamosabb időt inkubátorban tölteni kényszerülő babáknál fájdalomcsillapításra.

2008. márc. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

Kedves előttem szóló!

Ezeket az égbekiáltó nagy hülyeségeket melyik szakkönyvekbe olvastad???Mert írnak elég ostobaságot az tuti,a kár az,hogy akik írták nem biztos,hogy gyereket is neveltek.Ha a cumitól szopizavar lesz,akkor az lesz az ujjszopástól is.Nekem mindkét gyerekem cumizott,cumisüvegük is volt,ill van is a kicsinek,a most születendőnek is adok mindkettőt ha igényli.

Tejem pedig annyi volt,hogy el is adtam,ez sem cumi kérdése.Enni pedig a cumis babák is szoktak,ugyanis ők is éhesek lesznek.Szerintem az ujjszopás sokkal rosszabb mint a cumi.

Kedves kérdező,ne legyen lelkiismeretfurdalásod a most divatos cumimizéria miatt,ha jónak látod adj neki nyugodtan.Ezeket a dolgokat gyerekeknek,babáknak találták ki,és nyugi le fog róla szokni.Nem láttam még felnőttet cumizni.

Boldog babázást nektek.

2008. márc. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit félve írom, hogy 3 gyermekem van, egyiknek se volt cumija, és csak az egyik szopja az ujját, a másik kettőnek nem kell/kellett semmi sem... csak hogy ilyen is van.
2008. márc. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!