Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lányok! Tegnap voltunk védőben...

Lányok! Tegnap voltunk védőben, és eléggé lelomboztak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kislányom 4 hónapos, csak anyatejes. Egész idáig nagyon szépen gyarapodott, de most egy hó alatt csak 16 dkg-t hízott:( Az orvos írt fel tápit:S, meg a gyümölcsöt be kell vezetnem. A védőnőm azt mondta, hogy nehogy adjak neki egyszerre tápszert. Előbb 24 órás mérést csináljak, majd ha az sem jó, akkor először gyümi. Nagyon el vagyok keseredve:\\\\\\\'( El szeretném kerülni a tápszerezést, még szoptatni szeretnék 1 éves koráig! Ti is jártatok már így? Ugye még lehet több tejem? Bár nem érzem azt, hogy kevesebb volna, kislányom is nyugodt. Az éjszakát meg átalussza. Mi lehet a gond? Tegnap óta iszom a kecskerutát, ma reggel már éreztem a nagyobb telítődést. Segítsetek minél többen, kérlek titeket!


Egy 4 hós kislány elkeseredett anyucija


2009. máj. 13. 06:46
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az időszakban az én lánykám is keveset hízott, amit a reflux és a sok mozgás is befolyásolt.

Tápszer helyett elkezdtem a gyümölcsöket kóstoltatni és este, fürcsi előtt kap fél adag tejpépet gyümivel dúsítva (natúron nem eszi meg), fürcsi, aztán szopi.

Azóta 40-50dkg-ot hízik.

6,5 hós

2009. máj. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
58%
Ne tápszerezd,adj neki gyümölcsöt,zöldségfélét, és mellette,szoptass.Nyilván az anyatej már nem elég neki a fejlődéshez.Egy évig csak szoptatni akarod?Minél előbb kap mást is,annál egészségesebb lesz,a mai divat ellenére.
2009. máj. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
83%

Azt elfelejtettem írni, hogy most már délelőtt gyümölcsöt kap, délután főzeléket, a tejpépet és a többi szopi.

Előző

2009. máj. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
84%
Szia!Ne aggodj én pont ugyanigy voltam a kisfiammal és csak a gyümölcsöt vezettem be nálla és sűrűn szoptattam nem kelett neki tápszert adnom.Ha nyugodt kiegyensulyozott semmi probléma,én is állandóan aggódtam/feleslegesen/még vérvételre is kelett menni picit vashiánys volt,más minden rendben.Most mult egyéves a kisfiam teljesen egészséges és tápszert nem kapott,igaz minden ételt hamarabb vezettem be nálla. 10hós koráig szopizott utánna egyik napról a másikra elválasztotta magát valószinű azért mert jön a kistesó. Nyugi!!Minden rendben lesz.
2009. máj. 13. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
78%

A védőnő azért int óva a tápszertől, mert ha a tápszerezés mellett nem fejsz le, akkor kevesebb lesz a tejed. Gyümit adhatsz neki kiegészítésként, de ne felejtsd el, hogy gyümizés után is fejned kell.

Az én kislányomnak három hónaos korában lett kevés a tejem, nem volt nekem sem kevesebb mint előtte, de neki már nem volt elég. Elkezdtük a gyümit adni neki, hasznosnak tűnik. Én meg újra fejek, és ha kevés neki a szopizás, akkor a lefejt tejet kapja pótlásnak.

Jó babázást kívánok!

4 hónapos kislány anyukája

2009. máj. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
39%
Én azért vagyok annyira ellene a tápszernek,mert a szomszéd nő akkorára dagasztotta a gyerekét,h olyan,mint egy Mischlen-baba!(vagy hogy kell leírni?)Azt mondta,h annyira kényelmes,meg annyira jó,csak azt felejtette el mondani,h 3 hónapos korától szoptatta meg tápszerezte is!A baba úgy ellustult,h 2 perc szopi után sírva kereste az üvegét!Hozzá táplálás nélkül annyit eszik már,mint egy felnőtt ember(tápszerből)!Hiába mondtam neki,h a gyerek már alig kap levegőt,annyira el van hízva!A szeme is alig látszik már!De neki ez kényelmesebb!Lehet,h most lepontoznak,de én inkább kérnék az anyatej-bankból(vagy mi is az)ha elmenne a tejem!De sosem tápszereznék!!!
2009. máj. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a gyors válaszokat:)

Egy éves koráig persze hozzátáplálás(gyümi, főzi) mellett szeretném szoptatni. És mikor szoktátok adni a gyümit? (de, du, két evés közt) Utána nem kell szoptatni, nem szomjas utána? Tejpépet a doki ír fel? Vagy recept nélkül is lehet venni? Kezdhetek üveges gyümölccsel is, amiben többféle van? Bocsi a sok kérdést, de tanácstalan vagyok most.

2009. máj. 13. 07:17
 8/32 A kérdező kommentje:
Én sem szeretnék a világért sem tápizni, nagyon ellene vagyok. Tegnap majdnem sírva fakadtam, mikor a doki felírta. Nem fofok neki egyenlőre adni. Várok...
2009. máj. 13. 07:19
 9/32 A kérdező kommentje:
fogok
2009. máj. 13. 07:19
 10/32 anonim ***** válasza:
86%

utolsó válaszoló: szerintem csak rossz volt előtted a példa. A tápszerből is lehet egészséges egyensúlyt teremteni a babánál. az én fiam 3 hós korától tápszeres volt, mégsem dagadt fel tőle, mint a mischlen baba. lehet, hogy rossz tápszert választottak ki. bár én 3 és fél hós korában el is kezdtem a kóstoltatást, így igazából tisztán tápszert csak néhány hétig kapott. Ha lett volna tovább tejem én is szoptattam volna, de én nem ijedtem meg tőle, hogy tápszert kell adnom neki, egyszerűen azon voltam, hogy minél előbb egyen mást is. most már csak este eszik egyszer tápszert, ennyi. imád minden gyümit, főzeléket, és szépen fejlődik, nem felpuffadt baba.

Szerintem nem a tápszerekkel van a gond, hanem a szülői lustasággal, sok esetben a félelemmel. Nem merik elkezdeni a hozzátáplálást, sok szülő meg akarja tartani olyan kicsit bébinek, amilyen volt:-((

2009. máj. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!