Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kezdek belefáradni, főzelék...

Kezdek belefáradni, főzelék imádó babám nem eszi a tejalapú dolgokat, egyszerűen nem tudok már mit tenni?

Figyelt kérdés

Senki nem tud semmit mondani, teljesen készen vagyok


Eddig anyatejes 9 hónapos babám, már csak reggel szopik, mivel anyatejem elfogyott, ez semmire nem elég, szeret komfortszopizni.

Ötször eszik, tejpépet már három hónapja adom neki és még mindig nem eszi meg rendesen, van hogy el se fogadja. Joghurt a legjobb, de abból is csak 80 ml-t. És itt ennyi.

Tápszert keverek gyümölccsel, ott is kb. 80 ml megy le.

Kanállal eszik és tanulópohárból iszik.


Egyszerűen már hónapok óta kínlódom, és már nagyon elfogyott a türelmem, kétségbe vagyok esve, mert nem tudok már mit tenni?


Volt valaki hasonló helyzetben?


2011. nov. 27. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd mert ennek oka van. Próbálkozz más fortélyokkal. Pld. könnyű félzsíros túrót picike mézzel, esetleg egy kevés tojás sárgáját is belekeverni. Megpróbálhatod az irót is kevés gyümölcslevet belekeverve. Pici reszelt sajtot. Szóval ne idegeskedj. A szervezete pontosan tudja, mire van szüksége.
2011. nov. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jezusom!! Mezet nehogy adj egy 9 honaposnak!!!!
2011. nov. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, voltunk.

Csak 6-7 hónapig tudtam szoptatni, így tápszerre váltottunk. Kb. 10 hónapos korában megunta. Hetekig nem itta meg, majd nagy nehezen visszaszoktattam rá.

Aztán megint elege lett belőle. Pár hét szünet után kipróbáltuk a kecsketejet (természetesen 1 éves kora után). Imádta, de már hónapok óta nem issza meg azt sem, egyáltalán! (Most 20 hónapos)

Szóval elég rég küzdünk ezzel a problémával. A doki azt mondta, hogy nem baj, hogyha eszik más tejes dolgot. Pl. napi 1 túró rudi, stb.


8 hós korában bevezettem a sajtot, joghurtot, túrót.

Jelenleg már a sajtot is száműzte, a joghurt akkoriban még a kedvencei közé tartozott (banánnal kevertem), ma már csak nagy ritkán fogadja el. :(

A túrót rudi formájában megeszi, de a krémtúrót sosem szerette.

A tejpépet egyenesen útálta, és az általam főzött tejbegrízt/rizst sem eszi meg.


Nálunk így néz(ett) ki a helyzet.

Okosat nem igazán tudok írni, mert én aztán tényleg mindent megpróbáltam, kipróbáltam - de eredménytelenül.

Nálunk mondjuk már annyival jobb a helyzet, hogy lassan 2 éves. Egyébként változatosan táplálkozik, nem igazán válogat, a húst imádja... De a tejjel ki lehetne űzni a világból. :)

2011. nov. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én sem tudok már mit tenni, túrót már én is bevezettem, adok a gyümölcsbe, dehát az nem fedezi azt az állítólagos napi 500 ml-t, bár már több helyen olvastam, tegnap is, hogy nem baj, ha nincs meg a napi 500.
2011. nov. 28. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!