Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le 1 éveseme...

Hogyan szoktassam le 1 évesemet a ciciről?

Figyelt kérdés
Már nagyon a terhemre van az éjszakai cicizés,nem tudok így aludni,ezért egész nap fáradt vagyok és ideges.
2011. nov. 27. 22:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak az éjszakai szoptatás vált már terhessé?

Nappal is kéri még a babád a cicit?

Mert szerintem simán le lehet szoktatni a babákat az éjszakai szoptatásról már ebben a korban úgy, hogy nem választod még el teljesen.

Mit szokott vacsorázni? Mert nyilván éhes, azért ébred fel és kéri a cicit. Nálunk nagyon bevált vacsorára a különböző tejpépek, pl. a teljes kiőrlésű gabonapép kölesből a kedvence, rendes tejjel készítem el pici cukorral, jó tejbegríz állagúra (ezt DM-ben lehet kapni), úgy belakmározik belőle, hogy 12 órát is alszik egyhuzamban. Minden gyerek más és nem lehet konkrét tanácsot adni, de szerintem érdemes kipróbálnod először azt, hogy lefekvés előtt lakjon jól olyannal, ami tartalmas.

2011. nov. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogyha nekem felébred éjszaka a babám, akkor langyos teát adok neki csak, semmi mást. Megnyugtatom, megpuszilgatom és hamar vissza is alszik szerencsére.
2011. nov. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerinte éppen az a "baj", hogy egy egyéves már nem az éhség miatt kel éjjel, főleg, ha nappal eszik minden mást rendesen, hanem anyahiánya van.

Én úgy szoktattam le, hogy nagyon erősen elhatároztam (ez nagyon fontos, enélkül nem megy, ugyanis vannak nehéz pillanatok), aztán elmondtam neki, hogy a cici mostantól éjjel alszik. Ha felsírt, átmentem, simogattam, ringattam, megkínáltam vízzel, és mellette maradtam, amíg el nem aludt. Első éjjel háromszor, másodikon kétszer, két hét múlva pedig átaludta az éjszakát.

Ez 13 hónapos korában volt, fél éve, de még mindig kel néha éjjel, mert Anya kell. :) Van egy matracom a szobájában, ha felébred, melléfekszem, megfogom a kezét, és alszik is vissza azonnal. Én meg vele. 4 hónap múlva jön a kistesó, addig már nem szándékozom éjszakázni. :)

2011. nov. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja, nem a baba szerint, hanem szerintem, elnézést, elírtam.
2011. nov. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A lányom nagyjából 10 hónapos korától csak reggel délután este és persze éjszaka szopizott.

A délutánit nem volt nehéz elhagyni. Én szerettem volna még szoptatni, de tesót tervezünk,és a dokim hallani nem akar róla. Így nagy nehezen és nekem lelkileg elég rosszul érintett, nekiindultunk az elválasztásnak.

Először a reggelit ahgytuk el, kapott tejet/kakaót. Egy hét után,amikor láttam,hogy észre sem veszi a hiányát, elhagytuk az estit is. Ezzel sem volt gond. Éjszaka ugyanúgy hagytam szopizni, egyszer ébredt általában.

Újabb egy hét után nem kapott éjszaka cicit, kivettem megszerettem,kapott egy korty vizet, és aludt tovább. Most a 6. éjszakán vagyunk túl, és fél9től reggel fél6-ig aludt,úgy hogy fel sem ébredt, akkor megkatpta a kakaót, és negyed10ig durmult tovább.

2011. nov. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

először is nagyon szépen köszönöm a válaszokat

Nem akarom én teljesen elválasztani,csak az éjszakai cicizés készít ki nagyon,mert sajnos ő cumi helyett is azt használja.:(

Velünk alszik,éjszaka kb 6szor mindig felsír és keresi a cicit.

7 óra körül szokott vacsizni.

2011. nov. 28. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!