Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le a vereked...

Hogyan szoktassam le a verekedésről 1.5 évesemet?

Figyelt kérdés
Az utóbbi 2 napban elég hisztis. Ha valamit nem engedek neki meg (pl.: WC-be nyúlkálás), akkor verekszik, meg a falat csapkodja. Ezt most kezdte el, ebben a 2 napban. Nem üti senki, még nem kapott ki egyszer sem. Hogyan akadályozzam meg, hogy ez elmélyüljön nála? Hogy ne csapkodjon és verekedjen?
2011. nov. 18. 14:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Tegnap este tettem fel ezt a kérdést...hátha segít!!!

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2011. nov. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia!Az én fiam 2 éves lesz és ő is csinálta,csinálja ezt.Az enyém még most kezd el beszélni,és régebben az is volt a gond hogy nem értettem meg rögtön hogy mit akar.A nem szóra sokszor reagál így épp oda üt ahova sikerül(fal,én).Én határozottan rászóltam,mérges arcot vágtam hozzá,ez viszont csak egy darabig működött,aztán nevetett rajta.Ami bevált,hogy leguggolok hozzá,erősen fogom a kezét,és mondom hogy nem szabad verekedni,felveszem és elterelem a figyelmét egész másra.Most már hogy nagyobb ha rászólok és folytatja,akkor büntisarok.Ez szitutól is függ kit miért bánt.Ha csak dühös és azt vezeti le akkor elterelek,ha a tesóját bántja akkor bünti.Jól működik viszonylag a dolog.Nálatok még az elterelés a megoldás szerintem,és magyarázd el neki hogy nem szereted mikor így viselkedik,határozzottnak kell lenni velük.
2011. nov. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kedves első. Én is így vagyok vele, hogy szeretnék jó embert nevelni belőle.
2011. nov. 18. 14:41
 4/5 anonim ***** válasza:

:)


Nem lesz ott baj....úgy látszik ez egy ilyen korszak:)

2011. nov. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Így kell hozzá állni. Egyébként nagyon aranyos, kedves fiú, nincs vele baj.
2011. nov. 18. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!