Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire lehet veszélyes, ha...

Mennyire lehet veszélyes, ha újszülött baba mellett négy macska és egy nagy kutya is van a házban?

Figyelt kérdés

Kinti-benti állat az összes.

Mielőtt leugatnátok, nem rólunk van szó. A sógornőméknél megy így, és sajnálom szegény pici lányt, de nem tudom, mit mondhatnék, konkrétan MIÉRT?! (Na nem nekik, nekik nem mondok semmit, hanem mondjuk a férjemnek, ha erről vitatkozunk.)


2011. nov. 27. 22:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%

Okés, értem! :) nyilván a 100%-os "100%-os".... én sem akartam kötekedni, okoskodni!

Nagyon szeretem az állatokat, később szeretnék majd egy macskát is. De most a kicsi a legfontosabb és elsődleges, h neki megfelelő legyen minden, semmi baja ne legyen. Persze mikor már kúszni fog, biztos felszed bacikat... az megint más és úgy normális.

De míg újszülött, picike és védtelen ez szerintem nagyon fontos.

2011. nov. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

100 % steril környezet ?! Kérlek szépen az sokkal veszélyesebb, mint egy kis "házikosz".

Az anyósom bölcsiben dolgozott, náluk volt egy kisgyerek, akit otthon ilyen patikai körülmények között tartottak, hát majdnem belehalt, hogy közösségbe került. Hetekig volt kórházban, hogy kicsit edzzék az immunrendszerét, hasonló módon, mint az egyik válaszban említett "kosztabletta".

Mondjuk a négy macska meg kutya szerintem picit sok, nekem sokszor az egy cicánk is sok, de ő családtag, úgyhogy nem fogjuk kidobni. Ő pl sose ment a baba közelébe, azóta vannak jóban, hogy a kicsi elkezdett mászni, és ő kezdeményezett. Mivel ő szobacica és ivartalanított, nem aggódom különösebben, a napi akár többszöri porszívózás meg cicafésülés révén meg még sose kellett cicaszőrt találnom se a babán, se a játékai között, pedig simogatni is szokta a dögöt. Ja és beteg sem volt még. De több állattal nem bírnék el, ebben is biztos vagyok.

Ami szerintem a kinti-benti állatoknál gáz, hogy ők járnak mindenfelé és behordanak a házba sok mindent, engem pl idegesítenének a szőrpamacsok, koszos tappancsnyomok, kutyanyál... Azért kellene a bébinek pár hónap mielőtt állatbarát lesz, meg kell erősödnie. De aki ezt magától nem látja be, annak könnyen lehet, hogy hiába beszélsz.

2011. nov. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
94%
Nekünk két kutyánk, és két cicánk van. A kutyák nem jöhetnek be a házba, a cicák kinti-bentiek, tehát ha akarnak, kimennek, ha akarnak bent maradnak. 8 éve vannak Velünk, tavaly született a kislányunk. Eddig a közelébe sem mentek, nem érdekelte őket a baba. Most hogy már jön-megy a házban, hagyják hogy simogassa (persze Én is ott vagyok), vagy ha nincs kedvük hozzá( a cicák már csak ilyenek ) odébb állnak. Soha nem bántották, még csak Rá sem fújtak. Nincs kosz a házban,sőt bátran modhatom cicaszőr egy szál se, amióta kijárnak. Évekig szobacicák voltak, amíg nem kertes házban laktunk, naponta kellett porszívózni, de ennek ellenére akadt cicszőr itt-ott. Minden oltásuk megvan, féregtelenítés rendszeresen, kullancs-bolha nyakörv rendszeresen. A kutyusok pedig tudják a "helyüket" a családban, vigyáznak Rá. Pl. ha sétánál más kutyákkal találkozunk két oldalról "körbeállják" a babakocsit, hogy még véletlenül se jöjjön oda más kutyus.
2011. nov. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
52%
A rokonom 100% steril környezetben tartotta a babáját, és hordania kellett egy idő után baktérium injekcióra, mert nem alakult ki az immunrendszere!!!
2011. nov. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

ha nem rólatok van szó, akkor sokat nem mondhatsz.

a jó megoldás az lenne, hogy állatok maradnak, de csak kint lehetnek. bent hadd éljen a család.

2011. nov. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
87%

Ha rendszeresen féregtelenitett,oltott,tisztán tartott állatokról van szó,és a porszivózást sem veti meg az anyuka,akkor semennyire.

Mellesleg szerintem arról nem volt szó,hogy egy szobában is laknak,csak ,hogy bemehetnek a házba az állatok.

Ha a kutya normálisan van szocializálna,nevelve,akkor inkább védeni,őrizni fogja a gyereket. A macskák meg jellemükhöz híven le sem szarják a gyereket,lefogadom.Persze nem kell egy helységben,felügyelet nélkül hagyni az állatokkal.

Látom,itt valaki nincs tisztában a steril környezet fogalmával..egy műtőnek kell sterilnek lennie,és elmondom neked nem egyszerű feladat ezt végrehajtani,te a közelébe sem érhetsz ennek,még úgy sem ha naponta 15* takaritasz:D

2011. nov. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
96%
Amúgy ennek a kérdésnek a láttán rögtön elmosolyodtam,mert eszembe jtutott ,hogy én gyakorlatilag egy istállóban nőttem fel:DDDd persze ez azért nem követendő példa,nem azt mondom:)
2011. nov. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és sajnálom, hogy okot adtam hajba kapni.

A 100% steril környezetet én is kétszer olvastam el, hogy jól értem-e, de nem gondoltam, hogy az anyuka patikatisztaságra gondol. Mindenesetre azért nagyon tipikus... Több ehhez hasonló kérdést olvastam, ahol piszkos, retkes, állatos házról írt a kérdező, és mindig volt pár válaszoló, aki azt firtatta, mennyire káros a búra alatt nevelés. Mint ha ez a két lehetőség lenne, és akkor már inkább a retek, mint a steril környezet.

Mindegy.

2011. nov. 29. 09:40
 19/20 A kérdező kommentje:
Még a hol a kutya, hol a gyerek - témáról annyit, hogy a kutya és a macskák bejáratosak az előtérbe, konyhába, étkezőbe és nappaliba. Az emeleten lévő hálószobákba nem mennek fel, ahogy a család egyetlen tagja sem, reggeltől estig. A baba a nappaliban lévő járókában van. Kúszni-mászni nem fog a földön (szerintem), mert szőnyeg sehol sincs, és mindenki utcai cipővel járkál odabent. A másik sógornőmnél is így volt (ott csak egy kutya van), a kislánya 11 hónaposan kezdett kúszni (a járókában), 13 hónaposan viszont már járt két lábon, onnantól tették le őt is a földre játszani.
2011. nov. 29. 18:19
 20/20 aronog ***** válasza:
Ha szobatiszták az állatok, akkor nem lesz semmi baja a gyereknek. És a macskák se fogják bántani :D a macska ugyanis nem falkában él. A kutya meg idomítható.
2012. jan. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!