Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba mellett agresszív kutya?

Baba mellett agresszív kutya?

Figyelt kérdés
Másfél éves a babám és van egy nagytestű kutyánk, aki elég agresszív, több embert - köztük engem is - harapott már meg. Féltem tőle nagyon a babámat, az udvarunkon lehetőség lenne egy lekerített részre bezárni, de a párom az ígéretek ellenére sosem teszi meg. Mit tennétek a helyemben?
2011. nov. 27. 22:49
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
78%

Elég érdekes a férjed hozzáállása. Én elajándékoznám a kutyát, főleg így, h már téged is megharapott!! Ha férjed erre mérgesen reagál, akkor az kb őt minősíti.

Az én férjemnek is volt egy ilyen kutyája még 20 évesen, anyósomat harapta meg, férjem gondolkodás nélkül elvitette abban a pillanatban,pedig nagyon szerette (egy roti volt). Saját gyerekünk testi épségét nem is kockáztatná!

2011. nov. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
Szia, döbbenten olvasom nap mint nap, hogy a kutyát tartó emberek mennyire nincsenek tisztában a FALKAVEZÉRSÉG fogalmával. Mielőtt valaki kutyát vesz magához, ez lenne az első, hogy megtanulja. Soha nem az állat a hibás, mindig az ember, mert nem nevelte meg, vagy rosszul nevelte meg a kutyáját. Nagyon szépen kérlek, hogy nézz ennek utána és ha van rá lehetőség, akkor kérjétek ki szakember véleményét, mert egy családban, ami ugye a kutyának a falkát jelenti, neki kell az utolsó helyen állnia. Mind te, mind a férjed és a pici babád is a rangsorban előtte kell legyen. Remélem azzal tisztában vagy, hogy jelen pillanatban a babád a kutya szemében préda, semmi más?
2011. nov. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
37%
a gyerekem lenne a fontosabb. ha nem kerítené el a párom (ami el se tudok képzelni) akkor mennie kellene a kutyának :(
2011. nov. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%

Azzal nem fog a probléma megoldódni, hogy a kutya el lesz kerítve, ezt kéne már megérteni.


Ezt tanácsolom áttanulmányozni alaposan és pontról pontra betartani: [link] Én ide jártam előadásokra, amikor kutyamentéssel foglalkoztam, olyan agresszív kutyákon tudtak segíteni, hogy el sem akartam hinni. Na ők aztán értenek a kutyákhoz.

2011. nov. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
17%
Te komolyan vacillálsz ezen a kérdésen.....?????
2011. nov. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
70%

"Mit tennétek a helyemben?"

Én megneveltem a kutyámat és az Amstaffom ami veszedelmes harci kutya hírében áll a legjobb játszópajtása a 2 éves kislányomnak. Az én kutyámtól a gyerekemet egy pillanatig sem kell félteni, sőt ha kell a kutyám akár az élete árán is megvédené a lányom. Ha felelős állat tartó lennél akkor neked is lehetne ilyen kutyád.

2011. nov. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

Kedves 4., köszönöm a linket, tényleg hasznos, csak az a baj, hogy már felnőtt a kutya, és pl. ha elém áll keresztben, szólok neki akkor előbb jön nekem, mint engedelmeskedjen. Kerestünk már kutyaiskolát is, de sajnos nem vállalták, merthogy az oktatónak is neki menne. (messze lakunk a fővárostól, így nincs nagy választási lehetőségünk kutyaiskola terén.:(

Kedves 5., azért kérek tanácsot, mert nem tudom mit tehetnék, próbáltam már a páromnak szép szóval, mérgesen, idegesen, elköltözéssel fenyegetve, nem 1x, legalább 100x, de mégis semmi. Ráadásul (nyilván) anyósom is mellette áll, akivel közös udvaron lakunk.

2011. nov. 27. 23:21
 8/37 A kérdező kommentje:
Kedves 6., ne ítélkezz anélkül, hogy ismernéd a konkrét helyzetet! Szeretem az állatokat nagyon, de ez nem az én kutyám (hanem a férjemé), már 3 éves volt és ilyen természetű, amikor megismertem. Mit tehettem volna, mikor azt sem fogadja el falkavezérnek, aki kicsi korától kezdve tartotta? Most lehet a szememre vetni, hogy így vagy úgy kellett volna, de a múlton sajnos változtatni nem lehet.
2011. nov. 27. 23:24
 9/37 anonim ***** válasza:
73%

A férjed egy s.ggfej, ne haragudj...

Minek vállalta a kutyát, ha már a gazdának se alkalmas.

Majd ha a kisgyereket neadjisten megtámadja, akkor ő lesz a legjobban meglepődve, figyeld meg.

Nem tudom az működhet-e, hogy új gazdit keresni a kutyának, aki tudja is kezelni (ehhez tényleg komoly szaktudás kell már), és az embernek meg az anyósnak beadni azt, hogy "megszökött". A leírásból nekem úgy tűnik, hogy nem az a típus egyik se, akire észérvekkel hatni lehetne, viszont a babaért én biztos megtenném akármilyen sunyi módon is kellene.

2011. nov. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
70%
Úristen,hogy lehetnek ilyen emberek,mint a férjed,meg az anyósod,már bocs,hogy egy kutya fontosabb nekik,mint a gyerek testi épsége??Én kiakadok ezen az egészen,nem értem hogyan tudsz te is ezen morfondírozni,hogy mit csinálj,már bocs..Én bizony a sarkamra állnék,és igenis,ha kell zsarolnék,elvinném a gyereket és addig haza sem mennék,amíg az a dög ott van az udvaron,mert még mindig inkább legyen egy kis balhé,mint hogy agyonmarja a gyerekemet a kutya!
2011. nov. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!