Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Testvérem gyermeke lisztérzéke...

Testvérem gyermeke lisztérzékeny. Az én 8 hónapos babám étkezésénél emiatt mire kell figyelnem?

Figyelt kérdés

Annyira ellentmondóak a vélemények, tényleg nem tudom eldönteni, mivel használok vagy éppen mivel ártok neki. Merjek adni a babámnak gluténtartalmú ételt, és mi legyen az?

Anyatejes, 2-3 hónapja eszik gyümölcsöt, zöldséget is.

El lehet kerülni a betegség kialakulását, vagy ha hajlam van rá, akkor csinálhatok bármit, idővel úgyis elő fog jönni?


2009. máj. 13. 10:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos előjöhet,nálla is.Nekem egy éves kort mondott a doki,hogy ne adjak semi glütén tartalmut.A babakaja is beleértve.De viszont sok védőnő 1 éves kort javasol az egészséges babáknál is.Bizz benne ,hogy nem a te családod miatt alergiás a tesod babája.Vagy ök joval elöbb adták neki és ezért alakult ki nálla.Egy ismerösöm 8 hónaposan kostoltatta meg a babával a buzás kajákat és ö nem ugy reagált rá mint a többi baba.Alergiás.
2009. máj. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk anyósom lisztérzékeny, mi egy éves korig nem adtunk a kicsimnek semmi liszteset, szerencsére azóta már eszi és nincs gondunk. Az első a háztartási keksz volt, amit próbáltunk. Hajrá!
2009. máj. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szia! én lisztérzékeny vagyok, a fiam pedig örökölte a hajlamot.

mivel nálatok is öröklődhetett ezért az autoimmun betegségért felelős gén, én azt javaslom, vegyétek fel a kapcsolatot a Heim Pál kórház Coeliákia Centrumával.

[link]


itt tudnak Neked segíteni a hozzátáplálást illetően is, és a későbbiekben figyelemmel kísérhetik a babádat.

(ha nem a fővárosban élsz, bátran hívd őket telefonon, nagyon készségesek)

2009. máj. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a linket is!
2009. máj. 13. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!