Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye nem vagyunk lekésve...

Ugye nem vagyunk lekésve semmiről?

Figyelt kérdés

Anyósom szerint már rég ennie kellene a babámnak kanállal. Tápszeres, most lesz a héten 5 hónapos. ki van akadva, hogy csak a héten kezdtem el adni neki sütőtök pürét, ráadásul üvegeset. Ő azt hitte, hogy most lesz 4 hós, amikor kijavítottam, és mondtam, hogy le van maradva, mert már 5 hós, forgott a szeme hogy akkor pláne hogy ennie kellene! Szerintetek? 3 napig adtam neki elosztva az egy üveges kajszit, nehogy fájjon a pocija. Utána tápit ivott ebédre. Jó így? Holnap kipróbáljuk a barackot...

Köszike előre is!


2009. máj. 13. 14:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 4 hónaposan kezdtem el,de a fiammal állandoan volt valami baj.Igy végül 7 hónaposan tartottunk ott ,ahol mások 4 hó. és 2 hetesen.Nem maradt le semmiröl.
2009. máj. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
persze hogy jo nem kell feltétlenül etetni négy honapos korátol és annyit hogy egy kis reszelt almát is adhatsz neki az én fiaim imádták
2009. máj. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy vagy lekésve!!!! Sőőőt.... Annyira dühítő, hogy a nagyszülők már a féléves babákat pörkölttel etetnék, mert "bezzeg az ő idejükben"... Persze, de akkor még nem volt ekkora környezetszennyezés, meg csomó E-k az ételekben...


Ha új ételt vezetsz be, MINDIG délelőtt add neki! Első nap 2 kanál, második nap 4 kanál, harmadik nap 8 kanál. Ha minden oké, akkor utána adhatod neki nyugodtan. Az új ízek bevezetése között teljen el 5 nap! (én hetente 1 új gyümit vagy zöldséget kóstoltattam vele)

Amit adhatsz neki: sárgarépa, alma, barack, sütőtök


Sok sikert!


1 éves baba anyukája

2009. máj. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nem maradtál le semmiről. Az én fiam is tápszeres és már betöltötte az öt hónapot, amikor elkezdtem a hozzátáplálást. Én először tejpépet adtam neki, mert azt nagyon szereti és azt akartam, hogy tutira pozitívan élje meg a kanállal evést. Azután jött a barack és az alma, krumpli, most jön majd az édesburgonya és a cékla. Meg a körtét is rövid időn belül tervezem.

Én is meghallgattam néhányszor a történetet, hogy amikor a férjem volt picibaba, akkor már pár hetes kortól hozzátápláltak. Bólogattam és mondtam, hogy az tök jó, de én még várok. Amikor meguntam, akkor leültettem anyósomat a gép elé, kerestem neki néhány cikket arról, hogy ma hogyan is működik a hozzátáplálás, elolvasta, megértette, azóta ez nálunk nem téma. Esetleg próbáld meg te is ezt a módszert.

Mondjuk hozzáteszem, hogy nekem jó anyósom van és viszonylag nyitott is.

Szerintem jól csinálod a hozzátáplálást, első napokban viszonylag keveset kell, amíg ki nem váltod az egyik étkezést, addig a zöldség vagy gyümölcs után kb 15-20 perccel kell kapnia a tejet, tápot.

Bár ez nálunk elég hamar elmaradt, mert annyira ízlik a fiamnak minden, hogy ordítás van, ha hamarabb elveszem, mint ahogy jól lakott, szóval én hamar kiváltottam egy étkezést.

2009. máj. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem vagytok lekésve semmiről!

Az én anyósom is állandóan azzal jött, hogy a férjem már 3 hósan milyen szépen ette a főzeléket! :-)

2009. máj. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Háát igen, ezek az anyósok... :)

2009. máj. 13. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!