Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek a babája nem kérte a pépes ételeket és rögtön inkább a darabos ételt kérte?

Figyelt kérdés
A babám mindjárt 7 hós, 6 hós koráig szopizott, de már 4 hósan kóstoltattam, nagyon szerette, nem is kérte a cicit utána. Hamar kiváltottunk étkezéseket és az első hónapban minden rendben volt. Már 5 hósan volt két foga. Egyszer épp ettünk és a kezébe nyomtam egy kiflicsücsköt, hogy megnyugodjon, mert neki is mindig kell valami. Azóta nem fogadja el a pépeset, csak a darabosat. Reggelire megeszik egy fél szelet kenyeret kis falatokban, babateával. Ebédre csirkehúslevest evett, de nem ette meg összeturmixolva, ő akarta harapni, megevett 1 nagy répát, karalábét, még a tésztát is megette belőle darabokban. Egyébként minden ok vele, nagyon nyugodt, szépen alszik, játszik, nem látom, hogy ártana neki. De mégis kérdésként merült fel bennem, hogy szabad-e, jó-e neki. Valakinek van esetleg hasonló tapasztalata?
2011. nov. 29. 09:32
 1/5 anonim ***** válasza:

De jó neked! Ha az ínyével, vagy ha van már foga, megrágja, akkor nem baj. Gondolom nem egybe nyeli le. Ez jó, könnyű dolgod lesz vele.

Az enyém az atomnyi darabokat is kiszúrja és visszaköpködi, undorral az arcán :) Még nincs fölül foga, addig nem is erőltetem

2011. nov. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az enyém 9 hós múlt, csak szopizik és azt eszi, amit ő saját maga kézzel a szájába tud tenni. (Banándarabka, mandarindarab, sárgarépa stb, és csak akkor, ha kedve van hozzá.) Hát nem egyszerű vele.:D Ja, étkezést még messze nem tudunk kiváltani, pedig már négy hónapja kóstolgat. (Az elején még ő is megette a pépeset, de aztán nem egyre többet, hanem egyre kevesebbet evett belőlük.)
2011. nov. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Igazából én is örülök neki, mert a fiammal közel sem volt ilyen egyszerű, de őszintén szólva nem tudom, mennyire rágja meg. Próbálja, azt látom, de 2 + 2 fél foggal nem hiszem, hogy nagyon megrághatná. Viszont 2 hónapja egyetlen egyszer sem nyelt félre, nem köhintett, ami nekem meglepő, miután a fiam a saját nyálát is képes félrenyelni óránként. Az aggodalmam csak annyi, hogy a nagyobb falatokat nehezebben emészti meg, fájhat tőle a pocakja vagy valamilyen más kedvezőtlen élettani hatása van. Szívesen fogadom a többi tanácsot is. Köszönöm.
2011. nov. 29. 11:17
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

szia! A fiam kb. 8 hós korától nem kérte a pépes ételt. Először nem tudtam rájönni miért nem eszik. Turmixoltam, mint az őrült, ő meg nem ette meg. Teljesen véletlenül jöttünk rá, hogy a pépessel van a gond. Utána villával törtem neki mindent, amit nem lehetett (pl. alma) azt turmixoltam, de más darabosat kevertem bele neki. Ja, és ekkor még nem volt foga. Soha semmi baja nem volt, nem fájt a pocakja stb.

Szerintem erre is "meg kell érni". Valaki korábban, valaki később. A helyedben adnám neki nyugodtan a darabosat,ha kéri. Csak légy résen azért.

A fiam 15 hós, csak az almát reszelem neki, semmit nem turmixolok, nem török össze neki.

2011. nov. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló, köszönöm, hogy megosztottad velem a tapasztalataidat, akkor hát van ilyen, hajrá. Köszönöm mindenkinek!
2011. nov. 29. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!