Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én vagyok hülye vagy a védőnő?

Én vagyok hülye vagy a védőnő?

Figyelt kérdés
2 hetes a kisfiam,gyönyörűen süt a nap,3 fok van.Itt volt ma védőnő és mondtam neki,hogy kiviszem vagy 10 percre a teraszra...majdnem elájult,hogy még nem szabad???De miért nem?
2011. nov. 29. 11:14
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Vidd nyugodtan.
2011. nov. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem még két hetesen nagyon pici, hogy télen ki vidd még 10 percre is.
2011. nov. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
ja,nyugodtan vidd! Én kicsit sétálni is elvinném, egy fél órára.
2011. nov. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
Én is kivinném ahogy írtad, 10 percre.
2011. nov. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
22%
1 hónapos koráig nem ajánlott. de valószínűleg te vagy hülye, ha megkérdőjelezed azt, amit egy védőnő mond, hiszen ő tanult erről min. 4 évig főiskolán, és szerintem nem a te gyereked az első, akit közelről látott már.
2011. nov. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
16%

Előző vagyok..nah hogy ne én legyek a gonosz:


7.Az első egy-két hétben az újszülöttet nem visszük sétáltatni. Nyáron, ha jó idő van, akkor ezután már lehet, de csak fokozatosan. Először nyitott ablak mellett szellőzik, majd kint, 5 percről fokozatosan növeljük az időtartamot. Szélben nem szabad kivinni.



De itt a teljes leírás, szerintem van mit tanulnod:(ha már a védőnéninek nem hiszel)

[link]

2011. nov. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Lehet nem az én gyerekem,akit látott már,de a szoptatásban sem tudott tanácsot adni:(

Úgyhogy fenntartásokkal vagyok iránta...


Köszönöm a válaszokat:)

2011. nov. 29. 11:21
 8/35 anonim ***** válasza:

Mikor az é babám született, hasonló idő volt. 2 hetesen szépen felöltöztettem, és kinyitottam az ablakot és odatoltam babakocsiban. Nekem sem ajánlotta még a doki sem, hogy kivigyem.

Merre laktok? Mert ha szmog közelben, akkor az ablakot sem nyitnám rá. Én várnék még vagy 2 hetet, de ez én vagyok. :)

2011. nov. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 5-ös! Ha én mindig hallgattam volna a védőnőre, a gyerekemnek nem lenne rendben a mozgása, és sosem derült volna ki, hogy allergiás a szójára. Nem tévedhetetlenek Ők sem. A régi védőnőm pl. 3 hónaposan már főzelékkel akarta etettetni a babámat. De lenne még jó néhány hasonló példám.

De hogy a kérdésre válaszoljak, szerintem simán ki lehet vinni a babát pici korban is, ha megfelelően felöltözteted, és szélvédetté teszed a babakocsit. Ez a kérdés fel sem merül olyan anyákban, akiknek vannak nagyobb gyerekei is, hiszen Őket hozni, vinni kell az oviba, suliba, és ha nincs segítség, ez csak a picivel oldható meg. Nekem néhány napos koruktól mindenhová vinnem kellett Őket, és 3-an közülük téli gyerekek. Soha nem lett semmi bajuk. Azt meg nem hiszem, hogy az elsőszülöttekre más szabály vonatkozna, vagy kevéssé lennének ellenállóak.

2011. nov. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:

Abszolút Neked van igazad, jól felöltözteted és nyugodtan sétálhatsz vele kint a friss levegőn.

Hasonlóan jártam én is a védőnőnkkel, kisfiam téli baba, de 1 hetes korától csak kint tudott napközben aludni a babakocsiban.Szóval az egész telet kint töltötte, esőben, hóban, igaz -5 fok alatt nem vittem ki, de ilyen nem is sokszor volt.

3-4 órákat aludt kipirosodott pofival a januári hidegben, jól bebugyolálva, imádta.1 hetes korától 4 hónapos koráig ez így ment, aztán amikor jött a meleg már nem aludt többet kint a kocsiban.

De egy nagyon stramm, erős gyerek lett belőle, még taknyos sem volt soha, duzzad az egészségtől.

Szóval minden nap vidd ki a gyerekedet, meglátod sokkal ellenállóbb, egészségesebb lesz, az enyém 2 hetesen már javában több órát töltött a friss téli levegőn!!!

2011. nov. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!