Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A védőnő azt mondta, hogy a...

A védőnő azt mondta, hogy a hús bevezetése előtt 1 kanál étolajat tegyek minden főzelékbe a babának. Most ez komoly?

Figyelt kérdés

Én arra gondoltam hogy inkább vajat vagy olívát tennék bele.

Szerintetek?


2011. nov. 14. 10:14
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

az olivaolaj jó.

A vaj tejtermék, hús bevezetése előtt nem adnék neki vajat. Transzzsírt, margarint meg semmiképp nem adnák neki.

Egyébként komoly, hiszen a vitaminok így jobban felszívódnak.

2011. nov. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is inkább olivaoljat, de egy kiskanál bőven elég.
2011. nov. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is javasolták, de nem mondta a védőnő, hogy kimondottan a husi előtt kell.

Amúgy egy teáskanál étolaj javasolt 1 dl főzelékhez ha picit berántod neki.Az íze is más, meglátod szeretni fogja.

Az olívaolajnak én utánanéznék előbb, hogy nem allergizál-e, a vaj pedig tej alapú és zsíros, lehet, hogy nem bírná én azt is későbbre hagynám.

10,5 hós a lánykám

2011. nov. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, komoly. A főzelékek bevezetése után 1 hónappal ajánlott 1 teáskanál hidegen sajtolt olajat (oliva-, lenmag-, kukorica-) is tenni a főzelékbe, a zsírban oldódó vitaminok felszívódása miatt.
2011. nov. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
bocsi, *kávéskanál
2011. nov. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

olivaolaj egészségesebb, mint a napraforgóolaj, de ezen a kettőn kívül még van nagyon sokféle olaj

[link]

2011. nov. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, engem maga az étolaj ílyesztett meg, megnyugodtam :)
2011. nov. 14. 10:48
 8/9 anonim ***** válasza:
Én üvegeseket adok nagyobb részben..azokban repceolaj van,de az olivaolaj is jó szerintem.
2011. nov. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi. mindenkinek ,ment a zöld kezecske :)
2011. nov. 14. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!