Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Orvosi segítségre van szüksége...

Orvosi segítségre van szükségem vagy más is érzett így?

Figyelt kérdés

A lányom 5,5 hónapos, nehezen jött össze, nem volt problémamentes a terhességem, a császár előtt 3 hónapig voltam kórházban, mert mélyvénás trombózist kaptam. A férjemmel 13 éve vagyunk együtt, nagyon szeretjük egymást, és persze a gyerkőcöt is, de azt hiszem, hogy a labilis lelkivilágomra rá fog menni a házasságom. Egyszerűen nem tudom visszafogni magam, állandóan vitatkozunk, ált-ban én kezdem el, szegény páromon csattan az egész napos feszültség. Szerencsére sokat van otthon, segít, de néha úgy érzem, nekem semmi nem elég jó. Nem tudom mi van velem, még soha nem éreztem így, és nagyon félek, hogy emiatt elhagy. Bár ő azt mondja, hogy ilyen könnyen nem szabadulok meg tőle :-)! Az a "kényszerképzetem", hogy van valakije, pedig tudom, hogy nincs, és félek, hogy az állandó számonkéréseimmel, és vádaskodásaimmal fogom valakinek a karjaiba kergetni. Adjatok tanácsot, mit tegyek magammal???? Mennyire természetes ez az állapot? Azt mondanom sem kell, hogy az önbizalmam a béka s@gge alatt van, még az utolsó kukázó csöves nénit is szebbnek látom magamnál, bár a párom váltig állítja, hogy jól nézik ki, és nem szabad ilyenekre gondolnom. Dehát ő elfogult :-)

Mit tegyek, hogy jobb legyen?


2011. nov. 29. 17:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Menjetek el valahova a pároddal kettesben (mozi, étterem, koncert stb). Biztos jót tenne mindkettőtöknek a lazítás.
2011. nov. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Erre már én is gondoltam, de nem tudjuk nyugodt szívvel kire bízni a gyerkőcöt! :-(
2011. nov. 29. 17:15
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor miután lefektettétek a gyerkőcöt romantikázzatok kicsit. Egy kád forró fürdő mindkettőtöknek jót tesz, ellazít, jókat lehet beszélgetni, összebújni, én speciel esküszöm rá. :)

Főzz valami finom vacsit mellé, nyissatok ki egy üveg bort és hagyjátok a szürke hétköznapokat, csak beszélgessetek.


Te meg menj emberek közé, az ember egy idő után becsavarodik otthon, mikor egész nap csak gügyögni kell agyerekhez és ugyanaz a monotonitás napról napra. Menjetek vásárolni, találkozz babás anyukákkal, barátnőzz, sátálj. Mozdulj ki, és szellőztesd a fejed.

2011. nov. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igen, ezek is tuti jó ötletek, a kádas-vacsis dolgot ki fogom próbálni!! :-)

Szerencsére van egy kismama, 1 hét van a gyerekeink között, vele szoktam sétálni naponta, de neki nem akarom elmondani ezeket, mert ő sokkal, de sokkal rosszabb helyzetben van, sajnos. A barátnőim is sokat segítenek, nekik is van 2-2 gyerekük, de nem akarok már mindig erről panaszkodni nekik. Valószínű az a baj, hogy nem merek már beszélni arról, hogy úgy érzem valami baj van, és ezért vagyok állandó feszültségben. Pedig amúgy nagyon boldog vagyok,és úgy érzem nagyon jó életünk van-az anyagiakat leszámítva, de az manapság mindenkinek gond-, csak néha rám jön az "ötperc" ! :-(

2011. nov. 29. 17:52
 5/13 anonim ***** válasza:
Rajtam van kb 20 kg felesleg a férjem meg hát elég jó pasi.. de hát ő választott engem, és én úgy gondolom, ha meg akar csalni valaki valakit a fejed tetejére is állhatsz akkor is megteszi ha nem akkor meg nem is fogja. A te férjed is téged választott ennek gondolom oka is van/volt. az első lépést már meg is tetted bevallottad hogy a helyzet miattad olyan amilyen. Ha erre képes voltál, akkor változtatni is tudsz rajta. Nem kell mindenért szólni, néha nem baj ha szalad a lakás, de ti eltöltetek együtt néhány boldog órát. Ha férjed szerint jól nézel ki hidd csak el neki! Neked csak az ő véleménye legyen fontos, egy magabiztos nő, mindig szexi:)
2011. nov. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

:-)

Teljesen igazad van, én is erre szoktam gondolni!

2011. nov. 29. 18:20
 7/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt az elején, de férjem most más állásba került igy soha nincs itthon, igy alkalmunk se adodik veszekedésre. Egyébként már én is ugy voltam mint te. Ugy érzem hogy a hangulatváltozás normális, hiszen nem könnyü a helyzet 13 év után megváltozott az egész világotok, + magamrol tudom, hogy a nök a szülés után is megváltoznak, masak lesznek az elvárásaik, és pláne ha egész nap a babával vagyunk, valahol az agyunkra megy, én ebben az idöben kiugrottam a börömböl, ha elmehettem a férjemmel vásárolni. Szerintem is probáljatok kicsit kettesbe lenni, szerintem segiteni fog. a féltékenység üggyel meg probáld visszafogni magad, mikor eszedbe jut számolj 3-ig aztán gondolj másra. és mond meg neki is az érzéseidet hogy nem extra vagy vele olyan. Szerintem minden rendben lesz, pláne ha a picurkátok még egy kicsit nagyobb lesz!!!
2011. nov. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nállunk is ez volt a helyzet annyi kivétellel,hogy én nem voltam féltékeny!

Fogtam magam és elmentem pszihiáterhez!Minden jobb lett!

Sajnos most nincs időm részletesen leírni a dolgokat de ha van kedved írj privit!

2011. nov. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Éreztem így...

3.5 éve vagyok itthon, 2 gyerekkel. Most hagytam abba egy injekció sorozatot, mert becsavarodtam, az idegeim felmondták a szolgálatot, 20 kgt fogytam 10 hónap alatt. Soha nem tudtunk a férjemmel kettesben lenni, barátok itt nincsenek, akikkel össze tudnánk járni, az üres utcákon sétáltam a gyerekekkel, nem volt kihez szólnom, nem ragozom tovább. A mama addig vállalja a gyerekeket, amíg elugrunk a városba bevásárolni, de akkoris rohanni kell haza, így a vásárlás sem kapcsol ki igazán. Mozi? Esély sincs rá, hiába mondtam anyunak, az volt a válasz, hogy nem csak úgy lehet kikapcsolódni, hogy elmegyünk valahova. Bezzeg ők annak idején folyton lepasszoltak, soha sehova nem vittek magukkal, még nyaralni sem.

Amióta ovis a nagyobbik, kicsit jobb a helyzet, mert legalább az oviban látok embereket, akiknek köszönni lehet legalább. De mostanra annyira lerobbantam, hogy muszáj volt egy jóadag idegerősítés. Ennyi. Ez egy ócska hely, még játszótér sincs, merthát minek, szinte csak nyugdíjasok élnek itt.

2011. nov. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"A barátnőim is sokat segítenek, nekik is van 2-2 gyerekük, de nem akarok már mindig erről panaszkodni nekik. Valószínű az a baj, hogy nem merek már beszélni arról, hogy úgy érzem valami baj van, és ezért vagyok állandó feszültségben."


Ugyan mire valók a barátnők, ha nem arra, hogy jól kipanaszkodd magad!??? :)

Én a barátnőmmel sajna nagyon ritkán tudok csak találkozni, mert messzebb lakik, de hetente 3-4× beszélünk telefonon, és ha valami gondunk bajunk van, mindig egymás nyakába zúdítjuk azt! Nem gyerekkori barátság, a munkámból kifolyólag ismertem meg, később kollégák lettünk és lassan 10 éve a legjobb barátok vagyunk. Ha igazi barát, megérti, meghallgatja, elmondja a véleményét, ha meg a panaszkodás miatt lelép és egy idő után nem akarja tartani a kapcsolatot, az nem barát, max egy jó ismerős, akinek én sem mondanám el a gondjaimat.

Szóval panaszra fel, muszáj kibeszélni, különben becsavarodsz! Nekem is panaszkodhatsz nyugodtan, én is átéltem hasonlót, 2 gyerekem van, 10 éve vagyok együtt a párommal, ez idő alatt minden félén keresztül mentünk, többek közt a veszekedős, duzzogós időszakon a nagyobbik gyerek születése után! :)) Tudom milyen rossz, de hidd el, ennek vége lesz, csak Neked is tenned kell érte!


"Pedig amúgy nagyon boldog vagyok,és úgy érzem nagyon jó életünk van-az anyagiakat leszámítva, de az manapság mindenkinek gond-, csak néha rám jön az "ötperc" ! :-("


Na látod ha boldog vagy, akkor nagy baj nem lehet, az anyagiak sajna rá tudják nyomni a bélyeget egy kapcsolatra, de ha összetartatok nem lesz gond. Nálunk a férjem munkahelye most van megszűnőben, itta két gyerek, én gyeden, vissza menni nem tudok, mert nem tudom hova tenni a gyereket és van egy 120 ezres törlesztőnk. Na ha most csak veszekdnénk, az kinek lenne jó. Inkább igyekszem meleg otthont teremteni, hogy legalább itthon ne stresszelje magát és a gyereke se érezzenek semmit a dologból! Mert nekik bizony olyan radarjaik vannak, hogy ha csak gondolatban vagy ideges, azt is kiszimatolják és átragad rájuk, onnantól kezdve meg ördögi kör, mert egymást stresszelitek!

2011. nov. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!